Jihlavský fotbalista Augusto Batioja se pokouší obejít Michala Vepřeka z...

Jihlavský fotbalista Augusto Batioja se pokouší obejít Michala Vepřeka z Olomouce. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomouc - Jihlava 2:1, nováček slaví první výhru po návratu do ligy

• 2
Olomoučtí fotbalisté se po návratu do první ligy dočkali prvního vítězství. Připsali si ho v 6. kole, když na domácím stadionu porazili Jihlavu 2:1.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání, chtěli jsme vítězství za každou cenu,“ prohlásil olomoucký trenér Leoš Kalvoda.

Ten do duelu nenasadil posilu Hubníka, který nebyl kvůli zranění ani na lavičce. Poprvé však nastoupili v základní sestavě Malec a také Ordoš.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Olomouc v úvodu zatlačila Jihlavu na její polovinu a první větší šanci si vypracovala v 10. minutě. Plšek centrem našel Ordoše, olomoucký útočník však hlavou minul.

Ve 23. minutě už se domácí radovali z branky Malce. Ta však nebyla pro ofsajdové postavení uznána.

Do druhé půle udělal vynucenou změnu hostující kouč Klusáček, když poslal Jánoše za zraněného Šulka.

Olomouc opět v úvodu tlačila a vypracovala si i první gólovou šanci. Po rohu Vepřeka se míč od Petra dostal k Plškovi, jehož pohotovou střelu vyrážel Hanuš.

Spolupráce Petra s Plškem vyšla až napodruhé. Petr v 56. minutě našel Plška volného ve velkém vápně a ten technickou střelou k tyči překonal brankáře Hanuše.

O chvíli později už to bylo 2:0. Brankář Jihlavy ještě zachránil svůj tým při obrovské šanci Petra, ale na následnou Malcovu dorážku nestačil.

O pět minut později málem přidal třetí branku Ordoš, ale jeho tečovaný pokus zastavila tyčka.

Trest přišel v zápětí, v 67. minutě se o to postaral střídající Mešanovič.
Jihlava poté soupeře zatlačila a pět minut před koncem zachránil Olmouc pohotovým zákrokem brankář Buchta. Po následném rohu zlikvidoval i hlavičku Dvořáka a po dalším rohu dokonce neměl daleko k vyrovnání jihlavský gólman Hanuš.

„Věřil jsem, že tady na body máme, utkání mi to potvrdilo. Úroveň nebyla taková, myslím, že kdybychom dali první branku, tak bychom to zvládli, ale to je kdyby,“ poznamenal jihlavský trenér Luděk Klusáček.