Brno - Žižkov: Brněnští hráči oslavují gól

Brno - Žižkov: Brněnští hráči oslavují gól - Brněnští hráči oslavují gól v síti Žižkova | foto: MonikaTomášková, MF DNES

Náhradník Švancara udržel tým v čele

• 122
Brno - Téměř deset tisíc nadšených fanoušků, o několik stovek víc, než je oficiální kapacita stadionu, slavilo už čtvrté vítězství Brna ve fotbalové lize. Mužstvo jako jediné ještě neztratilo a o dva body vede soutěž před Ostravou a Teplicemi. V bouřlivé atmosféře hosté vedli od 4. minuty, ale dobře hrající domácí do půle vyrovnali a jedenáct minut před koncem dal vítězný gól náhradník Švancara.

"Byl to výborný fotbal, čemuž přispěly nejen oba týmy, ale i atmosféra," poznamenal žižkovský kouč Vítězslav Lavička.

Petr Švancara vstal z lavičky a fanoušci zabouřili.  Pětadvacetiletý útočník po třech letech nastoupil v lize za Brno a hned rozhodl zápas proti neoblíbenému soupeři.

Když v 67. minutě střídal záložníka Svobodu, fanoušci ho vítali s nadšením. O dvanáct minut později si naběhl na přihrávku Doška a zápas rozhodl.

"Perfektní defenziva Žižkova nám toho moc nedovolila, ale byli jsme trpěliví," řekl domácí trenér Karel Večeřa.

Výhra však přišla až v době, kdy unavený Žižkov už přestal s kousavým presinkem. Když ho ještě stačil hrát, vysunutý hluboko na půlku soupeře, dělal domácím problémy. Agresivně narušoval jejich kombinace, ti se proto nemohli prosadit.

Navíc brzy inkasovali: Pikl poslal do brejku Oravce a ten se zkušeně po zemi prosadil - 0:1.

Utkání jsme sledovali minutě po minutě

S problémy, ale přece se nakonec Brno dostávalo do tlaku. I vyrovnání přišlo poměrně nenápadně. Už už se zdálo, že se Pacanda před pokutovým územím ukličkuje, on ale vykouzlil přihrávku pro kolegu z brněnského útoku Doška a ten křižnou přízemní střelou trefil dolní kout Pižanowského branky.

Ještě ve druhém poločase Žižkov napadal a brzdil jízdu Brna. Čelil několika nebezpečným střelám, Pacanda i Došek pálili mimo. Pak ale udeřil Švancara. Po gólu se zavěsil na klec s domácími fanoušky a křepčil s nimi. Byl to jeho stý zápas v lize...

"Nebýt dvou chyb, které domácí potrestali, tak jsme si v Brně zasloužili bodovat," dodal žižkovský kouč.

BRNO - ŽIŽKOV 2:1 (1:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 35. L. Došek, 79. P. Švancara
Góly: 4. T. Oravec
Sestavy: T. Belic - M. Živný, A. Schuster, M. Kotůlek, P. Křap - T. Abrahám, M. Svoboda (66. P. Švancara), M. Zúbek, P. Mezlík (59. M. Belej) - M. Pacanda (85. P. Křivánek), L. Došek
Sestavy: P. Pižanowski - J. Buryán, A. Mlejnský, M. Klimpl, M. Mikulík (84. P. Mikolanda) - M. Ščasný, J. Sabou, A. Pikl, M. Dirnbach - T. Oravec, K. Chihuri (80. J. Hottek)
Náhradníci: M. Doležal, M. Krško, K. Kroupa
Náhradníci: P. Kučera, R. Janoušek, O. Prášil
Žluté karty: 23. M. Zúbek, 79. P. Švancara