Pavel Verbíř z Teplic atakuje brněnského Martina Husára.

Pavel Verbíř z Teplic atakuje brněnského Martina Husára. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Výhra na severu a už nejsou poslední: Teplice - Brno 1:2

• 33
Teprve druhé vítězství si v 8. kole fotbalové ligy připsalo Brno. Díky výhře 2:1 v Teplicích už není poslední. O góly se podělili Střeštík a Došek, za domácí se trefil Kalivoda.

Utkání Teplice versus Brno ve videoreportáži

Brno letos nemělo v klíčových momentech zápasů příliš štěstí, ale to bylo docela něco jiného. Už ve 2. minutě si postavil míč daleko před teplickým vápnem k přímému kopu brněnský Střeštík a točeným centrem spíš hledal některého ze spoluhráčů, a i když se mu úmysl nepovedl, míč stejně zapadl do sítě. Brankář Grigar zůstal jen překvapeně zírat.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Brzké vedení hostů zápasu překvapivě neublížilo, i když se Zbrojovka přece jen zatáhla a často jen čekala na akce Teplic. V 16. minutě byly blízko gólovému úspěchu nůžky teplického Libora Doška, hned vzápětí zase prošel z levé strany napříč malým vápnem Mahmutovič a v pádu těsně minul.

Tou dobou se hrál pěkný a běhavý fotbal, v němž měly mírně navrch Teplice, ale hrozit dokázalo i Brno. Ve 33. minutě mělo dokonce asi největší šanci; Polách využil Smejkalova chybného vystoupení z řady a prostrčil na Tomáše Doška, ten ale ve výborné pozici přestřelil.

Brňany to mohlo mrzet dvojnásob, protože se ve 39. minutě Teplice dočkaly vyrovnání. Po levé straně prošel Mareš a přízemním pasem našel Kalivodu, který měl v prostoru penalty dost místa na přesnou střelu.

Po pauze tempo zápasu nakrátko opadlo, ale Teplice opět dostaly kuriózní gól. V 54. minutě chtěl dezorientovaný Rosa uklidit centr nad vlastní branku, jenže trefil jen břevno, od nějž se míč odrazil přímo na hlavu dobíhajícího Tomáše Doška, který nezaváhal a doklepl.

"Po první vstřelené brance jsme byli hodně pasivní, po té druhé jsme šli naopak nahoru a zlepšili jsme se," těšilo brněnského trenéra Večeřu.

Druhý úder rozdýchávali Tepličtí mnohem hůře. Začali kazit a zároveň
otvírali Brnu prostor k rychlým brejkům, které hrozily dalšími góly. Teplice ale vše ustály a v posledních dvaceti minutách soupeře zase zmáčkly.

Brňané pod tlakem začali hodně faulovat a po jednom ze skluzů zezadu přišli v 76. minutě o vyloučeného Polácha, jenže ani to Teplice potrestat
nedokázaly.

"První poločas jsme odehráli velmi dobře, měli šance, ale na první gól se hodně načekali a pak jsme ho nedokázali potvrdit. Do tlaku jsme se dostali i po druhém gólu, ale to už tomu chybělo hodně. Nedokázali jsme zahrát standardku nebo pořádně nacentrovat, a když jsme se přesto dostali do šancí, zahazovali jsme je," hodnotil teplický trenér Plíšek.