Trenéru Budějovic se premiéra povedla

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Budějovickým fotbalistům změna trenéra prospívá. Týden poté, co v Poháru ČMFS vyřadili Drnovice, porazili v prvním ligovém zápase pod Bokšou Olomouc 3:1. Dvěma brankami se předvedl mladý útočník Svoboda. Vítězný tým se díky třem bodům na jediný bod přiblížil čtrnáctému místu, které znamená záchranu. Domácí začali velmi dobře. Už v první minutě se objevil v šanci Marek, ale hlavou těsně minul. Hosté však zanedlouho srovnali hru, navíc domácí obrana začala chybovat.

Zanedlouho přišel trest. Kobylík nacentroval, míč prošel po zemi podél celé branky a Hapal bez potíží skóroval. Gól Hanáky uspokojil, zpočátku se zdálo, že Jihočechy k ničemu nepustí, ale nadměrná snaha a tlak domácích našly uplatnění. Svoboda s Klinkou zápas během tří minut otočili.

Hosté po přestávce posílily příchodem Königa útočnou hru, vyloženou šanci si však vytvořili domácí, ale Klinkova hlavička z několika málo metrů těsně minula branku. Dvacet minut před závěrečným hvizdem neuznali rozhodčí hostům gól pro postavení mimo hru, následně bylo na hřišti hodně vzruchu a hostující Vlček šel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy.

Zápas mohl definitivně rozhodnout budějovický Plocek, ale penaltu za sražení Svobody Kovářem mu Kamesch vyrazil. V 88. minutě definitivně pojistil první vítězství Bokši na budějovické lavičce Svoboda.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - OLOMOUC 3:1 (2:1) hráno 31.3. 16:30
Góly: 34. I. Svoboda, 37. T. Klinka, 90. I. Svoboda
Góly: 13. P. Hapal
Sestavy: J. Drobný - J. Pejša, S. Marek, M. Penner, M. Leština - J. Plocek (88. M. Kopecký), Z. Opravil, T. Sivok, I. Svoboda - T. Klinka, K. Vácha
Sestavy: P. Kamesch - R. Kučera, M. Kovář, D. Rozehnal, R. Špiláček - D. Kobylík (46. R. König), R. Kováč, P. Siegl (66. L. Zdráhal), A. Urbánek - P. Hapal (78. J. Krohmer), S. Vlček
Náhradníci: P. Švantner, J. Pospíšil, J. Zakopal, V. Veselý, M. Brozman
Náhradníci: T. Bureš, D. Kotrys, J. Mucha, D. Rojka
Žluté karty: 30. T. Sivok, 43. T. Klinka, 61. S. Marek, 74. Z. Opravil
Žluté karty: 32. D. Kobylík, 70. S. Vlček, 71. P. Hapal, 74. L. Zdráhal, 78. P. Kamesch, 89. A. Urbánek
Červené karty:
Červené karty: 72. S. Vlček
Rozhodčí: Dvořáček - Ing. Kašný, Poledník
Počet diváků: 4166 (34% z kapacity 12 000 diváků)
Hlasy trenérů

Milan Bokša (České Budějovice):
"Naším cílem bylo zvítězit. Vycházeli jsme ze hry Olomouce, kterou produkuje venku, napadat hráče od počátku na jeho polovině a vzadu hrát jednoduše. Utkání se však pro nás nevyvíjelo dobře, přesto jsme obrovskou snahou zápas obrátili. Výhrou jsme si posílili naši šanci na záchranu."

Leoš Kalvoda (Olomouc): "Bylo to rušné utkání. Budějovice měly zpočátku tlak, který jsme postupně srovnali a po rychlém brejku jsme šli do vedení. Poté jsme dostali krásné dva góly. Co se ale odvíjelo ve druhém poločase, nechci komentovat. Domnívám se, že až příliš mnoho našich hráčů dostalo žluté karty a já jsem
ztratil pro zápas s Příbramí čtyři hráče základní sestavy.