PŘEKONANÝ BRANKÁŘ. Hradecký gólman Tomáš Koubek se už na sklonku první minuty bezmocně ohlížel za míčem, který nedokázal chytit. | foto: Michal Růžička, MAFRA

• 4
Žádný zápas závěrečného dějství fotbalové ligy neskončil bez gólů. Nejvíc jich daly Teplice, jejich střelci se trefili čtyřikrát. Plzeň, která získala titul, Sparta, Jihlava a Slovácko skórovaly třikrát. Podívejte se na duely 30. kola ve videosestřizích.

Hradec Králové - Plzeň 0:3

Žádné velké počty, žádná složitá matematika, žádné dotazy na výsledek Sparty nebo snad dokonce dodatečný zápas. Plzeňští fotbalisté si uhráli titul sami ve 30. kole, když Hradec na jeho hřišti porazili 3:0. Plzeň slaví druhý titul, mistrem byla i předloni.

Sparta - Dukla Praha 3:0

Sparťanský fotbalista Václav Kadlec dal v závěru na 3:0, ale ani se neradoval. Jednoznačné vítězství nad Duklou totiž sparťanům bylo k ničemu, první Plzeň nepřeskočili a titul nezískali. Rival totiž svůj zápas také vyhrál 3:0 a první místo udržel.

Liberec - Příbram 1:1

Konec vítězné série fotbalistů Liberce obstarala Příbram. Třetí tým tabulky v 30. kole první ligy po devíti zápasech remizoval. Během zápasu, v němž se s kariérou loučili veteráni Hauzr a Janů, dokonce prohrával, bod zajistil Šural.

Jihlava - Slavia 3:1

Slavia si na závěr pokazila dojem z posledních týdnů a pod novým trenérem Michal Petroušem poprvé ztratila body. Všechny góly inkasovalo už do poločasu. Jihlavský nováček naopak jasným vítězstvím stvrdil velmi slušnou sezonu.

Baník Ostrava - Jablonec 0:1

Po dlouhé sérii bez vítězství se fotbalisté Jablonce vzpamatovali, vyhráli poslední dva zápasy sezony a skončili na čtvrtém místě. V závěrečném dějství sezony uspěli na hřišti Ostravy, kde zvítězili 1:0. Dvanáct minut před koncem rozhodl záložník Karel Piták.

Mladá Boleslav - Teplice 0:4

Mladoboleslavští fotbalisté nepovedenou sezonu zakončili blamáží. V 30. kole první ligy podlehli doma Teplicím vysoko 0:4. Přitom dlouho mysleli na pohárová umístění a soupeř se teprve před týdnem v soutěži zachránil, a to ještě díky zaváhání soupeřů.

Brno - Slovácko 1:3

Dva rychlé góly v úvodu druhé půle, pak vzápětí snížení, ale nakonec třetí gól. Souboj dvou klubů, které geograficky leží na jihu Moravy, skončil vítězstvím fotbalistů Slovácka. V 30. kole první ligy vyhráli v Brně 3:1 a udrželi si devátou příčku.

Olomouc - České Budějovice 1:0

Olomoučtí fotbalisté v posledním utkání sezony porazili České Budějovice 1:0 a zajistili si tak konečné páté místo. Poražený tým přijel už jako jistý sestupující, nakonec mu patří předposlední patnácté místo.