STŘELEC. Českobudějovický Zdeněk Ondrášek se raduje z gólu, který dal Olomouci.

STŘELEC. Českobudějovický Zdeněk Ondrášek se raduje z gólu, který dal Olomouci. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Ondrášek zachraňoval remízu. Dal gól Teplicím a má jich už pět

• 0
V rozehraném ročníku fotbalové ligy dal Zdeněk Ondrášek z Českých Budějovic v deseti zápasech pět gólů. Poslední proti Teplicím doma znamenal pro českobudějovický celek alespoň bod za remízu 1:1.

Ve fotbalové lize daly České Budějovice v 5. kole doma gól Jablonci, ale prohrály 1:5. Ve 20. minutě se tehdy trefil Zdeněk Ondrášek.

Pak přišly zápasy doma s Ostravou, v Uherském Hradišti se Slováckem, doma s Plzní a v Hradci Králové. Tři skončily 0:0 a jen Slovácko vstřelilo Jihočechům dva góly. Vyhrálo 2:0.

Potom přišel zápas České Budějovice - Teplice a v něm vedli hosté do 86. minuty. Stav 0:1 srovnal Zdeněk Ondrášek po centru Sandra.

Po 517 minutách se zase Českobudějovičtí radovali z gólu. „Čekali jsme na něj hrozně dlouho,“ řekl střelec Ondrášek. Dal pět branek z osmi svého týmu.

Na ten gól jste čekali dlouho.
Čekali jsme na něj hrozně dlouho. Už jsem si před zápasem říkal, že snad v pěti utkáních jsem nedal gól. Ale když jsme viděli to utkání, tak si myslím, že to byl dar od Boha.

Když vy sám nedáte gól, tak ho z vašeho týmu nedá nikdo? I s Jabloncem byl ten poslední gól váš.
O tom to není. Jsem útočník a u těch gólů bych měl být nejblíže. Když budeme před branku posílat centry, tak bych tam měl být hlavně já. Není to jen o tom, že když nedám gól, že nebude žádný. Ale to nás limituje. Trenér po nás chce, aby nás tam bylo v zakončení víc. Minimálně tři čtyři. Klidně pět. Ale momentálně musíme spoléhat na to, že mě míč trefí. Že se ukopnu a dám gól. Jak říkám. Trénujeme to, pilujeme to a musí nás ve vápně být mnohem víc.

Můžete popsat, jak jste ten gól viděl vy?
U lajny to výborně provedl Sandro. Na první tyči byl bek, tak už jsem tomu moc nevěřil, že balon netrefí. Ale útočník prostě musí čekat na každou chybičku. Napřáhl jsem, kdyby míč prošel. Kdyby to ten obránce zasáhl, tak bych asi promáchl. Ale naštěstí míč netrefil, takže jsem se ke střele dostal. Ale jak říkám, za ten výkon celého týmu to asi byl fakt dar.

Vás srazil vedoucí gól Teplic. Pak mohly hrát na brejky.
Samozřejmě. My jsme chtěli hrát na určité hráče, jako je Vachoušek, Kerič, Mahmutovič, prvních deset minut trochu tvrději. Ukázat jim, že jsou v Budějovicích. Ale nevím, co se stalo. Hráli jsme úplný opak, než po nás chtěl trenér. Od toho se to odvíjelo, protože tihle tři hráči si zrovna dělali, co chtěli. Z toho vyplynul i gól, který jsme dostali. Mahmutovič se obtočil kolem našeho hráče a utekl. To nás ovlivnilo. Chtěli jsme prvních deset minut hrát jinak. Od toho se ten zápas vyvíjel.

Po tom vašem gólu jste alespoň trochu soupeře zatlačili.
Některým hráčům se v utkání nedařilo vůbec, některým jen trochu. Přišel Sandro a hru oživil. Je vidět, že chce hrát. Je hrozně technickej. Při tom gólu to udělal opravdu dobře, určitě týmu pomohl. Druhou půli bylo trochu vidět, že jsme uhráli alespoň tu remízu, co jsme si o ní řekli o přestávce v kabině. Je to málo. Ale náš výkon nebyl ideální.

Věřil jste i po té penaltě, kterou jste nedali, že můžete vyrovnat?
Věřil jsem tomu, protože to nás nakoplo. Rudovi (Otepkovi) se také moc nedařilo. Nedal penaltu, ale to je fotbal. Dal jich předtím strašně moc. Tohle se také stane. Když nám to nejde, nedáte ani penaltu. Ale šli jsme tomu pak naproti. Bylo znát, že na Sandrovi to nebylo tolik vidět, že jak nerozumí česky, tak to na něj tolik nedolehne. Vzal to na sebe a trefil mě. Momentálně můžeme být rádi, že máme alespoň bod. I když jsme ho před zápasem nebrali.

Je to další ztráta doma. Co s tím?
Teď máme Slavii venku, pak doma Příbram. Musíme ty další zápasy odmakat, jít tomu víc naproti. Musíme vyhrávat. Věřím, že když vyhrajeme, uděláme další body a dva tři zápasy za sebou neprohrajeme. A půjde to. Máme dobrý tým, ale něco je špatně. Až na to přijdeme a prolomíme to, tak to půjde. I když zatím se nám to nedaří.