SRAŽENÍ CENTRU. Plzeňský Vladimír Darida se snaží odcentrovat přes slávistu

SRAŽENÍ CENTRU. Plzeňský Vladimír Darida se snaží odcentrovat přes slávistu Davida Hubáčka. | foto: Pavel NěmečekMAFRA

Plzeň - Slavia 0:1, mistrovské komplikace, lídr proti deseti gól nedal

• 135
O titulu ještě rozhodnuto není! Plzeňští fotbalisté prohráli ve 27. kole se Slavií 0:1, přestože hráli víc než sedmdesát minut proti deseti. Druhá Sparta se tak v neděli může v tabulce přiblížit na dva body.

Utkání Plzeň versus Slavia ve videoreportáži

"Chyběly nám jen góly. Hráčům nemohu vytknout, že by nebojovali. Na hřišti nechali maximum, jen se nedokázali prosadit přes velmi dobře organizovanou obranu Slavie. Musím soupeři pogratulovat, protože po taktické stránce odehrál velmi dobrý zápas," řekl plzeňský trenér Pavel Vrba.

Klíčovým momentem utkání byla strkanice na polovině hřiště v 19. minutě. Hostující záložník Juhar fauloval Ďuriše a po odpískání mu do hrudníku vrazil plzeňský Horváth. Slávista oplácel pohlavkem, po kterém se domácí kapitán svalil na zem.

Video

Prohlédněte si situaci

ZÁSADNÍ OKAMŽIK. Plzeňský kapitán Pavel Horváth se ocitl na zemi a pro

Video a reakce hráčů i trenérů si přečtěte zde.

Rozhodčí Kocourek situaci vyřešil červenou kartou pro Juhara. Do konce utkání zbývalo víc než sedmdesát minut a Plzeň čekala dlouhá hra proti oslabenému soupeři.

"Ve své krátké kariéře jsem těžší zápas nezažil. Brzké vyloučení zcela narušilo naší taktiku. Naštěstí to ale už bylo v době, kdy jsme vstřelili gól. Plzeň si pak vytvořila velký tlak, ale věřil jsem, že dnes je ten den, kdy prostě nedá gól, i kdybychom hráli dva dny," řekl Petrouš

Slavia v tu chvíli vedla 1:0 po gólu Škody. Ten se trefil v 15. minutě poté, co zakončil povedený protiútok. Záložník Zmrhal vypíchl na polovině hřiště míč Daridovi a přihrál právě Škodovi, jenž pláchl dvěma bránícím hráčům a z hranice pokutového území se parádně trefil přesně k tyči.

Po vyloučení Juhara už se Slavia vlastně jen bránila. Zbytek zápasu se odehrál převážně na její polovině.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Plzeň svého soupeře zatlačila a vyrovnat mohla chvíli před poločasem. Slavia sice odvrátila roh, ale Procházka vrátil míč do pokutového území. Tam zblízka střílel Ďuriš, ale gólman Čontofalský skvěle zasáhl.

Místy až drtivý tlak pokračoval ve druhém poločase. K ničemu však nevedly hlavičky Ďuriše a Bakoše a úspěšný nebyl ani Procházka po rohovém kopu.

Vyprodaný plzeňský stadion bouřil a hnal domácí fotbalisty do útoku.

Vyčerpaní slávisté úplně rezignovali na útok. Vlastně jen odkopávali míč. Vpředu se bil pouze osamocený Škoda, který se snažil dlouhé pasy sklepávat, ale většinu neúspěšně.

Jak se blížil konec utkání, vkrádala se do hry domácího týmu nervozita a nepřesnosti. Plzeň si už ani nevytvářela šance, neboť se nedokázala prosadit přes zarputilou defenzivu Slavie.

Gól slávistického útočníka Škody z 15. minuty tak byl nakonec vítězný.

Výsledek vrací do hry o titul Spartu, která se v neděli v utkání s Mladou Boleslaví může dotáhnout na dva body.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41