| foto: ČTK

Slavia - Olomouc 0:2, neporazitelnost slávistů ukončil dvěma góly Houska

• 290
Trenér Václav Jílek zahájil olomoucké angažmá cenným úspěchem, ligového nováčka dovedl v 11. ligovém kole k výhře 2:0 na Slavii. Obě branky vstřelil záložník David Houska. Olomouc se po čtyřech zápasech bez výhry zvedla, domácím naopak skončila série sedmi duelů bez porážky.

Slávistům zápas vůbec nevyšel, v útoku byli nedůrazní a inkasovali po velkých chybách. Před prvním gólem selhala obrana, druhý padl po chybě brankáře. Utkání dohrávali v oslabení, střídající Hrubý stačil za 24 minut posbírat dvě žluté karty.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

První poločas se už nastavoval, Olomouc naposledy zaútočila a ze své vůbec první střely na branku šla do vedení. Z Halenárovy zpětné přihrávky se trefil Houska, kterému slávisté nechali spoustu času k přípravě střely; po lehké Zmrhalově teči míč zapadl do sítě.

Gól byl pro Olomouc odměnou za odvahu, s jakou se vrhla do utkání. Jílkův tým byl v Praze na začátku aktivnější, každý míč se rychle snažil posílat před branku. Chybělo však přesnější zakončení, a tak gólman Berkovec moc práce neměl. V nejkritičtější chvilce brankáře zastoupil stoper Latka a odhlavičkoval míč před dotírajícím Petrem.

Milan Škoda (vlevo) ze Slavie v souboji s olomouckým Janem Rajnochem.
Radek Voltr ze Slavie padá před Urošem Radakovičem z Olomouce.

Slavia se dostávala do tempa půl hodiny, ale pak měla navrch. Kenia nastřelil z přímého kopu břevno a na olomouckou branku mířilo několik rychlých kombinací. Nejzajímavější nájezd podnikl Voltr, ale Škoda neměl k zakončení dost prostoru a nastřelil jen gólmana Buchtu.

Před odchodem do šaten bylo rušno na druhé straně. Po Latkově sražení Hály hosté marně volali po penaltě, ale brzy na protesty zapomněli, protože Houska vsítil první gól.

A nebylo to ze strany olomouckého odchovance všechno. Ve chvílích narůstajícího tlaku Slavie v úvodu druhé půle Houska zvýšil na 2:0. Na branku vracel odražený míč a překvapil nepřipraveného brankáře Berkovce.

Domácím už nezbývalo nic jiného, než všechno vsadit na útok. Velký tlak vedl k řadě standardních situací a několika nebezpečným závarům, při kterých zářil brankář Buchta. Reflexivními zákroky na brankové čáře vyrazil dvě gólové dorážky, a udržel tak Sigmu na cestě za vítězstvím.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37