STATISTIKY: Nejvíc gólů, střel, diváků, nejdelší série - vše pro Slavii

V EUFORII. Fotbalisté Slavie se radují z jednoho z gólů, které vstřelili Brnu. Zajistili si tak ligový titul. | foto:  Michal Šula, MAFRA

29 2017
Ligový titul fotbalové Slavie se zrcadlí i ve statistikách, které tým z Edenu v mnoha kategoriích ovládl. Dal nejvíc gólů, nejčastěji střílel, byl nejslušnější, přilákal nejvíc diváků. Ale liga měla i jiné hrdiny. Například hráče, který stihl nastoupit ve 31 zápasech!

Liga má tak jako každý rok své superhrdiny, zlé muže, vytrvalce i hvězdy krátkých okamžiků.

Unikátem je Jaroslav Zelený, který stihl odehrát 31 zápasů. V zimní přestávce totiž přestoupil z Karviné do Jablonce, za nějž pak nastoupil v jarní dohrávce odloženého zápasu s Hradcem Králové, čímž si připsal v 16. kole už druhý start.

Raritou z opačného konce seznamu je Tomáš Holý, který dostal žlutou kartu, ačkoliv neodehrál ani minutu. Dnes už bývalý brankář Zlína v zimě odešel do Anglie, kde chytá třetí ligu za Gillingham.

Jaroslav Zelený
Tomáš Holý

30 KOL, 31 STARTŮ. To je bilance Jaroslava Zeleného (vlevo). ŽÁDNÝ START, ŽLUTÁ KARTA. Tak se do statistik zapsal Tomáš Holý.

I ligových počtů se dotkla tragédie; jeden z aktérů níže rozepsaných statistik už nežije. Ve třech zápasech v červenci a srpnu nastoupil za Plzeň František Rajtoral, který si po přestupu do Turecka vzal život.

HráčiAni minutu nechyběl jen brankář Ottmar

V prvoligových zápasech se letos představilo 437 fotbalistů, to je o sedmnáct více než loni. Nejvíce hráčů nasadil Liberec, kde se ukázalo 38 různých tváří. To je o dvanáct víc než u tria Slavia, Teplice, Hradec Králové, jež jsou na opačném konci žebříčku.

Počty hráčů

Graf: Kolik kluby nasadily hráčů, kolik jich zůstalo na lavičce.

Za Jaroslavem Zeleným s unikátními 31 starty je sedm hráčů, kteří nastoupili ve všech 30 kolech. Plný počet 2700 minut však zvládl jen brankář Radim Ottmar z Hradce Králové. S menším počtem minut ale s třiceti starty následují Davis Ikaunieks, Pavel Dvořák (oba Jihlava), Jiří Fleišman (Ml. Boleslav), Ondřej Kúdela (Liberec) a Jaromír Zmrhal (Slavia).

Na druhé straně dlouhého seznamu je Martin Matoušek, který odehrál pouhé dvě minuty. Po třech minutách stihli (shodně v posledním kole) Korejec Kanghuyn Yu ze Slovácka a Vojtěch Hron z Jihlavy. Pouze k jediném utkání letos nastoupilo 31 fotbalistů; vedle vesměs mladíků ve výčtu najdeme i bývalého reprezentačního kapitána Tomáše Rosického.

Ani na jediný zápas se z lavičky do hry nedostalo šedesát hráčů. Po sedmi náhradnících, kteří nikdy nedostali šanci, měli ve Spartě a v Jablonci. Naopak v Dukle si kopl každý hráč, jenž se ocitl v zápasových nominacích.

PŘEHLED: POČET ZÁPASŮ x POČET MINUT

BrankyPo letech pokles pod šest set

Loni padl rekord v počtu vstřelených branek, letos číslo kleslo na nejnižší hodnotu za posledních sedm let. Z loňských 676 suma poklesla na 597, což v průměru znamená, že každý třetí zápas byl chudší o gól.

Počty vstřelených gólů

Graf: Počty vstřelených branek za posledních patnáct let.

Sparťan David Lafata se už pošesté stal králem ligových střelců, letos se však o titul musí podělit se slávistou Milanem Škodou. Oba šli do závěrečného kola podobně jako předloni se stejným ziskem. V sezoně 2014-15 však Lafata ve finiši Škodovi odskočil, ale letos se mu to nepovedlo. Oba útočníci skončili na patnácti gólech a poprvé v dějinách české ligy se titul krále střelců dělí.

Střelci branek v klubech

Kolik hráčů se zapsalo mezi střelce

19 - Dukla, 17 - Ml. Boleslav, Karviná, 15 - Hradec Kr., 14 - Slavia, Slovácko, 13 - Sparta, Zlín, Jablonec, Liberec, 12 - Plzeň, Teplice, Bohemians, Příbram, 10 - Brno, 9 - Jihlava.

O 582 gólů se podělilo 205 různých autorů, dalších patnáct branek bylo vlastních. Dvakrát do vlastní sítě mířil jihlavský obránce David Štěpánek.

Nejvíce gólů dala Slavia (65), nejméně Bohemians (22), nejčastěji inkasovali Příbramští (61), nejméně gólů obdržela Plzeň (22).

Za Duklu skórovalo 19 různých hráčů, naopak o Jihlavy se podělilo jen devět střelců.

PŘEHLED: TABULKA STŘELCŮ x VLASTNÍ GÓLY

Střely a rohyNejvíc střel na bránu i mimo vyslala Slavia

Podle evidence zpravodajů MF DNES a iDNES.cz byli střelecky nejpilnější fotbalisté Slavie, kteří vyslali celkem 420 střel. Z toho šlo 214 ran mířilo na bránu a 206 mimo. Naopak Slovácko vystřelilo jen 236krát, Karviná 256krát.

Počet střel na jeden gól.

Graf: Kolik potřebovaly jednotlivé týmy střel na jeden gól.

Nejméně střeleckých pokusů na dosažení branky potřebovala stejně jako loni Mladá Boleslav, jíž vychází 6,1 střely na gól. Fotbalisté Bohemians potřebovali dvojnásobný počet pokusů, gól dali z každé 12 střely.

Suverénně nejvíce rohových kopů zahrávala Plzeň 199, na druhé straně je Příbram, která si tuto nadějnou standardní situaci vybojovala 131krát.

PŘEHLED: TÝMOVÉ STATISTIKY

BrankářiPotřetí v řadě odchytal nejvíc zápasů s nulou Kozáčik

Potřetí v řadě dokázal odchytat nejvíce zápasů bez inkasovaného gólu plzeňský brankář Matúš Kozáčik; letos mu k prvenství stačilo 13 čistých kont. Ve své kariéře už v české nejvyšší soutěži nastřádal 94 nul, což jej řadí historicky na páté místo.

Kluby s nulou

Kolikrát nedostali gól

16 - Plzeň, 14 - Teplice, 13 - Sparta, Slavia, 12 - Liberec, 10 - Brno, 9 - Dukla, Jablonec, Ml. Boleslav, Zlín, 8 - Slovácko, Bohemians, 7 - Hradec Kr., 6 - Karviná, Jihlava, 3 - Příbram.

Dvě nuly přidal jeho týmový kolega Petr Bolek a ve 30. kole se o nulu podělil Bolek s náhradníkem Sváčkem, takže Plzeň odehrála 16 zápasů bez inkasované branky. Čtrnáct nul mají Teplice, třináct Sparta. Příbram jen tři.

Brankáři s čistým kontem: 13 - Kozáčik (Plzeň), 12 - Grigar (Teplice), Pavlenka (Slavia), 11 - Koubek (Sparta), 10 - Melichárek (Brno), Dúbravka (Liberec), 8 - S. Dostál (Zlín), 7 - Ottmar (Hradec Králové), 6 - Diviš (Mladá Boleslav), Heča (Slovácko), Laštůvka (Karviná), Rada (Dukla), Hrubý (Jablonec), 4 - Budinský (Bohemians), Hanuš (Jihlava), 3 - Valeš (Jablonec), A. Hruška (Příbram), Fryšták (Bohemians), Bolek (Plzeň), 2 - Šeda (Mladá Boleslav), Chudý (Teplice), Hladký (Liberec), Daněk (Slovácko), Berkovec (Slavia/Bohemians), Bičík (Sparta), Rakovan (Jihlava), M. Hruška (Dukla), 1 - Hroššo (Dukla), Vejmola (Mladá Boleslav), Švenger (Zlín).

CizinciČtrnáct v Dukle, v Hradci jen dva

Podíl cizinců překročil čtvrtinu. Mezi celkem 437 ligovými fotbalisty bylo 113 zahraničních fotbalistů z 36 různých zemí. Nejvíc bylo Slováků a následují Srbové a Bosňané.

Zastoupení zemí

324 - Česko, 38 - Slovensko, 10 - Bosna, Srbsko, 4 - Chorvatsko, Nigérie, Pobřeží Slonoviny, Rusko, 3 - Francie, Brazílie,2 - Ghana, Gruzie, Makedonie, Nizozemsko, Španělsko, Ukrajina, 1 - Albánie, Austrálie, Ekvádor, Estonsko, Itálie, Kamerun, Kapverdy, Kongo, Konžská DR, Korea, Litva, Lotyšsko, Norsko, Rakousko, Rumunsko, Senegal, Slovinsko, Togo, Trinidad/Tobago, Turkmenistán, Zimbabwe.

Nejvíce využívala služeb cizinců Dukla, kde z 30 nasazených hráčů bylo 14 s cizím občanstvím! Za Slavii nastoupilo 12 cizinců, naopak v Jablonci se ukázali jen čtyři a v Hradci Králové dokonce pouze dva, a to Slováci Nosek a Súkenník.

Podíl cizinců na počet hráčů byl 26 %, na odehrané minuty 22 % a na počet vstřelených branek to bylo 26 %. Nejvíc ze „zahraničních“ branek nastřílel Bosňan Mešanovič ze Slavie (12), nejvíc žlutých karet nasbíral jeho krajan Civič ze Slovácka (10), nejvíc minut odehrál Makedonec Šumulikoski ze Slovácka (2575).


Odkud pocházeli prvoligoví fotbalisté. Mapa: douweosinga.com

TrestyNejméně vyloučených v historii

V lize výrazně ubylo červených karet. Rozhodčí letos předčasně vyhnali ze hřiště jen 27 hráčů, to je o devět méně než při dosavadním minimu v sezoně 2009-10. Graf ukazuje, že v 90. letech stoupal počet vyloučených hráčů až na trojnásobek!

Počty vyloučených hráčů

Graf: Počty vyloučených hráčů v historii české ligy

Jediný hráč inkasoval za sezonu dvě červené karty - byl to Vlastimil Daníček ze Slovácka. Přitom například v sezoně 1998-99 bylo takových hříšníků čtrnáct!

Pět vyloučených fotbalistů měl letos Liberec, bez červených karet zvládli sezonu Slavia, Dukla a Jihlava.

Žlutých karet padlo 924. Nejvíce napomínaným týmem bylo Slovácko s 88 žlutými kartami, naopak jen k číslu 45 se dostaly Slavia a Karviná.

Tresty

Graf: Počty žlutých a červených karet.

Zlý muž minulých let se letos zklidnil. Bosňan Admir Ljevakovič z Teplic byl čtyři roky po sobě nejnapomínanějším mužem ligy, ale letos dostal žlutých karet jen pět. Střídají ho krajan Eldar Civič ze Slovácka a Ondřej Kušnír z Dukly, oba s deseti žlutými kartami.

Nejvíc pokutových kopů zahrávala Slavia, která z osmi pokusů dala šest gólů. Nejvíc penalt zahodil Liberec, tři ze sedmi pokusů. Nulou úspěšnost měl Jablonec (dva pokusy, žádný gól), Brno (jeden pokus) a vlastně i Zlín, ale ten za celý soutěžní ročník nekopal penaltu ani jednou.

PŘEHLEDY: ŽLUTÉ KARTY x VYLOUČENÍ

RozhodčíČtvrtinu vyloučených vykázal Příhoda

Při řízení ligových zápasů se prostřídalo dvacet hlavních a čtyřicet pomezních rozhodčích.

Zbyněk Proske rozhodoval 22 zápasů, Miroslav Zelinka o jeden méně. V roli asistentů se Jan Paták a Ondřej Pelikán představili shodně šestadvacetkrát.

Téměř čtvrtinu z letošních 27 červených karet rozdal Radek Příhoda, který vyloučil sedm fotbalistů. Žlutých karet ukázal nejvíc Zbyněk Proske - 91.

DiváciNejvyšší návštěva se dvakrát sešla v Edenu

Návštěvy se sice nevyrovnaly loňskému ročníku, nicméně 1 171 723 (průměr na zápas 4882) je číslo, které nijak nevybočuje z hodnot z posledních let.

Nejvíce diváků (v součtu doma/venku) letos vidělo Slavii (278 231), nejméně Příbram (89 530). Slavia měla i nejvyšší domácí návštěvy (celkem 174 373, v průměru 11 624), průměr nad deset tisíc si udrželi i v Plzni a na Spartě. Nejméně se chodilo na Duklu (32 983).

Venku byl poutala největší pozornost Sparta, na níž přišli 111 423 diváci. Nejméně se chodilo na Příbram (52 351).

Počty diváků

Graf: Počty diváků za posledních 10 let.

Nejvyšší návštěva roku je totožná s aktuální kapacitou slávistického stadionu v Edenu, kam přišlo maximálních 19 084 na jarní šlágry proti Plzni i proti Spartě. Derby Sparty se Slavií na Letné přilákalo 18 397 návštěvníků.

Stejně jako v minulé sezoně byl opět zápasem s nejnižší návštěvou souboj Dukly se Slováckem. Letos přišlo jen 542 nejvěrnějších a byl to jediný zápas , kde se nesešla ani tisícovka diváků.

PŘEHLED: DIVÁCKÉ STATISTIKY

VýsledkyNejvíc zápasů skončilo 1:0

Před rokem jsme se při ligovém bilancování radovali z poklesu bezbrankových remíz na historické minimum, jenže letos jich bylo dvojnásobek. Nárůst z dvanácti na čtyřiadvacet z nich dělá třetí nejčastější výsledek.

Nejfrekventovanějším výsledkem byla výhra domácích 1:0 (30 zápasů), dále 1:1 (29x) a zmíněných 0:0 (24x).

Nejvíc gólů padlo v utkání Příbram - Slavia, který skončil divokým skóre 1:8. Bylo to i nejvýraznější vítězství v sezoně. Sedm gólů padlo v souboji nováčků Hradce Králové s Karvinou (3:4).

Domácí týmy vyhrály 103 zápasy, v 69 případech se soupeři rozešli smírně a 68x slavili hosté. Domácí mužstva dala 337 gólů, hosté 260.

Bilance ligových zápasů
Bilance vstřelených gólů

Grafy: Bilance sezony 2016-2017

SérieNeporazitelný Šilhavý

O slávistické sérii bez porážky se napsalo hodně, bilance pod trenérem Šilhavým se zastavila na 26 zápasech bez prohry v řadě. Mistři také dokázali vyhrát sedm po sobě jdoucích zápasů, i to je rekord sezony. Naopak Jihlava má za sebou sérii 12 zápasů bez výhry a Příbram šňůru šesti porážek v řadě.

PŘEHLED: TÝMOVÉ STATISTIKY

TabulkyV odvetách byl nejslabší Zlín

Tabulka první poloviny soutěže připomene čtyřbodové vedení Plzně, skvělé třetí místo Zlína či solidní 12. místo nakonec sestupujícího Hradce Králové. Ani postavení Bohemians nenasvědčovalo tomu, že se klub zachrání až v předposledním kole.

1. až 15. kolo

1. FC Viktoria Plzeň 15 11 3 1 26:9 36
2. SK Slavia Praha 15 9 5 1 26:12 32
3. Fastav Zlín 15 9 4 2 27:14 31
4. AC Sparta Praha 15 8 5 2 28:12 29
5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
6. FK Teplice 15 6 4 5 17:13 22
7. MFK Karviná 15 6 2 7 21:25 20
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. FC Slovan Liberec 15 3 6 6 11:16 15
13. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
14. Zbrojovka Brno 15 2 8 5 18:27 14
15. FC Vysočina Jihlava 15 1 7 7 10:23 10
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8

Odvetám už dominuje neporažená Slavia, vysoko si stojí Teplice či Liberec. Nejslabšími týmy jsou Bohemians a Zlín.

16. až 30. kolo

1. SK Slavia Praha 15 11 4 0 39:10 37
2. FC Viktoria Plzeň 15 9 4 2 21:12 31
3. AC Sparta Praha 15 8 4 3 19:14 28
4. FK Teplice 15 7 5 3 21:12 26
5. FC Slovan Liberec 15 7 3 5 20:12 24
6. Dukla Praha 15 7 3 5 20:16 24
7. FK Jablonec 15 5 7 3 20:13 22
8. FK Mladá Boleslav 15 5 7 3 21:21 22
9. Zbrojovka Brno 15 4 6 5 14:18 18
10. 1. FC Slovácko 15 3 8 4 12:15 17
11. FC Vysočina Jihlava 15 5 2 8 16:24 17
12. MFK Karviná 15 3 5 7 18:24 14
13. 1. FK Příbram 15 4 2 9 19:32 14
14. FC Hradec Králové 15 3 2 10 12:25 11
15. Bohemians Praha 1905 15 2 4 9 7:17 10
16. Fastav Zlín 15 2 4 9 7:21 10

Praze vládla Sparta, která navzdory neúspěchům v derby „S“ vybojovala v metropoli o bod víc než Slavia.

Pražská derby

1. Sparta 6 4 1 1 7:3 13
2. Slavia 6 3 3 0 11:6 12
3. Dukla 6 2 1 3 9:9 7
4. Bohemians 6 0 1 5 4:13 1

O titul neoficiálního mistra Moravy a Slezska bojovalo jen pět týmů, nejúspěšnější byl Zlín před karvinským nováčkem.

Morava a Slezsko

1. Zlín 8 4 1 3 12:10 13
2. Karviná 8 3 3 2 11:9 12
3. Brno 8 2 4 2 7:8 10
4. Jihlava 8 2 3 3 11:12 9
5. Slovácko 8 1 5 2 5:7 8

V tabulce sestavené ze vzájemných zápasů týmů, které skončily na prvním až osmém místě, je Sparta až čtvrtá, poslední je Zlín.

Prvních osm mezi sebou

1. Slavia 14 7 6 1 24:15 27
2. Plzeň 14 6 5 3 18:14 23
3. Ml. Boleslav 14 6 5 3 19:16 23
4. Sparta 14 5 5 4 15:12 20
5. Teplice 14 4 5 5 14:13 17
6. Dukla 14 4 2 8 9:15 14
7. Jablonec 14 2 7 5 13:17 13
8. Zlín 14 2 5 7 10:20 11

Ve vzájemných soubojích s týmy z dolní poloviny tabulky stojí překvapivě vysoko Hradec Králové. Se silnějšími protivníky však Východočeši uhráli jen sedm bodů, a proto sestupují.

Dolních osm mezi sebou

1. Liberec 14 7 4 3 17:9 25
2. Karviná 14 6 4 4 25:19 22
3. Hradec Kr. 14 6 2 6 19:18 20
4. Bohemians 14 6 2 6 12:15 20
5. Slovácko 14 4 6 4 11:11 18
6. Brno 14 3 9 2 11:14 18
7. Jihlava 14 3 6 5 13:16 15
8. Příbram 14 3 3 8 12:18 12

Historická tabulkaPlzeň je už pátá, se ctí začala Karviná

V historické tabulce dál stoupá vzhůru Plzeň, která dohání body z dob, kdy bojovala o záchranu či v lize vůbec nebyla. Loni se posunula z devátého místa na sedmé, letos je už pátá. Tentokrát měla postup bez boje, přeskočila druholigové duo Olomouc - Ostrava. Před Baník se navíc o dva body dostaly i Teplice.

Ligový nováček MFK Karviná se nehlásí k historii účastníka ligy z 90. let FC Karviná, a tak se historická tabulka letos rozšířila o 34. klub. MFK Karviná se zařadila na čelo skupiny klubů, jež odehrály jedinou ligovou sezonu, ztrácí pouhý bod na střížkovské Bohemians, kteří hráli první ligu dva roky.

Historická tabulka 1993-2017

1. Sparta 720 456 148 116 1350:559 1498
2. Slavia 720 360 196 164 1144:700 1260
3. Liberec 720 317 204 199 979:767 1138
4. Jablonec 690 264 198 228 913:808 990
5. Plzeň (7.) 600 264 150 186 858:692 930
6. Olomouc (5.) 660 254 182 224 838:761 921
7. Teplice (8.) 630 240 186 204 810:718 906
8. Ostrava (6.) 690 238 204 248 892:874 904
9. Brno (8.) 690 236 180 274 820:905 878
10. Příbram 570 169 148 253 607:793 655
11. Mladá Boleslav (12.) 390 167 105 118 586:476 606
13. České Budějovice (11.) 540 151 153 236 551:798 595
13. Slovácko (14.) 450 143 121 186 502:572 538
14. Žižkov (13.) 420 144 106 170 478:539 526
15. Bohemians 1905 450 120 125 205 433:635 477
16. Hradec Králové (17.) 420 105 113 202 374:601 419
17. Zlín (18.) 360 102 104 154 339:473 400
18. Drnovice (16.) 300 115 67 118 395:395 398
19. Blšany 240 67 63 110 255:350 264
20. Dukla Praha (21.) 210 63 64 83 263:293 252
21. Opava (20.) 240 63 64 113 260:354 247
22. Jihlava 180 47 55 78 191:267 196
23. Kladno 120 28 30 62 99:173 114
24. Cheb 90 29 26 35 95:121 100
25. Most 90 19 30 41 96:140 87
26. FC Karviná 60 12 12 36 53:105 48
27. Bohemians/Střížkov 60 14 8 38 60:111 35
28. MFK Karviná (-) 30 9 7 14 39:49 34
29. Znojmo (28.) 30 6 9 15 32:49 27
30. Ústí nad Labem (29.) 30 4 7 19 22:67 19
31. Uherské Hradiště (30.) 30 3 8 19 19:65 17
32. Vítkovice (31.) 30 3 7 20 22:64 13
33. Benešov (32.) 30 3 3 24 23:78 12
34. Lázně Bohdaneč (33.) 30 2 5 23 18:61 11

Pozn.: V závorkách je umístění před tímto ligovým ročníkem. V sezoně 1993-94 byly udělovány za výhru 2 body. Klubům jsou také odpočteny body, které jim odebrala disciplinárka: Bohemians/Střížkov -15, Slovácko -12, Olomouc -9, Opava -6, Liberec -6.

Mužstvo Z V R P S B
1.SK Slavia Praha 34 25 5 4 77:25 80
2.FC Viktoria Plzeň 34 24 5 5 56:31 77
3.AC Sparta Praha 34 20 6 8 58:31 66
4.FK Jablonec 34 16 6 12 57:32 54
5.FC Slovan Liberec 34 12 10 12 34:31 46
6.FC Baník Ostrava 34 13 7 14 38:42 46
Mužstvo Z V R P S B
11.1. FC Slovácko 34 12 6 16 41:47 42
12.Slezský FC Opava 34 12 6 16 46:56 42
13.Bohemians Praha 1905 34 9 12 13 32:42 39
14.1. FK Příbram 34 10 7 17 40:71 37
15.MFK Karviná 34 9 5 20 42:56 32
16.Dukla Praha 34 5 7 22 28:69 22

Statistiky

Ostrava

Nejdéle bez vstřeleného gólu

Plzeň

Nejdéle bez obdrženého gólu

Příbram

Nejvíc inkasovaných gólů

Mužstvo Z V R P S B
1.SK Slavia Praha 30 23 3 4 72:23 72
2.FC Viktoria Plzeň 30 21 5 4 47:27 68
3.AC Sparta Praha 30 17 6 7 52:27 57
4.FK Jablonec 30 15 6 9 53:26 51
5.FC Baník Ostrava 30 13 6 11 38:36 45
6.FC Slovan Liberec 30 11 9 10 33:28 42
7.FK Mladá Boleslav 30 11 9 10 52:44 42
8.SK Sigma Olomouc 30 12 4 14 37:43 40
9.Fastav Zlín 30 12 3 15 32:40 39
10.FK Teplice 30 10 6 14 32:42 36

Nejčtenější

Slavia po titulu v lize získala i pohár, ve finále porazila Ostravu 2:0

Tomáš Souček se raduje z proměněné penalty ve finálovém zápase proti Baníku.

Fotbalová Slavia po ligovém titulu získala i domácí pohár. Vyhrát obě trofeje v jednom roce se jí...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

VIDEO Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou...

Tady prezident, tu reprezentaci zvažte. Uražený Gyan rychle otočil

Asamoah Gyan (číslo 3) žongluje s míčem na tréninku Ghany.

Český fotbalista Theo Gebre Selassie a nejznámější ghanský útočník Gyan Asamoah v minulých dnech...

Kdo zařídil titul. Pět hlavních hvězd mistrovské sezony Slavie

Fotbalisté Slavie se radují ze zisku mistrovského titulu, který si zajistili...

VIDEO Fotbalová Slavia prožívá úchvatnou sezonu. V neděli získala ligový titul a euforii může ještě...

Gebre Selassie končí v reprezentaci. Jsou za tím zdravotní i rodinné důvody

Obránce Theodor Gebre Selassie na reprezentačním tréninku.

Theodor Gebre Selassie už nebude hrát za český národní tým. Konec v reprezentaci, za kterou...

Další z rubriky

Sparta dotáhla přestup Vindheima. Pravý obránce ji zaujal proti Chelsea

Norský obránce Andreas Vindheim z Malmö FF se stal novou posilou Sparty.

Fotbalová Sparta má první posilu pro příští sezonu. V úterý dotáhla avizovaný přestup norského...

Tecl by už mohl hrát. Ale nechtěl jsem ze sebe dělat troubu, říká slávista

Hlavičkový souboj ve složení (zleva): Admir Ljevakovič, Stanislav Tecl, Jan...

Slávistický útočník Stanislav Tecl je po podzimní operaci předního zkříženého vazu v koleni už v...

Nejlepším hráčem ligy se stane Hrošovský, Souček, či Komličenko

Peter Olayinka ze Slavie (vlevo) a Patrik Hrošovský z Plzně v souboji o míč

Nikolaj Komličenko, Patrik Hrošovský, nebo Tomáš Souček. Jeden z nich se stane nejlepším hráčem...

Najdete na iDNES.cz