Plzeňský Jan Kopic (vlevo) překonává brankáře Slovácka Milana Heču (uprostřed). | foto: ČTK

Slovácko - Plzeň 1:4, hvězdou byl Kopic, podílel se na všech gólech

• 153
Před týdnem plzeňští fotbalisté dostali doma od Slovácka tři góly a vypadli z poháru. V sobotu večer porážku 2:3 vrátili soupeři i s úroky, v utkání 14. kola první ligy v Uherském Hradišti zvítězili vysoko 4:1 a v soutěži zůstali stoprocentní. Na všech se gólech se podílel záložník Kopic.

Pochybujete někdo o tom, že Plzeň nezíská titul? Vyhrála všech čtrnáct utkání, před Olomoucí má třináctibodový náskok a do konce sezony zbývá šestnáct zápasů.

I na Slovácku, které se minule stalo prvním českým týmem, který Plzeň v letošním ročníku porazil, ukázala, že je doma takřka nepřemožitelná. A to ji chyběl možná její nejdůležitější hráč Krmenčík.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Brzy vedla, po půlhodině to bylo už 2:0, krátce po půli 3:0 a v 71. minutě reprezentační záložník Kopic svým druhým gólem v utkání zvyšoval na 4:0. Před tím Kopic zařídil penaltu, kterou sice Kolář neproměnil, ale z dorážky se trefil Řezník. A na třetí gól Hejdovi odcentroval z přímého kopu.

V závěru duel přerušil výpadek elektřiny, nehrálo se přibližně deset minut. Když se reflektory znovu rozsvítily a hráči z kabin vyšli zpátky na hřiště, už se jen dohrávalo. V samém závěru snížil Reinberk.

„Zápas byl zajímavý v tom, že obě mužstva sázela více na ofenzívu, než na defenzívu. Oboustranná snaha byla hrát aktivní fotbal. Chápu, že domácí jsou zklamáni prohrou. My jsme spokojení, protože jsme byli v útočné fázi přesnější, účelnější a vezeme si domů podle mého názoru úžasný výsledek,“ řekl plzeňský trenér Pavel Vrba.

V součtu s minulou sezonou Plzeň vyhrála šestnáctý ligový duel za sebou, což je další její rekord.

„Byl to úplně jiný zápas, než který jsme odehráli s Plzní v domácím poháru. Po prvním gólu Plzeň hru ovládla. Hlavně ovládla šestnáctky, ve kterých se zápas rozhoduje. Ani jeden z našich středních obránců dnes nebyl stoper. Jeden je záložník a druhý obránce. Tam nám to vyloženě nefungovalo,“ řekl kouč poražených Michal Kordula.

Slovácko - Plzeň 1:4

Branky: 90. P. Reinberk - 17. J. Kopic, 36. R. Řezník, 58. L. Hejda, 71. J. Kopic. Rozhodčí: P. Franěk - Z. Arnošt, M. Myška. ŽK: 90. F. Kubala, 90. J. Navrátil - 13. J. Kopic, 27. D. Limberský. Diváci: 4 302 (54 % z kapacity 8 000)

Slovácko: M. Heča - P. Reinberk, P. Šimko, V. Daníček, J. Juroška - J. Petr, V. Šumulikoski, J. Navrátil, L. Sadílek (58. P. Hellebrand), M. Havlík (46. D. Machalík) - T. Zajíc (89. F. Kubala)

Plzeň: M. Kozáčik - R. Řezník, R. Hubník, L. Hejda, D. Limberský - M. Petržela (90. A. Čermák), T. Hořava, D. Kolář, P. Hrošovský, J. Kopic (90. V. Pilař) - M. Bakoš (69. J. Řezníček)

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40