Most přišel o výhru v závěru z penalty

• 26
Olomouc - Fotbalisté Mostu znovu v zápase neudrželi vedení, ve 4. kole přišli v Olomouci o vítězství v poslední minutě z penalty. Jednu domácí v úvodu nedali, potom sice skórovali a vyhráli poločas, ale Goče Toleski dvěma góly po přestávce skóre otočil. Makedonský útočník se se čtyřmi góly dostal do čela střelecké tabulky, ale z výhry se neradoval.

"Bereme to pozitivně. Měli jsme na tři body, ale i ten jeden je pro nás cenný. Hlavní je, že je vidět, že hra někam směřuje a Most může ještě překvapit," řekl mostecký kouč Robert Žák.

Utkání jsme sledovali
v on-line reportáži

Brazilský špílmachr Melinho se po dočasném vyřazení z kádru vrátil alespoň na lavičku, ale i bez něj domácí předvedli slibný začátek. Už po necelé minutě si Janotka po kombinaci s Čuprem obhodil uvnitř pokutového území mosteckého zadáka a jedovatou střelou přinutil Acevského k prvnímu  ostrému zákroku.

Navnadění fanoušci se však dalšího tlaku ani šancí nedočkali. Podobné nápady Olomouci totiž došly a zápas upadl do průměru, v kterém však Sigma vyvíjela větší aktivitu. Vedení jí mohl dát v 17. minutě Randa, jenže nepotrestal nedovolený zákrok Procházky na Janotku a penaltu poslal jen do tyče.

Trefy se pak po nezáživném průběhu Olomouc přece dočkala ještě před pauzou. Trubila viděl za faul před velkým vápnem žlutou kartu, ale daleko horším trestem byl pro Severočechy následný Janotkův centr a přesná hlavička Brazilce Rossiho, který tím otevřel svůj střelecký účet v české lize.

"Nevyhráli jsme z jednoho prostého důvodu, urazili jsme fotbalového boha," řekl olomoucký trenér Martin Pulpit. "Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, vytvořili si tlak i gólové situace, všechno to vyvrcholilo odpískáním pokutového kopu. Randa ho neproměnil, a to byl první okamžik. Mužstvo pak šlo malinko do kolen,
hledalo se až do závěru poločasu, kdy se nám podařilo vstřelit vedoucí gól."

Mnohem více vzruchu přinesla druhá půle. Krátce po jejím startu si o střídání znovu řekl útočník Hartig, který si zřejmě obnovil svalové zranění. Novic Bueno udělal vzápětí po svém příchodu vítr před mosteckou brankou, při forčekinku zblokoval výkop gólmana Acevského, jenž měl velké štěstí, že míč doskákal těsně vedle tyče.

Nevýrazný Most v sobě po hodině hry probudil fotbalové umění. Vyrovnání přišlo jako blesk z čistého nebe, když Pilařův centr prošel napříč pokutovým územím až k Toleskému, který z voleje napnul síť.

Gól zápasu jenom prospěl. Domácí chtěli strhnout výhru na svou stranu, ale Bueno nedosáhl ve skluzu na Janotkovu pobídku a netrefil se ani Hubník, který v 66. minutě v nadějné pozici špatně zkoordinoval pohyb a ze záklonu přestřelil. Když v 76. minutě Hubníkův pas Bueno už dopravil do sítě, olomouckou radost zchladil praporek asistenta Večeři, signalizující ofsajd.

Druhou ránu vrazil Hanákům do týla šikovný Toleski. Sám si vypracoval akci ve středu hřiště, postrčil balon na pravé křídlo Da Silvovi a polovysoký centr pak z malého vápna pravačkou ještě usměrnil za Drobisze. Druhá rána hostů na branku, druhý gól.

V dalším ze svých hektických závěrů ale Most na tři body opět nedosáhl. Minutu před koncem proti němu za Jamrichovu ruku nařídil sudí Příhoda další penaltu, kterou už střídající Bajer se štěstím proměnil ve svou premiérovou prvoligovou branku. Emoce plály do posledních sekund, skóre se však už nezměnilo a utkání uzavřela slovní přestřelka obou trenérů u půlicí čáry.

"První poločas jsme nebyli spokojeni, to se odrazilo v kabině. Naše hra dopředu se pak hodně zlepšila, celkem naše protiútoky vyúsťovaly i v zakončení a projevilo se to
tím, že jsme šli do vedení 2:1. Domácí z penalty srovnali, ale za nasazení a aktivní hru ve druhém poločase musím hráčům poděkovat," dodal Žák.

Mostecký Andrei da Silva zpracovává míč.

Hlavičkový souboj olomouckého Martina Čupra (vpravo) a Andreie da Silvy z Mostu.

Olomoucký Michal Hubník napřahuje ke střele.

Fanoušci v Olomouci poslali vzkaz místropředsedovi fotbalového svazu Vlastimilu Košťálovi.

Olomoucký Michal Hubník (vzadu)v souboji s Ladislavem Jamrichem z Mostu.