Teplický Jakub Hora se snaží projít přes Ergyse Kaceho a Aleše Matějů z Plzně.

Teplický Jakub Hora se snaží projít přes Ergyse Kaceho a Aleše Matějů z Plzně. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Domácí antirekord určitě zlomíme, věří teplický útočník Hora

• 6
Po slušném rozjezdu tři kola bez výhry a propad do druhé půlky ligové tabulky. Nic, co by fotbalové Teplice mělo ovlivnit a rozklížit, myslí si jejich univerzál Jakub Hora. „Tohle nás nemůže složit. Měli jsme těžký los, zvlášť doma,“ upozornil po sobotní porážce 0:1 s mistrovskou Plzní.

Viktoria vyhrála díky jediné střele na branku. Mrzutost?
Naštve to. My měli čtyři šance, dali jsme břevno. Myslím, že jsme hráli dobře, bohužel zase máme nula bodů. Plzeň nebyla v ničem lepší až na tu jedinou akci, ve které nás překonala. Gól dala nádherný.

Máte po osmi kolech devět bodů. Je to málo, anebo akorát?
Devět bodů je málo. Chceme hrát v první polovině tabulky, takže nemůžeme být spokojení. Mohli jsme vytěžit víc ze zápasů s Boleslaví, s Příbramí a teď i s Plzní. Ale ta je pořád dvojnásobný mistr za sebou, na to musíme koukat. Spíš mě stále mrzí Příbram, tam jsme stoprocentně měli vyhrát. V 1. půli jsme dominovali, ale stejně poločas skončil 1:1. A pak si necháme v 85. minutě vyrovnat a v 90. prohrajeme 2:3.

Trhli jste klubový antirekord, deset domácích duelů bez výhry, poslední byla v únoru s Příbramí.
Ale taky jsme viděli, koho jsme měli čtyřikrát doma. Samé účastníky evropských pohárů, udělali jsme dva body proti Spartě a Slavii. Ani nevím, že takový historický rekord je. Určitě to zlomíme. Bodů moc není, víme, že máme na daleko víc. Teď teprve budou přijíždět soupeři, proti kterým bychom měli být my ten dominantní tým.

Budete hrát proti papírově snazším celkům jinak?
Musíme střílet góly, v tom to bude asi jiné. My máme nějakou tvář, kterou pilujeme v tréninku. Musíme být odvážnější, my hráči vpředu si víc dovolovat, aby se šance vytvářely, abychom útočníkům dělali servis a oni dávali góly.

Proti Plzni jste měl jinou roli než obvykle. Seděla vám?
Měl jsem hrát středního záložníka, podhrotového hráče. Lítat hodně dopředu za Davida Vaněčka do těch děr. Byl jsem docela spokojený, zaběhal jsem si krásně. Pak se zranil Vondrášek a já šel na beka.

Přišlo 4 751 diváků. Zklamání?
Atmosféra byla docela dobrá, takže mě to číslo překvapuje. Fanoušci byli slyšet, povzbuzovali nás, pískali po výrocích rozhodčího. Potěší, že stojí za námi.