STATISTIKY: V lize vymírají bezbrankové remízy. Přibyli diváci i góly

Štěpán Vachoušek z Teplic (s číslem 8) střílí gól Zdeňku Zlámalovi z Bohemians. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2016
Statistiky nevidí sporné verdikty, nafilmované penalty, opilé rozhodčí, nabízejí jen hru s čísly. A pohled čísel na právě skončenou fotbalovou ligu přináší dobré signály. Chodí víc diváků, padl rekordní počet gólů, z výsledkových souhrnů mizí bezbrankové remízy.

Víte, že nejvíc gólů v jednom utkání letos padlo na Apríla, a že šlo o vzájemný zápas týmů, které nakonec z ligy sestupují? Dokonce i nejvyšší vítězství letošní sezony zažil tým, který soutěž opouští.

Padaly i rekordy. V počtu vstřelených gólů, v počtu titulů nejlepšího střelce ligy, v počtu vstřelených gólů v jednom utkání. Do historie se zapsal i gól, vstřelený ze hry soupeřovým brankářem.

Zveme vás na procházku čísly po právě skončené ligové sezoně.

HráčiAni minutu nechyběl jen brankář Hruška

Na stadionech jsme mohli vidět v akci nejméně hráčů za posledních deset let. Mezi celkem 420 ligovými fotbalisty bylo 108 cizinců ze 33 různých zemí.

Příbramský gólman Aleš Hruška
Zlínský fotbalista Jakub Jugas nastoupil do utkání s Brnem  v masce.

VYTRVALCI. Nejvíc minut v lize odehráli Aleš Hruška (vlevo) a Jakub Jugas, jehož nezastavil ani zlomený nos. Hrál s maskou.

Nejvíce hráčů protočila Ostrava, ale ani prostřídání 42 různých jmen k záchraně ligy nepomohlo. Naopak Zlínu stačilo jen 22 fotbalistů. O dva více nasadila Plzeň a letošní sezona tak má 24 hráčů, kteří se mohou pyšnit titulem ligový šampion.

Kolik kluby nasadily hráčů, kolik jich zůstalo na lavičce.

Kolik kluby nasadily hráčů, kolik jich zůstalo na lavičce.

K zápasům bylo letos připraveno celkem 486 hráčů, ale 66 adeptů se nikdy nezvedlo z lavičky. Nejvíce neuspokojených čekatelů měla Příbram, kde na šanci marně čekalo devět náhradníků.

Mezi nevyužitými náhradníky byli v Příbrami i tři brankáři, které ani na minutu nepustil mezi tyče Aleš Hruška. Příbramský vytrvalec už potřetí v kariéře odchytal celou sezonu bez jediné vynechané minuty. Letos je dokonce jediným hráčem ligy, který končí s plným počtem 2700 odehraných minut.

Druhý je zlínský obránce Jakub Jugas, ale ten už ztrácí 67 minut. Do všech třiceti zápasů kromě Hrušky a Jugasem nastoupili ještě Štěpán Vachoušek (Teplice), Marek Havlík (Slovácko), Jakub Považanec (Dukla) a Jan Kovařík (Plzeň).

Jediný start v sezoně si připsalo 29 fotbalistů, mezi nimi i trio David Čapek (Sparta), Jakub Prajza (Slovácko) a Libor Holík (Slavia), které odehrálo jen po jedné minutě. Dva starty a vždy jednominutové zaznamenal Michal Bezpalec z Dukly.

PŘEHLED: POČET ZÁPASŮ x POČET MINUT

BrankyNový rekord! Padlo 676 gólů

Divoké výsledky posledního kola přispěly k tomu, že letos padl rekord v počtu vstřelených gólů. Předloni se rekordní laťka zvedala z 634 branek na 673, teď jsme ještě o tři trefy dál. V právě skončené sezoně padlo 676 gólů. V průměru to dělá 2,8 gólu na zápas.

Počty vstřelených branek od sezony 2009-10 až po letošní ročník.

Počty vstřelených branek od sezony 2009-10 až po letošní ročník.

Rekordmanem je také letošní nejlepší střelec. Sparťanský kapitán David Lafata vyhrál už popáté, čímž předčil čtyřnásobného krále Horsta Siegla. Za letošním titulem si pomohl pěti góly v utkání závěrečného kola s Jihlavou, to se v české lize ještě nikomu nepovedlo.

Sparťanský útočník David Lafata v utkání se Zlínem

Sparťanský útočník David Lafata slavil gól letos dvacetkrát.

Sedm gólů vstřelili v české historii brankáři. Zdeněk Jánoš (dokonce třikrát), Petr Kouba, Radek Černý i Radek Sňozík skórovali vždy z pokutových kopů, ale Zdeněk Zlámal se letos jako úplně první trefil ze hry. Na Dukle překonal svého kolegu Filipa Radu a zajistil Bohemce remízu 2:2.

Aspoň jeden gól dalo 198 hráčů. Šťastní střelci se podělili o 656 tref, dalších dvacet gólů bylo vlastních. Dvakrát se odrazil míč do vlastní branky od Marka Hanouska z Dukly.

Střelci branek

Kolik hráčů dalo gól

20 - Liberec, 15 - Ml. Boleslav, Olomouc, 14 - Plzeň, Sparta, Slavia, Slovácko, Ostrava, 13 - Jablonec, Bohemians, 12 - Dukla, Jihlava, Teplice, 10 - Zlín, Příbram, 8 - Brno.

„Krále střelců vlastních gólů“ má tým z Julisky už potřetí za sebou. Loni si dal dva Lukáš Štetina, předloni Marek Hlinka. Dukla si v této sezoně vstřelila celkem 4 vlastní góly, po třech brankách si sami dali fotbalisté Slovácka a Příbrami.

Nejvíce gólů dala Mladá Boleslav (63), nejméně inkasovala Sparta (24). Na opačné straně obou stupnic je Ostrava se skóre 27:65.

O góly Liberce se podělilo 20 hráčů, naopak za Brno skórovalo pouze osm různých střelců.

PŘEHLED: TABULKA STŘELCŮ x VLASTNÍ GÓLY

Střely a rohyNejpilnější Plzeň, nejefektivnější Boleslav

Podle evidence zpravodajů MF DNES a iDNES.cz byli střelecky nejpilnější fotbalisté Plzně, kteří vyslali celkem 385 střel. Z toho šlo 192 ran na bránu a 193 mimo.

Počty střel na jeden vstřelený gól.

Počty střel na jeden vstřelený gól.

Nejméně střeleckých pokusů na dosažení branky potřebovala Mladá Boleslav, jíž vychází 5,6 střely na gól. Plzeň je v efektivitě až šestá s průměrem 6,8. Na konci jsou Ostrava a Bohemians s hodnotou 8,5.

Ligový mistr zahrával nejvíce rohů - 244. Ani ne polovinu těchto situací si vybojovala Jihlava (118).

PŘEHLED: TÝMOVÉ STATISTIKY

BrankářiStejně jako loni vyhrál Kozáčik

Krátce po závěrečném hvizdu se radoval Matúš Kozáčik.

Stejně jako v minulé sezoně odehrál nejvíce zápasů s čistým kontem plzeňský brankář Matúš Kozáčik, opět skončil na čísle čtrnáct. Jednu nulu přidal jeho týmový kolega Petr Bolek, takže mistr zvládl půlku zápasů bez inkasované branky. Třináct nul má Slavia, dvanáct Sparta. Ostrava jen dvě.

Kluby s nulou

Kolikrát nedostali gól

15 - Plzeň, 13 - Slavia, 12 - Sparta, 9 - Brno, Liberec, 8 - Mladá Boleslav, 7 - Jablonec, 6 - Příbram, Dukla, Jihlava, Zlín, 5 - Bohemians, Olomouc, Teplice, Slovácko, 2 – Ostrava.

Brankáři s čistým kontem: 14 - Kozáčik (Plzeň), 11 - Bičík (Sparta), 9 - Berkovec (Slavia), 8 - Koubek (Liberec), Melichárek (Brno), 6 - Šeda (Mladá Boleslav), Hruška (Příbram), 5 - Hanuš (Jihlava), Pavlenka (Ostrava/Slavia), F. Rada (Dukla), Holý (Zlín), Zlámal (Bohemians), M. Buchta (Olomouc), 4 - Heča (Slovácko), V. Hrubý (Jablonec), 3 - Grigar (Teplice), Bárta (Jablonec), 2 - Chudý (Teplice), Diviš (Mladá Boleslav), 1 - M. Doležal (Brno), Štěch (Sparta), Bolek (Plzeň), Hladký (Liberec), Hroššo (Dukla), Rakovan (Jihlava), Chmiel (Ostrava), S. Dostál (Zlín), Daněk (Slovácko).

CizinciKanonýr Ďuriš a zlí muži z Teplic

Počet cizinců trochu poklesl, ale snížil se i celkový počet ligových fotbalistů, a tak podíl zahraničních hráčů zůstal stejně jako loni přibližně čtvrtinový. Viděli jsme 108 cizinců ze 33 různých zemí. Nejvíc bylo Slováků a následují hráči ze zemí bývalé Jugoslávie.

Zastoupení zemí

312 - Česko, 39 - Slovensko, 8 - Bosna a Hercegovina, 6 - Chorvatsko, Srbsko, 4 - Francie, 3 - Ghana, Kongo, Lotyšsko, Pobřeží slonoviny, Rusko, 2 - Brazílie, Gruzie, Makedonie, Nigérie, Slovinsko, Španělsko, Ukrajina, 1 - Albánie, Černá hora, DR Kongo, Ekvádor, Finsko, Kapverdy, Kolumbie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Senegal, Togo, Turkmenistán, Uruguay, Zimbabwe.

Na gólech se podíleli 23 procenty, na žlutých kartách 27 % a na vyloučeních dokonce 29 %.

Nejvíce branek z cizinců nastřílel Slovák Michal Ďuriš z Plzně (16), žebříčku nejtrestanější vládnou zahraniční hráči i v absolutním pořadí. Bosňan Admir Ljevakovič z Teplic viděl 12 žlutých karet a jeho klubový spoluhráč Soune Daniel Soungole z Pobřeží slonoviny je jediným hráčem, který byl v sezoně dvakrát vyloučen.


Odkud pocházeli prvoligoví fotbalisté. Mapa: douweosinga.com

TrestyPočtvrté je nejnapomínanější Ljevakovič

Jméno nejnapomínanějšího hráče ligy už nikoho nepřekvapí. Počtvrté za sebou jím je teplický obránce Admir Ljevakovič, který znovu naplnil svoji „normu“ dvanácti žlutých karet. Této mety dosáhl už potřetí, jen v sezoně 2013-14 byl nejtrestanějším jen s devíti tresty. O dvakrát vyloučeném Soungolem z Teplic už byla řeč.

Jak byly trestané jednotlivé týmy

Žluté karty: 72 - Příbram, Slovácko, Sparta, Teplice, 71 - Olomouc, 65 - Liberec, 63 - Ostrava, 60 - Slavia, 58 - Dukla, Jihlava, Ml. Boleslav, 55 - Zlín, 53 - Bohemians, 49 - Plzeň, 48 - Brno, 43 - Jablonec.

Červené karty: 7 - Olomouc, 6 - Teplice, 5 - Ostrava, 4 - Slovácko, Jihlava, Zlín, 3 - Ml. Boleslav, Brno, 2 - Slavia, Bohemians, Plzeň, 1 - Příbram, Dukla, Jablonec, 0 - Sparta, Liberec.

Celkem sudí rozdali 979 žlutých a 45 červených karet. Ani jednoho vyloučeného hráče neměly Sparta a Liberec, naopak Olomouc dohrávala v oslabení sedmkrát a Teplice šestkrát. Nejméně žlutých karet posbíral Jablonec (43), nejvíce Sparta, Slovácko, Teplice a Příbram (po 72).

Nejvíc pokutových kopů zahrávala Plzeň, ale z jedenácti jich jen šest proměnila. Nejvíc gólů z penalt tak dala Mladá Boleslav, která proměnila všech svých 8 pokutových kopů. Jen po dvou penaltách kopaly Dukla a Olomouc. Naopak Dukla čelila pokutovému kopu nejčastěji – šestkrát, Olomouc je mezi čtyřmi týmy, které byly takto trestány pětkrát. Jen dvakrát se kopalo proti Spartě, Liberci, Slavii, Jihlavě a Příbrami.

PŘEHLEDY: ŽLUTÉ KARTY x VYLOUČENÍ

RozhodčíKdo z nich vypil nejvíc?

Statistiky z dostupných zdrojů nestačí na otázku, která po středečním skandálu hýbe světem. Kolik alkoholu sudí vypili nevíme. Ale víme, jak si počínají na trávnících.

Pořadatel v přestávce vyvádí ze hřiště čtvrtého rozhodčího Marka Pilného...

Rozhodčí Marek Pilný (vlevo) byl na pomezí ve 14 zápasech, ale široká veřejnost ho zaregistrovala až opileckou scénou v roli čtvrtého sudího v Příbrami.

Po dvaceti zápasech odřídili Karel Hrubeš, Jan Jílek, Michal Paták a Miroslav Zelinka. Na pomezí byli Petr Blažek a Jan Paták šestadvacetkrát. Nejvíc červených karet rozdal ve svých 14 zápasech Petr Ardeleánu – sedm. Šest hráčů poslal předčasně ze hry Radek Příhoda. Žlutou kartou se nejvíc oháněl Zelinka (95), následují Hrubeš (88) a M. Paták (80).

DiváciPřišlo nejvíc lidí od roku 2008

Po loňském poklesu se ligové návštěvy vrátily k růstu. Na stadiony dorazilo 1 219 374 (průměr na zápas 5080), což je nejvyšší číslo od roku 2008. Nejvíce se chodilo v Plzni, kde jako jediní přesáhli desetitisícový průměr, slabé to bylo na Dukle, v Jablonci a Příbrami (všude průměr pod 3 000). Venku nejvíce lákala Sparta (průměr 7711), nejméně Jihlava (4009).

Počty diváků od sezony 2009-10 až po letošní ročník.

Počty diváků od sezony 2009-10 až po letošní ročník.

V součtu zápasů doma i venku vidělo nejvíc diváků Spartu (celkem 262 048), nejméně Jihlavu (107 458).

Dvakrát přišla na zápas 18tisícová návštěva, v obou případech na Spartě. Derby se Slavií vidělo 18 684 diváků, duel s Plzní 18 371. V Edenu přišlo na derby Slavia – Sparta 17 663 fanoušků.

Plzeň dosáhla nejvyšších diváckých čísel vyrovnaností, jen ve třech zápasech (se Zlínem, Duklou a Příbramí) klesla návštěva pod 10 000.

Jen na jednom utkání se nesešla ani tisícovka diváků: na Duklu se Slováckém v posledním kole dorazilo jen 839 nejvěrnějších.

PŘEHLED: DIVÁCKÉ STATISTIKY

VýsledkyVymírají bezbrankové remízy

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky: ubývá bezbrankových remíz! V sezoně 2011-12 bylo skóre 0:0 se 27 výskyty nejčastějším výsledkem ligy, před deseti lety skončilo 0:0 dokonce 31 zápasů. Letos jen dvanáct!

Počty bezbrankových remíz v historii české ligy (od sezony 1993-94 až po...

Počty bezbrankových remíz v historii české ligy (od sezony 1993-94 až po letošní ročník).

Nejfrekventovanějším výsledkem byla výhra domácích 2:1 (28 zápasů), dále 2:0 (27x) a 1:1 (26x).

Ve třinácti zápasech padlo pět a více branek. Vůbec nejvíc v utkání dvou týmů, které nakonec sestoupily: duel Olomouc – Ostrava skončil letos na Apríla výsledkem 6:2. Také nejvýraznější výhra paradoxně patří sestupující Olomouci: v závěrečném kole porazila Teplice 6:0. Největší potupou pro domácí 0:4 skončily hned čtyři zápasy: Příbram s Plzní a se Spartou, dále Brno – Teplice a Ostrava – Plzeň.

Více než polovinu z 240 zápasů vyhrály domácí týmy, přesně 122 utkání. Hosté vyhráli 59 duelů a stejný byl i počet remíz. Domácí mužstva dala 414 gólů, hosté 262.

TabulkyNa jaře je poslední Zlín, nevyhrál jediný zápas

Podzimní tabulka se překvapivě hodně podobá ten celkové. Vedla Plzeň před Spartou, Libercem, Boleslaví a Slavií, na sestupových místech přezimovaly Olomouc a Ostrava. Největší sešup zažil Zlín, klesl z 6. na konečné 13. místo. To potvrzuje i jarní tabulka, ve které je ligový nováček úplně poslední bez jediného vítězství.

Podzimní tabulka (1. - 16. kolo)

1. Plzeň 16 12 2 2 34:13 38
2. Sparta 16 11 2 3 35:10 35
3. Liberec 16 8 5 3 27:19 29
4. Mladá Boleslav 16 8 5 3 39:24 29
5. Slavia 16 7 5 4 23:15 26
6. Zlín 16 7 3 6 22:25 24
7. Brno 16 6 4 6 17:22 22
8. Jablonec 16 4 8 4 26:21 20
9. Slovácko 16 6 2 8 21:31 20
10. Příbram 16 6 2 8 23:30 20
11. Dukla 16 4 7 5 24:23 19
12. Teplice 16 5 3 8 25:30 18
13. Bohemians 16 3 7 6 19:24 16
14. Jihlava 16 4 4 8 18:31 16
15. Olomouc 16 3 6 7 14:26 15
16. Ostrava 16 1 1 14 12:35 4

Jarní tabulka (17. - 30. kolo)

1. Plzeň 14 11 0 3 23:12 33
2. Sparta 14 9 2 3 26:14 29
3. Liberec 14 9 2 3 24:16 29
4. Mladá Boleslav 14 8 4 2 24:13 28
5. Slavia 14 7 5 2 25:11 26
6. Brno 14 8 1 5 20:16 25
7. Jablonec 14 6 3 5 20:18 21
8. Bohemians 14 5 6 3 16:13 21
9. Slovácko 14 6 2 6 16:20 20
10. Dukla 14 4 4 6 20:18 16
11. Jihlava 14 4 3 7 13:23 15
12. Teplice 14 2 6 6 12:22 12
13. Olomouc 14 3 3 8 21:23 12
14. Ostrava 14 3 1 10 15:30 10
15. Příbram 14 1 4 9 10:23 7
16. Zlín 14 0 6 8 12:25 6

Praze vládla Sparta, i když na podzim nejprestižnější duel na Slavii prohrála. Nakonec to bylo jediné prohrané derby a první místo v městské minitabulce.

Pražská derby

1. Sparta 6 4 1 1 12:5 13
2. Slavia 6 2 3 1 6:6 9
3. Bohemians 6 1 4 1 7:9 7
4. Dukla 6 0 2 4 4:9 2

O titul neoficiálního mistra Moravy a Slezska po dvou prvních místech přišlo Slovácko, tentokrát vyhrálo Brno.

Morava a Slezsko

1. Brno 10 5 2 3 14:10 17
2. Slovácko 10 5 1 4 14:14 16
3. Zlín 10 4 4 2 11:11 16
4. Jihlava 10 4 2 4 15:13 14
5. Olomouc 10 3 3 4 14:12 12
6. Ostrava 10 3 0 7 12:20 9

Zajímavá je tabulka sestavená ze vzájemných zápasů týmů, které skončily na prvním až osmém místě. Boleslav zde předstihla Spartu.

Prvních osm mezi sebou

1. Plzeň 14 9 1 4 19:17 28
2. Ml. Boleslav 14 7 3 4 23:18 24
3. Sparta 14 7 1 6 22:16 22
4. Liberec 14 6 4 4 23:22 22
5. Slavia 14 5 4 5 22:14 19
6. Jablonec 14 4 5 5 18:14 17
7. Brno 14 5 1 8 14:22 16
8. Slovácko 14 2 3 9 12:30 9

Spodní polovina ligy má nečekaného krále. Této minitabulce dominuje Příbram!

Dolních osm mezi sebou

1. Příbram 14 7 4 3 24:14 25
2. Bohemians 14 5 7 2 19:15 22
3. Dukla 14 5 6 3 22:14 21
4. Jihlava 14 6 2 6 20:21 20
5. Teplice 14 5 4 5 18:25 19
6. Zlín 14 4 7 3 15:15 19
7. Olomouc 14 3 6 5 22:20 15
8. Ostrava 14 3 0 11 14:30 9

Historická tabulkaPlzeň se posunuje nahoru

V historické tabulce má Plzeň stále co dohánět. Chybí jí ligové sezony i body z dob, kdy bojovala o záchranu. Letos se posunula o dvě místa nahoru, přeskočila i Brno, které v lize odehrálo o tři sezony víc. Už je sedmá a před sebou má Ostravu s Olomoucí, které se v příští sezoně nebudou moci bránit. Za rok tak pravděpodobně budeme na tomto místě psát o dalším skoku o dvě místa vzhůru.

Polepšila si také Mladá Boleslav, která přeskočila Žižkov. Naopak Zlín návratu do ligy k posunu v historické tabulce zatím nevyužil.

Historická tabulka 1993 - 2016

1. Sparta 690 440 139 111 1303:533 1441
2. Slavia 690 340 187 163 1079:678 1191
3. Liberec 690 307 195 188 948:739 1099
4. Jablonec 660 255 186 219 870:770 951
5. Olomouc 660 254 182 224 838:761 921
6. Ostrava 690 238 204 248 892:874 904
7. Plzeň (9.) 570 243 143 184 811:674 861
8. Teplice (7.) 600 227 177 196 772:693 858
9. Brno (8.) 660 230 166 264 788:860 846
10. Příbram 540 163 144 233 578:732 633
11. České Budějovice (10.) 540 151 153 236 551:798 595
12. Mladá Boleslav (13.) 360 154 95 111 539:439 557
13. Žižkov (12.) 420 144 106 170 478:539 526
14. Slovácko 420 137 107 176 473:534 506
15. Bohemians 1905 420 113 118 189 411:596 449
16. Drnovice 300 115 67 118 395:395 398
17. Hradec Králové 390 97 110 183 345:550 392
18. Zlín 330 91 96 143 305:438 359
19. Blšany 240 67 63 110 255:350 264
20. Opava 240 63 64 113 260:354 247
21. Dukla Praha 180 52 57 71 224:258 212
22. Jihlava 150 41 46 63 165:220 169
23. Kladno 120 28 30 62 99:173 114
24. Cheb 90 29 26 35 95:121 100
25. Most 90 19 30 41 96:140 87
26. Karviná 60 12 12 36 53:105 48
27. Bohemians/Střížkov 60 14 8 38 60:111 35
28. Znojmo 30 6 9 15 32:49 27
29. Ústí nad Labem 30 4 7 19 22:67 19
30. Uherské Hradiště 30 3 8 19 19:65 17
31. Vítkovice 30 3 7 20 22:64 13
32. Benešov 30 3 3 24 23:78 12
33. Lázně Bohdaneč 30 2 5 23 18:61 11

Pozn.: V závorkách je umístění před tímto ligovým ročníkem. V sezoně 1993-94 byly udělovány za výhru 2 body. Klubům jsou také odpočteny body, které jim odebrala disciplinárka: Bohemians/Střížkov -15, Slovácko -12, Olomouc -9, Opava -6, Liberec -6.

Los Ligy mistrů

Liga mistrů, play off: Kluž - Slavia v úterý 20 srpna, odveta Slavia - Kluž ve středu 28. srpna.

Statistiky

Slovácko

Aktuálně nejdelší vítězná série

Slavia

Aktuálně nejdelší série bez porážky

Jablonec

Nejvíc vstřelených gólů

Mužstvo Z V R P S B
1.SK Slavia Praha 6 5 1 0 11:1 16
2.1. FC Slovácko 6 4 0 2 7:8 12
3.FK Jablonec 5 3 1 1 11:4 10
4.FC Viktoria Plzeň 5 3 1 1 8:6 10
5.FC Baník Ostrava 5 3 0 2 9:6 9
6.FK Mladá Boleslav 4 3 0 1 9:7 9
7.FC FASTAV Zlín 6 3 0 3 6:4 9
8.AC Sparta Praha 5 2 1 2 10:8 7
9.Bohemians Praha 1905 6 2 1 3 10:11 7
10.SK Sigma Olomouc 6 2 1 3 6:8 7

Nejčtenější

Po pěti letech s jediným pohárovým zástupcem. Česku zbyla jen Slavia

Zklamaný Tomáš Chorý.

VIDEO Ještě ani jednou v aktuálním pohárovém ročníku nekopli do míče, přesto už teď slávističtí...

Hněv v Opavě. Sudí prchali, zaskočený Csaplár reagoval: Míra zla je šílená

Spoluhráči i protivníci se snaží zastavit opavského záložníka Pavla Zavadila,...

Nadávky, výhrůžky, obrovská zloba. Na rozhodčí i na soupeře. Pořadatelé museli být v plné...

Zásah videa a City v nastavení ztratilo výhru. Arsenal i Liverpool uspěly

Gabriel Jesus z Manchesteru City debatuje s rozhodčím poté, co VAR neuznal jeho...

Pouhé dvě střely na bránu stačily fotbalistům Tottenhamu k remíze 2:2 na hřišti mistrovského...

Budějovice - Slavia 0:3, výhra po velké převaze, góly padaly po pauze

Slávista David Hovorka hlavičkuje po rohovém kopu.

Hra na jednu bránu, spousta střel a nakonec tři góly. Slávističtí fotbalisté v předehrávce 6. kola...

Fotbalové Česko vykročilo do evropského suterénu. Lepší je i Andorra

Hráči Plzně po ztraceném postupu.

Teď to mrzí. Štve. Ale bohužel bude hůř, protože pohárový koeficient, ze kterého těžil český...

Další z rubriky

Slovácko - Příbram 2:0, Petrželův zápas, hattrick měl na dosah

Milan Petržela ze Slovácka během zápasu proti Příbrami.

Dvěma góly po přestávce utkání s Příbramí rozhodl, a kdyby slovácký záložník Milan Petržela...

Škoda: Skvělá generálka, ale v Kluži nás čeká úplně jiný zápas

Budějovický gólman Jindřich Staněk odkopává míč před dotírajícím slávistickým...

V Českých Budějovicích naskočil do svého druhého zápasu v této sezoně. V 76. minutě naskočil na...

Hrošovský se rozloučil s Plzní. Nezapomenu! vzkazuje

Plzeňský kapitán Patrik Hrošovský se po souboji s Liorem Refaelove z Antverp...

Vždy byl možná trochu nenápadný, neplnil titulní strany a nepřekypoval výstřednosti. Slovenský...

Najdete na iDNES.cz