Radost slováckých fotbalistů, ilustrační snímek

Radost slováckých fotbalistů, ilustrační snímek | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Příbram - Slovácko 0:1, krize domácích nekončí, znovu prohráli

• 9
Příbramští fotbalisté zůstávají na posledním místě tabulky i po 9. kole. Na domácím stadionu prohráli 0:1 se Slováckem. Utkání rozhodl deset minut před koncem hostující Tomáš Ťok, který vstřelil svůj první gól v nejvyšší soutěži.

„Opět jsme doma prohráli, zase jsme nedali gól a už je to hodně vážné,“ zlobil se příbramský trenér Petr Rada. „Situace je velmi kritická, chtěli jsme bodovat před reprezentační pauzu, ale nevyšlo to. Hráči pak sedí v kabině, mají hlavy dole, ovšem to je už pozdě.“

Po oboustranně opatrném úvodu si první větší šanci ve 24. minutě vypracovala Příbram. Majtán vyslal přesným pasem za obranu Brandnera, který však zblízka trefil jen připraveného brankáře Heču.

Brzy poté na druhé straně Civičova gólová hlavička nebyla uznána kvůli útočnému faulu Koného.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Zápas nenabízel žádné strhující představení, což potvrdil i pokřik fanoušků „My chceme fotbal“. Těsně před pauzou ještě Reinberkova ruka v šestnáctce po hlavičce Rezka nebyla k nelibosti domácích oceněna penaltou.

Obrovskou příležitost v 65. minutě neproměnil slovácký záložník Civič, jenž se dostal k odraženému míči, ale sám před Hruškou trefil jen nohy domácího brankáře. Toho o chvíli později zachránila tyčka po střele Diviše z malého vápna.

V koncovce na druhé straně zaváhal i příbramský Trapp a hlavou zblízka zamířil nad branku.

V 80. minutě hosté ukončili bezbrankový stav. Diviš po průniku na pravé straně našel zpětnou přihrávkou střídajícího Ťoka a ten se ranou z první trefil přesně. Záložník Slovácka si v sedmém ligové utkání kariéry připsal premiérový gól.

„Ještě před tím, než jsme vstřelili gól, jsme mohli dát tři góly, ale nesmíme zapomínat, že za stavu 0:0 mohl Trapp poslat Příbram do vedení. Po gólu jsme to zvládli velmi dobře, bylo tam od soupeře hodně nakopávaných míčů, ale my jsem to zvládli,“ uvedl slovácký trenér Stanislav Levý.