Ondřej Mihálik z Jablonce (vlevo) děkuje fanouškům za podporu.

Ondřej Mihálik z Jablonce (vlevo) děkuje fanouškům za podporu. | foto: FK Jablonec

Plzeň si tady zasloužila prohrát, litoval jablonecký Mihálik

• 4
Hodně rozladěný byl po nedělní prohře 0:1 s Plzní útočník jabloneckých fotbalistů Ondřej Mihálik. „Je to veliké zklamání. V prvním poločase jsme měli hodně ztrát míčů, i já jsem několikrát odevzdal soupeři zbytečně balon. Ve druhém už jsme ale Plzeň zamáčkli do vápna a je velká škoda, že jsme z toho nevytěžili aspoň jeden gól. Minimálně na remízu jsme stoprocentně měli,“ litoval 20letý forvard.

Rozhodl rychlý gól Plzně, jak jste viděl tu situaci, kdy míč po trestném kopu zapadl do brány?
Já jsem stál před vápnem a hlídal odražený míč. Viděl jsem, že míč přes skrumáž propadl až na zadní tyčku. Bylo to kopnuté přesně tak, jak by to asi mělo být a stáčet se do brány. Ale všemu předcházel náš zbytečný faul, který asi nemusel být a z toho jsme Plzni darovali gól.

Která z šancí vašeho týmu ve druhé půli vás nejvíc mrzí?
Těch závarů tam bylo spousta. Já sám jsem měl podle mě stoprocentní šanci, kdy jsem ale z vápna přestřelil bránu. Mrzí mě to, mohl jsem to třeba zlomit.

Zápas připomínal jarní bitvu s Plzní, kdy jste po půli také prohrávali, pak jste ji zmáčkli, ale tehdy se vám podařilo vyrovnat.
Přesně tak. Rozdíl byl ale i v tom, že Plzeň tehdy ve druhém poločase také tlačila, měla šance a bylo to vyrovnanější. Dneska jsme měli tu převahu úplně stoprocentní a Plzeň si tady zasloužila prohrát.

Jablonci se doma proti Plzni v posledních letech vůbec nedaří, čím si to vysvětlujete?
Je to asi tím, že Plzeň je v poslední době nejlepší tým v České republice, furt hraje o titul a asi její hráči mají velké zkušenosti s těmi nervózními zápasy jak z naší ligy nebo z evropských pohárů. Mají takové zdravé sebevědomí, i když někdy možná až moc, a nebojí se toho. Dnes nám možná chybělo i trochu štěstí, abychom je ve druhém poločase zlomili. Určitě jsme na to měli.