POPRVÉ V DRESU PLZNĚ. Aleš Neuwirth (v modrém) si v přípravě poprvé zahrál za Plzeň. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Nová stoperská dvojice Plzně obstála, Bohemians stihli za víkend dva zápasy

• 72
Plzeňští fotbalisté si zvykají na nové složení stoperské dvojice. Poprvé vedle sebe nastoupili Neuwirth s Bystroněm, kteří v přípravném zápase pomohli k vítězství 4:2 nad Karlovými Vary. Pokračovala i zimní Tipsport liga: Bohemians například nastoupili v sobotu i v neděli a získali čtyři body.

Aleš Neuwirth do Plzně přestoupil v týdnu z Ostravy jako náhrada za Jakuba Navrátila, jenž odešel do Sivassporu. A hned se začlenil do obranné čtveřice, která proti Karlovým Varům měla v prvním poločase tuto podobu: Rajtoral, Bystroň, Neuwirth, Limberský.

Podle prvního testu se zdá, že by si nováček Neuwirth mohl s Bystroněm a spol. rozumět. Plzeň inkasovala až ve druhé části zápasu, ve které už ale základní kvarteto nehrálo.

Plzeň nakonec vyhrála 4:2.

"První poločas byl z naší strany slušný. Dali jsme čtyři góly a rozhodli zápas. Ve druhé části dostali příležitost i další hráči a bohužel jsme ten poločas prohráli 0:2. Druhá skupina utkání nezvládla takticky. Všichni hráči ale musí dostat stejnou příležitost. Z toho potom vykrystalizuje jedenáctka, která nastoupí v prvním ligovém kole," uvedl podle klubového webu plzeňský trenér Pavel Vrba.

SPARŤANSKÁ RADOST. Václav Kadlec oslavuje s Leonardem Kweukem svou branku.Zimní příprava

Podívejte se na výsledky všech přípravných zápasů prvoligových týmů i na program před zbytkem zimní přestávky

Tipsport liga

Skupina A

Bohemians 1905 - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 42. Cseh.
Sestava Bohemians 1905: V. Marek - Jindřišek, Cseh, Lukáš (68. Hauer), Bartek - Moravec, Štohanzl (72. Potočný), Držík (86. Kraus), Kaufman - Hartig, Nešpor (46. J. Marek).

České Budějovice - Jablonec 0:4 (0:3)
Branky: 29. Huber, 38. Muženjak, 70. Kocourek, 89. Pekhart. Hráno v Edenu.
Sestavy, Č. Budějovice, I. poločas: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Mach - Teniste, Otepka, Chirkin, N. Bokila - Jelovac, Pecka. II. poločas: Křížek - Teniste, Riegel, Lengyel, Mach - Stráský, Černák, Chirkin, N. Bokila (65. Šíma) - Mezlík, Jelovac. Trenér: Šilhavý.
Jablonec, I. poločas: Frydrych - Krajčík, Huber, Pavlík, Kocourek - Michálek, Eliáš, Muženjak, Kovařík - Pekhart, Vukovič. II. poločas: Špit - Krajčík (61. Uvíra), Zábojník, Pavlík, Kovařík - Vošahlík, Piták, M. Jarolím, Kocourek - Pekhart, Lafata. Trenér: Komňacký.

Bohemians 1905 - České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 63. Nikl - 18. Stráský. Rozhodčí: Lerch - Moudrý, Kovařík. Diváci: 360.
Sestavy, Bohemians 1905: Havránek - Jindřišek, Nikl, Hauer, Rychlík - Bartek, Štohanzl, Kraus, Potočný (49. Gröbl) - Nešpor (76. Držík), Marek (62. Moravec).
České Budějovice: Křížek (46. Kučera) - Riegel (46. Laštovka), Horejš (46. Černák), Lengyel (46. Žižka), Simič - Dobrasinovič, Puri, Azrack, Šima (46. Otepka) - Bokila (60. Mezlík), Stráský (46. Pecka).

Branky: 90. Holub - 3., 58. a 63. Nezmar, 87. Papoušek. Rozhodčí:
Ochotnický - Moudrý, K. Hrubeš. Hráno v Děčíně. Diváci: 100.
Sestava Liberce: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák (46. Dejmek), Zieris, Janů - Papoušek, Vlasko, Vácha (80. Hadaščok), Vulin (46. Fleišman) - Štajner (73. Zeman), Nezmar. Trenér: Rada.

Ústí nad Labem - Teplice 3:4 (2:1)
Branky: 11. Gibala, 31. Svátek, 60. Kjeldsen - 41. Melunovič, 70. L. Došek, 74. Smejkal, 89. Lácha. Rozhodčí: K. Hrubeš - Moudrý, Ochotnický. Diváci: 550.
Sestavy, Ústí: Kovář - Vrtělka, Polák, Valenta (46. Dvořák), Volek (46. Holek) - Doležal (46. Franc), Lemešič, Martykán, Benčík (46. Zachariáš) - Svátek (46. Kjeldsen), Gibala (46. Mica).
Teplice: Slavík (46. Pechatý) - Siva, Hošek, Matula (46. Smejkal), Rosa (46. Moulis) - Vůch (46. Jindráček), Mareš, Ljevakovič (17. Krátký), Čajič - Melunovič (46. L. Došek), Jungr.

Kladno - Varnsdorf 2:1 (2:1)
Branky: 2. T. Rouček, 26. Kabele - 17. Jordák. Rozhodčí: Adam.

Jihlava - MFK Dubnica 2:2 (1:0)
Branky: 13. Görner, 64. Kopic - 56. F. Vavrík, 84. Augustíni.

Znojmo - MFK Dubnica 4:1 (2:0)
Branky: 4. a 46. Vašíček, 19. Kamden, 89. Podzemský - 63. J. Varga.

Žilina - Třinec 4:0 (2:0)
Branky: 35. Poliaček, 40. Pich, 68. Leitner, 75. Lietava.

Plzeň - Karlovy Vary 4:2 (4:0)
Branky: 16. a 32. Ďuriš, 20. Rezek, 24. Petržela - 67. Geňa, 85. Tolar.
Rozhodčí: Paták. Hráno v Plzni. Diváci: 250.
Sestava Plzně, I. poločas: Pavlík - Rajtoral, Bystroň, Neuwirth, Limberský - Petržela, Trapp, Jiráček, Rezek - Bakoš, Ďuriš. II. poločas: Ticháček - Ševinský, Brezinský, Hájovský, Jonsson - Štípek, Darida, Sladký, Dvořák - Mandula, Steindórsson. Trenér: Vrba.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 38. Chramosta. Rozhodčí: Drábek. Diváci: 225.
Sestava Ml. Boleslavi, I. poločas: Miller - Johana, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Kúdela, Fabián - Chramosta, Řezníček. II. poločas: Šeda - Kysela (49. Dimitrovski), Johana, Rolko, Šírl - Zahustel, Kúdela, Sedláček, Táborský - Chramosta, Volf. Trenér: Stanner.

Příbram - Sezimovo Ústí 0:0
Hráno ve Voticích.
Sestava Příbrami, I. poločas: Hruška - Doležal, Kvída, Nohýnek, Pleško - Klesa, Videgla, Mužík, Koukal (23. Papšys) - Ackley, Šlapák. II. poločas: Hruška - Mojdl, J. Štochl, Ricka, Divíšek - P. Pilík, Tarczal, Mocek, Papšys - Wágner, M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

Slavia Orlová - Ostrava 0:9 (0:4)
Branky: 6. a 33. Frejlach, 48. a 60. Fantiš, 64. a 79. Zeher, 7. Greguš,
43. Varadi, 90. Šenkeřík. Rozhodčí: Čecháček. Diváci: 1000.
Sestava Ostravy, I. poločas: Buček - Varadi, Bolf, Neves, Šmejkal - Vašenda, Greguš - Lukeš, Wojnar, Frejlach - Kraut. II. poločas: Daněk - Řezník, Marek, Frydrych, Tomašák - Vaněk, Hušbauer - Pilík, Šenkeřík, Fantiš - Zeher. Trenér: Marko.