Příbram si hravě poradila s Jabloncem

• 2
Příbram - Příbramským fotbalistům se vstup do nejvyšší soutěže vydařil, když porazili odevzdaný Jablonec 4:1. O góly se rovným dílem podělili Siegl se Zavadilem. Domácí byli od začátku aktivnější, většina míčů míříla na urostlého útočníka Žemlíka, ale svou 160. branku vstřelil v desáté minutě Siegl.

Neškodní jablonečtí hráči vyzkoušeli pozornost domácího brankáře Sňozíka jen jednou. Po Weberově rohu pohotově hlavičkoval Hrotek, ale Sňozík byl připravený. Před poločasem vyloženou šanci zahodil Rychlík, který mířil jen do tyče.

Druhý poločas odstartovala Sieglova tutovka. Otepka nacentroval, ale domácí střelec netrefil míč. Jablonecká defenzíva podruhé kapitulovala v 56. minutě: dlouhý Sňozíkův výkop prodloužil hlavou Siegl na Zavadila a ten zvýšil na 2:0.

Hosté po druhém inkasovaném gólu jen přihlíželi akcím Příbrami. Čtvrt hodiny před koncem se domácí radovali potřetí. Žemlík přistrčil míč rozběhnutému Zavadilovi a jeho gólovou střelu ještě lehce tečoval nešťastný Michálek.

Euforii domácích Jablonečtí přibrzdili v 79. minutě. Domácí obrana po Weberově centru zazmatkovala a Michálek střelou po zemi snížil na 1:3. Poslední slovo přesto patřilo domácím, když Siegl prostřelil bezmocného Lovásika a uzavřel na 4:1.

Trenér Jozef Chovanec ovšem nepropadal euforii: "Ve hře byla ještě hluchá místa, mrzí mě třeba inkasovaný gól, ale celkově to z naší strany nebylo špatné." Ocenil i výkon útočníka Žemlíka, jenž Příbram posílil v minulých dnech z Blšan.

Naopak jablonecký kouč Vlastimil Palička byl po utkání rozčarovaný. "Dnes nás zklamala především obrana, na kterou jsme vždycky hodně spoléhali. Dopustili jsme se mnoha individuálních chyb." litoval Palička.

PŘÍBRAM - JABLONEC 4:1 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 10. H. Siegl, 57. P. Zavadil, 75. P. Zavadil, 90. H. Siegl
Góly: 79. T. Michálek
Sestavy: R. Sňozík - V. Svoboda, R. Formánek, V. Turtenwald, M. Mácha - R. Otepka (90. V. Janů), R. Novák, P. Zavadil, J. Rychlík (75. J. Adamec) - H. Siegl, J. Žemlík (81. M. Kulič)
Sestavy: T. Lovásik - J. Svojtka, R. Hochmeister, R. Hrotek, T. Čáp - T. Michálek, O. Herzán (56. R. Čížek), M. Kordula (76. A. Guľa), J. Weber - Z. Šenkeřík, M. Vodehnal (56. J. Mašek)
Náhradníci: M. Václavík, J. Riegel, J. Birhanzl, D. Cesarec
Náhradníci: G. Pulen, J. Laštovka, J. Vít, V. Majsniar
Žluté karty: 53. M. Mácha
Žluté karty: 43. O. Herzán
Rozhodčí: Dvořáček - Krátký, Talpa
Počet diváků: 3282 (36% z kapacity 9 000 diváků)

Příbramský trenér Jozef Chovanec byl s premiérou svých svěřenců spokojen. V 1. kole porazili Jablonec 4:1.

Příbramští Otepka (vlevo) a Novák (uprostřed) blahopřejí kapitánovi týmu Hostu Sieglovi ke vstřelení branky.

Příbramský Rudolf Otepka se snaží obehrát jablonecké Webera (vpravo) a Čápa.