Sparta jen remizovala, zápas Ostravy odložil sníh

• 480
Fotbalisté Sparty zaváhali ve stíhací jízdě o titul, když v 18. kole první ligy doma remizovali bez branek s Příbramí. Ostrava má šest bodů náskok a zápas navíc, pondělní dohrávka se Synotem byla odložena kvůli sněhu. O deset dní později se už hrálo a lídr zvítězil přesvědčivě 6:2. Mezitím si však do Blšan dojel pro první porážku.

Blšany poprvé v tomto ročníku hrály doma a návrat oslavily výhrou nad Žižkovem, po které ztrácejí na posledním místě už jen jediný bod. Budějovice vezou tři body z Brna a jsou páté.

Blšanská situace najednou není tak beznadějná, jak se zdálo. Před vyprodaným hledištěm, které pojme jen 2300 diváků, vesnický tým porazil předposlední Žižkov 1:0 a přiblížil se k němu na rozdíl jediného bodu. O výhře rozhodla krátce před přestávkou zimní posila - střelec Luděk Zelenka.

DIVÁCKÉ STATISTIKY

Sparta už v úterý hostí v Lize mistrů AC Milán, Teplice se o dva dny později představí v Poháru UEFA na hřišti Celtiku Glasgow. Generálky v lize ani jeden tým nezvládl. "Zvorali jsme to, takhle se o titul nebojuje," shrnul za všechny sparťany záložník Radoslav Kováč. I trenér Jiří Kotrba se na hráče zlobil, nepodali podle něho kolektivní výkon.

Teplice už devět zápasů v řadě nevyhrály a v tabulce se propadají. "Kdyby měli Skotové tolik šancí, dali by pět gólů," upozornil kouč František Straka. K dosažení gólu jeho týmu nepomohla ani spousta standardních situací. Citelně chyběl zraněný kapitán Pavel Horváth.

V duelu Slavie ve Zlíně rozhodovaly pokutové kopy. Domácí Edvard Lasota branku nedal, slávista Pavel Kuka tři minuty před koncem uspěl a rozhodl o výhře svého týmu 2:1. Zlín prohrál doma poprvé po roce, vítězové se bodově dotáhli na druhou Spartu.

České Budějovice na jaře dvakrát vyhrály. Po domácím úspěchu se Zlínem uspěly i v Brně. Naopak Liberec po zimní přestávce uhrál jediný bod: za nedělní bezbrankovou remízu v Plzni.

Fotbalisté Příbrami se radují

Jiří Štajner se v utkání s Příbramí poprvé představil ve sparťanském dresu před domácím publikem

Václav Janů z Příbrami si kryje míč před dotírajím Petrem Voříškem ze Sparty

MÁM TO! Brankář Slavie Radek Černý chytá v 69. minutě sobotního utkání penaltu Edvarda Lasoty. Exekutorem měl být původně obránce Kroča, kvůli zranění ale přenechal místo Muchovi. Ten měl obavy, takže musel kopat Lasota. Černý jeho pokus k levé tyči vystihl.

Blšanské fanynky vítaly své fotbalisty v domácím prostředí

Blšanští fotbalisté se radují z jediného a vítězného gólu Luďka Zelenky v zápase s žižkovskou Viktorií