Jakub Petr (Slovácko) pracuje s míčem v obklopení hráčů Teplic. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Slovácko - Teplice 0:0, vzadu pátá nula za sebou, vpředu jen dvě břevna

• 3
Slovácko i v pátém utkání v řadě získalo alespoň bod. Tým, který v lize bojuje o záchranu, v 27. kole remizoval doma s Teplicemi 0:0 a měl smůlu, protože během první půle dvakrát zatřásl břevnem.

Domácí jsou v ligové tabulce desáté, tři body nad zónou sestupu. Teplice soutěž dohrávají v klidu na osmém místě.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Slovácko má na jaře společně s Jabloncem nejlepší obranu ze všech. V jedenácti zápasech dostalo jen pět gólů, v posledních pěti duelech dokonce neinkasovalo.

Tým z Uherského Hradiště byl od začátku lepší a v 11. minutě mohl otevřít skóre Sadílek, jehož technická střela se otřela o břevno hostující branky. Domácí záložník zahrozil také o šest minut později, ale tentokrát střílel nad Grigarovu branku. Po půlhodině hry tvrdě vypálil Juroška, ale teplický gólman si se střelou nadvakrát poradil.

Štěstí stálo při Grigarovi i v 35. minutě, tentokrát trefil břevno Petr. Tři minuty před poločasem se ke slovu dostaly i Teplice, ale Vaněček hlavičkoval v dobré pozici těsně vedle.

„Snažili jsme se Teplice přitlačit a vytvářet si šance, bohužel jsme neměli svůj den v ofenzivě, protože v šestnáctce jsme neměli gólovou šanci. Kromě střel ze střední vzdálenosti jsme nebyli dostatečně přesní a sebevědomí na to, abychom zápas rozhodli,“ prohlásil domácí trenér Michal Kordula.

Druhý poločas začal sérií rohových kopů Slovácka, ale první šance přišla až po hodině hry. Reinberkův centr těsně před Navrátilem sebral Grigar a teplický brankář si poradil i s Juroškovou střelou. V 76. minutě si hosté připsali první střelu na branku, kdy Rezek z přímého kopu prostřelil zeď, ale gólman Heču nezaskočil.

Mnohem blíž gólu měly Teplice tři minuty před koncem, kdy Trubač technickou střelou jen těsně minul horní roh domácí branky. „Bod musíme brát, protože jsme strašně špatně vstoupili zejména do druhé půle, často jsme ztráceli míče a dostali jsme se pod tlak, ze kterého jsme se prakticky nedostali,“ uvedl trenér Teplic Daniel Šmejkal.

Slovácko - Teplice 0:0

Rozhodčí: M. Zelinka - T. Mokrusch, M. Wilczek. ŽK: 85. Jakub Rezek - 48. P. Žitný. Diváci: 4 075 (51 % z kapacity 8 000)

Slovácko: M. Heča - J. Juroška, T. Břečka, J. Krejčí, J. Divíšek - J. Navrátil, D. Janošek, L. Sadílek, D. Machalík, J. Petr - T. Zajíc

Teplice: T. Grigar - T. Vondrášek, A. Ljevakovič, M. Jeřábek, J. Krob - J. Hora, S. Soungole, Jan Rezek (88. P. Kodeš), T. Kučera, P. Žitný - D. Vaněček