Jan Hanuš

Jan Hanuš | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Odčinili jsme Příbram, radoval se jihlavský brankář Hanuš

• 0
Svůj první parádní zákrok musel vytáhnout z rukávu už po necelých devíti minutách hry. Jihlavský brankář Jan Hanuš zaplachtil vzduchem a vyškrábl na poslední chvíli hlavičkový pokus Michaela Lüftnera. „Byla to složitá situace, protože míč šel od země a nabral skluz,“ vrátil se sedmadvacetiletý gólman v pozápasovém hodnocení ke zmiňované šanci Teplic. „Jsem moc rád, že jsem to chytil,“ svěřil se.

Dost možná to byl totiž klíčový moment celého zápasu. Teplice z obrovské šance gól nedaly a postupně se začaly z trávníku vytrácet. „Zbytek poločasu už jsme potom zase my odehráli velmi dobře,“ těšilo Hanuše.

A na rozdíl od Teplic byla Jihlava v útoku produktivní. Hned dvakrát překonala hostujícího gólmana Martina Chudého a vedla 2:0. Jenže hosté hned po změně stran snížili.

„Oni měli hlavně výborné standardky a rohy. Z těch situací hrozili hodně často,“ uznale pokyvoval hlavou Hanuš, kterého asi nejčastěji zaměstnával teplický kapitán Štěpán Vachoušek. „Pravdou je, že měl nějaké tři fakt nebezpečné střely. Báli jsme se o výsledek až do konce zápasu.“

O to větší radost pak na domácí straně po posledním hvizdu rozhodčího nastala. „Jsme šťastní, že se nám podařilo ukopat tři body. Je to pro nás hodně cenné vítězství,“ usmíval se Hanuš.

Výhrou 2:1 a hlavně výkonem z druhé poloviny první půle dali fotbalisté FC Vysočina zapomenout na předchozí domácí souboj s Příbramí, v němž prohráli 1:3.

„Je to tak, chtěli jsme vyhrát už kvůli našim divákům, protože ten minulý zápas jsme tady opravdu předvedli jeden z nejhorších výkonů. Teď jsme to ale odčinili,“ oddechl si jihlavský brankář.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41