Slávistický obránce Simon Deli (vlevo) odhlavičkovává před Davidem Vaněčkem z...

Slávistický obránce Simon Deli (vlevo) odhlavičkovává před Davidem Vaněčkem z Teplic. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Teplice spasila Vaněčkova patička. Ani nevím, čím jsem to dal, líčil

• 4
Normální střely mu nevycházely, až když míči nastavil patičku, stal se David Vaněček hrdinou fotbalových Teplic. Strhující finiš nedělní domácí partie se Slavií vyšperkoval vyrovnáním na 2:2, do konce chyběly jen dvě minuty.

„Já ani nevím, čím jsem to dal. Jen jsem zvedl nohu a spadlo to tam,“ líčil Vaněček svou patičku, kterou opařil brankáře Pavlenku. Trefil vysoký míč. „Krob vystřelil, vůbec balon netrefil a já viděl, že jde přímo na mě. Snažil jsem se ho usměrnit nějak do brány. Intuice.“

Přitom už i Vaněček mlel z posledního. „Upřímně: závěrečných pět minut skoro co krok, to křeč.“

Teplický kouč Daniel Šmejkal ho chválil: „Je to ohromný pracant a týmový hráč, takového potřebujeme. Dělá strašně moc černé práce.“

Teplice šly před 7 tisícovkami diváků do vedení zásluhou střely Vondráška, tečované hostujícím Bílkem mimo brankářův dosah. Slavii vyšla střídání, dějem zápasu pohnuli náhradníci. V 73. minutě se Mehanovič prosadil rybičkou, v 85. zblízka z první úspěšně střílel Mihalík.

Jenže poslední slovo měli domácí, kteří nasadili posilu Kučeru z Plzně. „Udělali jsme tři změny v sestavě a chvíli trvalo, než si to sedlo. Slavia dala tyčku, od 25. minuty jsme hráli dobře,“ hodnotil Šmejkal. „Slavia výborně vystřídala, Mešanovič hru obrovsky změnil. My prokázali vůli.“

Slavii poprvé vedl nový kouč Jaroslav Šilhavý. Teplice ho obraly už v 1. kole výhrou na Dukle, již trénoval: „Domácí byli protivní tím svým fotbalem, hráli rychle dopředu.“