Fotbalisté Dukly se radují z gólu. Archivní snímek

Fotbalisté Dukly se radují z gólu. Archivní snímek | foto: ČTK

Dukla a Jihlava v zimní lize opět vyhrály, raduje se také Ostrava

• 3
Fotbalistům pražské Dukly se zatím v zimní přípravě daří. Bez problému zvládli i druhé utkání Tipsport ligy, v Edenu porazili Žižkov 4:2 a mají na dosah postup do berounského Final Four. Druhou výhru v přípravném turnaji si připsala také Jihlava po triumfu 1:0 nad Olomoucí. Uspěl i Baník Ostrava, který porazil druholigový Třinec 3:1.

Dukla tentokrát protočila v zápase 20 hráčů, přesto měla duel pod kontrolou. Do dvoubrankového vedení ji poslal Marek, Žižkov sice dvakrát snížil na rozdíl jediného gólu, ale na vyrovnání nedosáhl. Postarali se o to junior Fryčer a Čapek, který se v přípravě trefil v obou dosavadních zápasech.

Jihlava v brněnské skupině C navázala na středeční vítězství 4:1 nad Znojmem a míří za postupem. Utkání proti Olomouci rozhodl jedinou brankou ze 16. minuty obránce Krejčí.

Baník nastoupil proti Třinci v hodně kombinované sestavě s hned několika testovanými hráči. Jeden z nich Albánec Ciku otevřel krátce před poločasem skóre. Výhru Baníku čtvrt hodiny před koncem pojistili dvěma rychlými góly Holzer a Kraut. Třinec už jen snížil po vlastním gólu Ostravy.

Zimní příprava

Přehled výsledků prvoligových týmů

Nový kouč Baníku František Komňacký dal prostor několika zkoušeným fotbalistům: Lotyšům Kozlovsovi a Tarasovsovi, Cikuovi, Brazilci De Azevedovi, Kostorkovi z třetiligového Zábřehu nebo plzeňskému útočníkovi Krmenčíkovi.

"Někteří hráči zanechali dobrý dojem, ale jednotlivě je nechci hodnotit a nechci, aby se něco dozvídali z novin. Některé hráče budeme dále zkoušet. Nespokojíme se s průměrem, chci aby přišly opravdové posily i s ohledem na perspektivu v Baníku," řekl novinářům Komňacký.

Klubem opěvované estonské posily z Ostravy naopak po pár dnech zmizely už před utkáním proti Třinci. Reprezentant Lindpere se údajně odjel léčit domů s drobným zraněním kotníku, ale řecké fotbalové servery přinesly informaci, že je před dohodou s druholigovým klubem Olympiakos Volos.

Jeho krajan Hunt se rozhodl zkusit štěstí v třetiligovém německém Elversbergu. "Lindpere by se měl vrátit koncem ledna, odjel si domů doléčit drobné zranění. Hunt odjel do Německa, uvidíme, jak to dopadne. Ale po hráčích se ohlížíme dále, především na levou stranu," řekl Komňacký.

Zimní Tipsport liga

Skupina B (UMT Eden)

Viktoria Žižkov - Dukla Praha 2:4 (1:2)
Branky: 39. Súkenník z pen., 68. Voltr - 18. a 21. Marek, 61. Čapek, 85. Fryčer.
Sestava Dukly: I. poločas: Rada - Juroška, Božič, Vorel, Radoš - Kalouda, Ouedraogo, Koval - Mareš, Marek, Engelmann. II. poločas: Rada - Romera, Božič, Jeřábek, Hanousek - Malý, Ouedraogo, Fryčer - Néstor, Čapek, Pázler.

16. Krejčí.
Sestavy: Jihlava: Blažek - Mikula, Karlík, Krejčí, Josl - Masopust (80. Kliment), Jánoš, Jungr, Kukol (87. Kosak) - Marcin, Přeučil.
Olomouc: Reichl - Vidlička (79. Hladík), Dreksa (79. Štěrba), Šindelář, Hýbl - Zahradníček (79. Holub), Nepožitek, Houska, Falta (53. Stříž) - A. Ševčík, Rolinc (46. P. Ševčík).

Ostrava - Třinec 3:1 (1:0)
Branky: 39. Ciku, 74. Kraut, 75. Holzer - 79. vlastní.
Sestava Baníku: I. poločas: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Stronati, Kostorek - Ciku, Droppa, Greguš, De Azevedo - Kukec - Kozlovs. II. poločas: Macej - Zawada, Kaša, Baránek, Sukup - Lukeš, Tarasovs, Hable, Holzer - Kraut, Krmenčík.

Karviná - Frýdek-Místek 1:3 (1:1)
10. Halaška - 35. Mozol, 59. Hladík, 86. Vrťo z pen.