Teplice - Příbram: Mašek a Mácha

Teplice - Příbram: Mašek a Mácha - Jiří Mašek z Teplic (v pozadí) a Marcel Mácha z Příbrami sledují míč padající za záda příbramského brankáře. | foto: ČTK

Povinnou výhru zajistil Mašek desátým gólem

• 18
Teplice - Teplický útočník Jiří Mašek svým desátým gólem v sezoně zajistil týmu povinné vítězství a také druhé místo v tabulce, o které však Teplické může po pondělní dohrávce připravit Slavia. Příbram prohrála podruhé za sebou a ještě nemá jistou záchranu.

Oba týmy v minulém kole prohrály a hlavně na Teplicích ležel stín z nezdaru na Slavii skoro celý první poločas. Domácí sice v minulých třech domácích zápasech svým soupeřům nasázeli devět branek, ale dnes jejich ofenzivní jízda dlouho narážela na příbramský obranný val.

"Za první půli bych se divákům chtěl omluvit. Je to hlavně o psychice, takhle slabý první poločas jsme letos ještě neměli," řekl domácí kouč Vlastislav Mareček, který u svých hráčů postrádal především větší agresivitu a aktivitu. "Ale vykopali jsme tři body, to je v této fázi sezony velmi důležité."

Hosté v první půli na Stínadlech sehráli sympatickou partii. Domácí obranu hlavně díky devatenáctiletému mladíkovi Rajtoralovi několikrát potrápili rychlým protiútokem a v šesté minutě pak po hlavičce Mendyho musel prokázat svůj reflex gólman Poštulka, který se do branky vrátil po jednozápasové pauze, zaviněné zraněním zápěstí.

Na konci první půle teplický tým vysvobodila až nenápadná akce na levé straně hřiště. Záložník Szabo se probil až k pokutovému území, po jeho nahrávce se kolem beka Pennera otočil Mašek a ranou zblízka poslal domácí celek do vedení.

"Bylo to hodně důležité, trochu nás z té krize vyvedl. Ve druhém poločase sice výkon nebyli extrémně lepší, ale vypracovali jsme si řadu šancí, některé byly i vyložené, ale pořád je neproměňujeme. Aspoň, že jsme tu výhru vydřeli," dodal Mareček.

Nejlepší teplický kanonýr tak svůj letošní střelecký účet zaokrouhlil na deset gólů a jen tři zásahy mu scházejí na nejlepšího střelce Juna.

Ani vedoucí gól Severočechy patřičně neuklidnil a dál žili v nejistotě. Klid nepřinesla série standardních situací, ani nadějné šance střídajících žolíků Benáta a Fenina. Deset minut před koncem mohla příbramské bodové naděje definitivně pohřbít chyba gólmana Pařízka, ale po Ryškově dorážce chybu svého spoluhráče na brankové čáře napravil záložník Podrazký.

Za pět minut domácí odmítli další pojistku vedení: po rychlé akci se na Pařízka z pravé strany hnal Szabo, ale nevšiml si lépe postaveného Maška a spolupráce obou hráčů na rozdíl od konce první půle skončila nezdarem.

Příbram se ale v závěru už na nápor nezmohla, na Stínadlech se počtvrté za sebou střelecky neprosadila. Domácí tým tak potěšilo i vydřené vítězství.

"Porážka 0:1 je nejhorší, jaká ve fotbale existuje," litoval příbramský kouč Pavel Tobiáš. "Porážka mrzí o to víc, že jsme tady nesehráli vůbec špatný zápas. Zvlášť v tom složení, v jakém jsme sem přijeli," narážel Tobiáš na absenci Lesáka a kapitána Otepky, kteří dnes nemohli hrát kvůli vyloučení v minulém utkání.

"I přesto jsme dnes předvedli jeden z nejlepších výkonů venku, hráčům skoro nemám co vytknout. Soupeře jsme skoro nepustili do šancí, ale v pokutovém území Teplic jsme vůbec nebyli nebezpeční."

TEPLICE - PŘÍBRAM 1:0 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 41. J. Mašek
Góly:
Sestavy: T. Poštulka - J. Kaufman, M. Klein, K. Rada, V. Ryška - M. Doležal, O. Szabo, P. Krmaš, P. Verbíř (75. M. Fenin) - J. Mašek, E. Rilke (67. P. Benát)
Sestavy: O. Pařízek - M. Mácha, J. Navrátil, R. Formánek, M. Penner - F. Rajtoral, J. Riegel, M. Podrazský (87. T. Pilík), M. Čupr - A.N. Mendy (77. J.A. Loseille), M. Klesa (69. D. Huňa)
Náhradníci: P. Kolář, A. Rosa, J. Mareš, W.H. Sunsing
Náhradníci: R. Sňozík, T. Fenyk, P. Javorek
Žluté karty: 44. J. Kaufman
Žluté karty: 40. M. Penner, 86. M. Podrazský