Hráči Zlína se radují z gólu Alexandra Bužka proti Pardubicím.

Hráči Zlína se radují z gólu Alexandra Bužka proti Pardubicím. | foto: ČTK

Pardubice - Zlín 0:1, třetí nula za sebou, body poslednímu týmu trefil Bužek

• 3
Zlínští fotbalisté po změně trenéra pokračují v pozoruhodných představeních. Ve 14. kole Fortuna ligy zvítězili v Pardubicích 1:0. Souboj dvou týmů ze suterénu tabulky rozhodl v nastavení první půle svým premiérovým gólem v lize Bužek.

Zlín po nástupu kouče Bronislava Červenky, který nahradil odvolaného Pavla Vrbu, remizoval v Olomouci (0:0), vyhrál pohárové osmifinále v Ostravě (1:0) a v sobotu se vytáhl v Pardubicích.

ONLINE

Třikrát za sebou neinkasoval, přestože v posledním utkání za Vrby dostal od Mladé Boleslavi nevídaných devět branek.

„Náš nejslabší zápas podzimu. Bylo toho málo, jsme obrovsky zklamaní. Nebylo se od čeho odrazit, jednotlivé výkony byly hrozně slabé. Chtěli jsme udělat radost fanouškům, sami sobě, klubu, že se to někam odráží a zase jsme dostali ťafku,“ láteřil pardubický kouč Radoslav Kováč.

Východočeši v úvodní půli častěji drželi míč, ale přes pevnou obranu soupeře se do šancí ani do zakončení téměř nedostávali. V 17. minutě Vackovu střelu snadno chytil Dostál a zlínský brankář poté zblízka vychytal i Zlatohlávka.

Hosté následně několikrát zahrozili. Bartošákovu ránu z dálky gólman Budinský vyrazil pouze před sebe, Černín sice dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli útočnému faulu. Pak zlínský Čelůstka křížnou ranou těsně minul.

Ve druhé minutě nastaveného času prvního poločasu hosté otevřeli skóre. Bužek vystřelil zpoza šestnáctky a jeho ránu domácí Kukučka nešťastně tečoval mimo dosah Budinského. Devatenáctiletý záložník se prvního ligového gólu dočkal v sedmém utkání.

Po nezáživném začátku druhého dějství se Pardubičtí dostali do několika zajímavých možností. Zlatohlávek po souhře s Helešicem z dobré pozice vypálil vedle, střídající Solil po rohu hlavičkoval kousek nad břevno.

V závěru si Pardubičtí výraznější tlak nevytvořili. Přesto mohl těsně před koncem vyrovnat Bužek vlastní brankou, ale pozorný Dostál míč na poslední chvíli vyrazil.

Zlínští venku zvítězili teprve podruhé z minulých 40 utkání nejvyšší soutěže. Pardubičtí protáhli domácí ligovou sérii bez výhry na pět zápasů.

„Působili jsme takovým unaveným dojmem. Soupeř nás zatlačil kombinační hrou. Nebyli jsme v top formě. Od 30. minuty jsme byli daleko vyrovnanějším soupeřem, začali jsme hrozit z rychlých protiútoků ze zabezpečené obrany. Vytvořili jsme si dvě nebezpečné šance, třetí pak skončila gólem, i když šťastným, tečovaným od obránce soupeře,“ řekl zlínský kouč Bronislav Červenka.

„Ve druhém poločase byl důležitý vstup, soupeř se nedostal do tlaku. Odehráli jsme to velmi aktivně, byli nebezpeční dopředu a vzadu si to hlídali. Asi klíčový moment utkání byl fantastický zákrok Standy Dostála, že to neskončilo 1:1. Jsme strašně rádi a věříme, že budeme pokračovat dál ve své práci.“