Jihlavský Jakub Fulnek (vlevo) se snaží probít brněnskou obranou. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava - Brno 2:0, kouzlo nového kouče působí dál, trefil se i Hybš

• 0
Jihlavští fotbalisté prchají ze dna tabulky. Pod novým trenérem Romanem Kučerou ani v třetím utkání neinkasovali, v předehrávce 12. kola Synot ligy porazili Brno 2:0. O góly se postarali v první půli útočník Mešanovič a po přestávce obránce Hybš svým prvním ligovým gólem kariéry.

Jihlava po nástupu Kučery porazila Slavii a remizovala v Ostravě. A v pátek si poradila i s Brnem, které po slibném úvodu podlehlo počtvrté za sebou.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Jsme hrozně rádi, že jsme potvrdili výkon z Baníku a získali tři body. Každý bod je v naší situaci nesmírně důležitý,“ jásal jihlavský manažer Josef Jinoch, který na pozápasových tiskovkách zastupuje kouč Kučeru, protože ten nemá profesionální licenci.

Domácí byli od úvodních minut aktivnější, ale žádnou vyloženou šanci si zpočátku nevypracovali. Hosté o sobě poprvé dali vědět po čtvrthodině hry, kdy z hranice vápna vypálil Hyčka, ale Hanuš byl připravený.

Skóre se měnilo až osm minut před pauzou. Domácí Mešanovič ve středu hřiště vyhrál hlavičkový souboj, šel sám na gólmana a střelou k pravé tyči nedal Doležalovi šanci. Radoval se z první trefy v této ligové sezoně.

Do druhého poločasu poslal hostující kouč Kotal do hry místo nevýrazného Briganta Moukanzu a ten mohl po hodině hry vyrovnat. Po přízemním centru napříč vápnem mu chybělo k zakončení ve skluzu asi půl metru.

Vysočina si dál zahrávala s průběžným vedením. Na pravé straně udělal hrubku Vaculík, ale do střely Vávry, který ožil s příchodem Moukanzy a Keresteše, se obětavě položil stoper Krejčí.

Jihlava se od té chvíle začala spíše soustředit na defenzivu. Domácí trenér Kučera stáhl jednoho ze dvou útočníků Harbu a záložní řadu vyztužil uzdraveným Kosakem.

Vysočina spoléhala na brejky a jeden z nich dotáhla do gólového konce v 74. minutě. Jánoš centrem po zemi našel zprava na zadní tyči Hybše, který vstřelil svůj premiérový gól v lize i v jihlavském dresu po příchodu ze Sparty.

Záhy mohl snížit po přihrávce agilního Vávry Moukanza, ale jeho střelu Hanuš chytil a potřetí za sebou udržel čisté konto.

„Měli jsme tři těžká utkání se Spartou, Plzní a Mladou Boleslaví, ale ty důležité zápasy nás teprve čekají. V tom prvním jsme propadli. Musíme si uvědomit, že hrajeme o záchranu. Byli jsme dnes bez invence, nápadu a naprosto neškodní v koncovce. Jihlava vyhrála zaslouženě,“ řekl brněnský trenér Václav Kotal.