Teplice Olomouc do čela tabulky nepustily

• 70
Olomouc - Tesaříkův gól těsně před přestávkou rozhodl dohrávku třetího kola první ligy, ve které Olomouc hostila Teplice. Do té doby lepší domácí fotbalisté znervózněli a ve druhé půli hřiště ovládli hosté. Převahu vyjádřili brankami Diveckého a Tesaříka, v závěru už jen korigoval výsledek Siegl.

Olomouc před zápasem mohla pomýšlet na čelo tabulky. Pokud by vyhrála 3:0, vedla by ligu o skóre před Slavií. Smělé plány ale narušily Teplice.

"Aspoň jsme zase spadli z hrušky na zem a vrátíme se k poctivé práci," řekl po zápase zklamaný domácí kouč Petr Uličný.

Přitom zápas pro jeho svěřence začal dobře. V prvním poločase byli daleko aktivnější než soupeř, chybělo ale zakončení.

Když už se poločas chýlil k závěru, unikl po pravé straně Kolomazník a ideálně přihrál přes celé pokutové území nabíhajícímu Tesaříkovi. Střílený centr nezachytil nikdo z obránců ani gólman Vaniak a teplický záložník pohodlně skóroval. "Ta branka nás zlomila," přiznal Uličný.

Zápas Olomouc - Teplice jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

Po přestávce se obraz hry zcela změnil. Teplice měly míč pod kontrolou, navíc šance dokázaly na rozdíl od Olomouce přeměnit v gól.

Nejprve Voříškovu střílenou přihrávku zleva usměrnil mezi Vaniakovy nohy Divecký. Po něm znovu jesličkami potupil olomouckého gólmana Tesařík, jenž využil přihrávku Diveckého, který si předtím položil na zem Špiláčka.

"Ve druhé půli to byla z naší strany demonstrace fotbalu," povídal nadšený teplický trenér František Straka. Výkon v prvním poločase ho ale nijak nenadchnul. "Během pauzy jsem musel v kabině spustit trochu bouřku. Až na ten gól jsme totiž nehráli podle našich představ."

Olomoučtí fotbalisté se dočkali alespoň čestného úspěch, když Siegl překvapil Poštulku technickou střelou z třiadvaceti metrů.

OLOMOUC - TEPLICE 1:3 (0:1) zápas skončil
Góly: 87. P. Siegl
Góly: 45. D. Tesařík, 51. R. Divecký, 79. D. Tesařík
Sestavy: M. Vaniak - T. Randa (58. V. Tuma), M. Hudec, R. Kučera, R. Caha - P. Siegl, P. Zbožínek, R. Špiláček, A. Urbánek (67. J. Černý) - P. Babnič (57. D. Rojka), M. Vyskočil
Sestavy: T. Poštulka - M. Doležal (77. J. Skála), K. Rada, R. Lengyel, V. Leitner - M. Kolomazník, P. Voříšek, P. Horváth, D. Tesařík - P. Verbíř (85. J. Rezek), R. Divecký (90. P. Dragoun)
Náhradníci: T. Kjučukov, I. Krajčovič, M. Ševela
Náhradníci: P. Kolář, P. Gross
Žluté karty: 59. A. Urbánek, 73. P. Siegl
Žluté karty: 45. K. Rada, 62. M. Doležal
Rozhodčí: Jára - Vodička, Filípek
Počet diváků: 5248 (43% z kapacity 12 069 diváků)

Olomoucký Aleš Urbánek (vzadu) bojuje o míč s teplickými Michalem Kolomazníkem (uprostřed) a Michalem Doležalem.

Hlavičkový souboj domácího Radka Špiláčka (vpravo) s teplickým Pavlem Horváthem.

Vzdušný souboj domácího Aleše Urbánka s teplickým Michalem Doležalem.

Olomoucký Martin Vyskočil (vpravo) se sbaží uniknout teplickému Michalu Doležalovi.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37