Fotbalisté Zlína se radují z udržení v první lize

Fotbalisté Zlína se radují z udržení v první lize | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Vyškov - Zlín 0:0, zápas k nekoukání, ligový tým soupeři nic nedovolil a zachránil se

• 73
Zlínští fotbalisté zůstali prvoligoví. I v odvetě baráže nedovolili Vyškovu skórovat, radují se i po bezbrankové remíze. Druholigový tým neměl za celý zápas jedinou vyloženou šanci, to hosté se v samém závěru po pěkné akci prosadili, ale gól střídajícího Vukadinoviče po předchozí hře rukou Fantiše na doporučení VAR hlavní sudí odvolal.

První zápas vyhrál Zlín 1:0 a i v odvetě předvedl vyspělejší výkon než druhý tým druhé ligy.

ONLINE

Za nedělní „představení“ v Drnovicích si však ligu nezasloužil ani jeden ze soupeřů.

Na pohled se hrál fotbal okresní úrovně, ke kterému přispěly výkony jednotlivců. Neustále nepřesnosti, špatná zpracování, špatné první doteky i přihrávky, pomalý pohyb.

U Zlína se opatrnost i nervozita daly pochopit, mohl ztratit hodně. Ale proč to od první minuty nerozbalil Vyškov, jehož tým tvoří spousta Afričanů? Ofenzivní hra byla z jeho strany tristní.

Zlínský Robert Hrubý (vlevo) si poradil s Kanakimanou z Vyškova

„Když hrajete kvalifikaci o Ligu mistrů, ten tlak je podobný. Ale dnes to bylo ještě horší. Kdybychom spadli do druhé ligy, nevím, co by ve Zlíně bylo s fotbalem dál,“ řekl zlínský kouč Pavel Vrba v rozhovoru pro Českou televizi. „Nebudu tvrdit, že jsem tady hráli pohledný fotbal nahoru dolů, ale hráli jsme takový fotbal, abychom se zachránili.“

Zlínu se povedlo posledních pět zápasů sezony. Po dvou kolech nadstavby byl na přímý sestup, na barážové příčky ztrácel čtyři body.

Ale pak vyhrál existenční zápas v Pardubicích, následně doma porazil Baník a v závěrečném kole uhrál potřebný bod v Brně, které odsoudil k pádu do druhé ligy. V baráži pak účelným fotbalem nedovolil Vyškovu skórovat.

Zlínský trenér Vrba udělal v základní sestavě tři změny proti úvodnímu duelu, od začátku dostal šanci i střelec jediné branky v barážovém dvojzápase Dramé. V zahajovací jedenáctce Vyškova byli dva jiní hráči.

Po opatrném úvodu v 17. minutě zahodil největší šanci první půle hostující Fantiš, kterého tváří v tvář vychytal brankář Kinský. Jeho protějšek Dostál si o chvíli později poradil s hlavičku Baya.

Jinak se Vyškovští na rozdíl od utkání ve Zlíně vůbec nedostávali do hry. Hosté vedle pevné defenzivy měli i více zakončení, ale Simerský hlavičkoval nepřesně a branku minuli i Janetzký a Dramé.

Ani po změně stran se v Drnovicích obraz hry dlouho neměnil. Zlín si bez větších problémů kontroloval těsný náskok a Vyškovští působili bezradně. Náznak šance přišel až v 78. minutě. Alégué nacentroval do šestnáctky, zlínský gólman Dostál míč napoprvé neudržel, ale domácí jeho zaváhání nepotrestali.

Chvíli nato se blýskl Kinský, který vytáhl nad břevno Čanturišviliho ránu z dálky. Po krátkém přerušení kvůli hustému dýmu z pyrotechniky v 86. minutě překonal domácího brankáře střídající Vukadinovič. Sudí Berka ale po zásahu videorozhodčího a kontrole situace u monitoru gól zrušil kvůli Fantišově ruce na začátku akce.

Zlínští ani v závěrečném sedmiminutovém nastavení soupeře nepustili do tlaku.

„V ofenzivní části jsme prostě nebyli tak kvalitní jako v minulém utkání. Míče od nás odskakovaly, nebyli jsme přesní ve finální fázi. Potřebovali jsme o jeden dotek navíc, netrefovali jsme hráče v meziprostorech. Na druhou stranu jsme dobře pracovali do defenzivy, Zlín jsme až na jednu, možná dvě situace do ničeho extra nepouštěli. To byl samozřejmě cíl, abychom pořád drželi stav, při kterém máme o co hrát,“ řekl vyškovský trenér Jan Kameník.