Zdeněk Kroča

Zdeněk Kroča - Zdeněk Kroča. | foto: Jan Karásek, MF DNES

Vlastní gól? Snažím se na něj rychle zapomenout, říká Kroča

• 1
Mostecký brankář Milan Švenger a zlínský stoper Zdeněk Kroča ovládli v této sezoně statistiku, v níž nechce figurovat žádný fotbalista. Oba letos vstřelili dva vlastní góly. Ten první v zápase s Plzní Kroču mrzet nemusel, protože jej vzápětí nahradil trefou do správné branky a pojistil výhru 3:1. Po sobotním zásahu s Brnem byl mnohem rozmrzelejší, protože znamenal porážku 0:1.

"Brno gól nedalo a přesto vyhrálo. Bohužel jsem se trefil do špatné branky," posteskl si Kroča.

Jak se to celé seběhlo?
Po standardce od Třeštíka letěl míč do vápna, bylo tam víc hráčů. Jen trošičku jsem ho líznul, ale stačilo to, aby byl gólman bezmocný.

Co vás vzápětí napadlo?
To radši nebudu říkat, není to do novin.

Letos se vám to stalo už podruhé. Jak je to možné?
To se stane v zápalu boje. Chcete zachránit situaci a vletíte do toho. Bohužel někdy to nevyjde. Ale zbytečně se tím netrápím, na vlastní góly rychle zapomínám.

Váš zásah odstartoval běsnění brněnských fanoušků, po němž rozhodčí Královec zápas na 15 minut přerušil. Bylo to hodně nepříjemné?
Tyto lidi bych vůbec nenazval fanoušky. Nemá to s fotbalem nic společného, přijdou se akorát předvést. Jestli kvůli tomu jeli sto kilometrů do Zlína, tak klobouk dolů. Přestávka byla nepříjemná. Během ní vychladnete, čekáte, jestli mají v hlavách zbytek rozumu, aby se mohlo vůbec hrát.

Sezona končí, skončili jste osmí. Považujete to za dobrý výsledek?
Jsme spokojeni s tím, že jsme neměli sestupové starosti. Ale domácí zápasy jsou zklamáním, je potřeba je zlepšit.