Martin Doležal

Martin Doležal | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Olomoucký Doležal: Tlak na špici tabulky? Hlavně setřást Boleslav

• 0
Trefil se už proti Slavii a druhý jarní zásah přidal do sítě Jihlavy. Martin Doležal dělá vše pro to, aby dokázal, že góly umí střílet i v lize a není jen kanonýrem přípravných zápasů.

V duelu s Vysočinou, který Sigma nakonec vyhrála 3:0, však ještě více zaujal coby nahrávač. Nejprve našel volného Ordoše, který uklízel balon do prázdné branky. Při druhém gólu zase na malém vápně našel Schulmeistera.

"Zkoušel jsem zabíhat mezi stopera a beka a dával jsem míče pod sebe. Dvakrát to vyšlo, takže dobrý," usmíval se dvaadvacetiletý útočník.

Utkání Olomouc versus Jihlava

V prvním poločase jste však branku Vysočiny dobývali marně.
Připravovali jsme se na to, že Jihlava sem přijede hrát z bloku a čekat na brejky. Dobře zahušťovali prostor před brankou a my jsme se tam nedostávali v tom počtu, v jakém jsme měli. V prvním poločase jsme je přehrávali, pak přišla červená a tím nám to usnadnili.

Vyloučení Karlíka přišlo už ve 35. minutě. Bylo pak těžší hrát než proti jedenácti?
Bylo, protože druhý poločas jen odkopávali balony a my jsme do nich bušili. Byla otázka času, kdy odejdou se silami a my rozhodneme.

Co jste si řekli během přestávky?
Do druhé půlky jsme šli s tím, že chceme hrát trpělivě, utaháme je a přijde to. Naštěstí jsme to rozhodli v pěti minutách druhého poločasu.

Čím si vysvětlit tři góly mezi 49. a 54. minutou?
Soupeři jen čekali, my jsme na ně vlítli a to bylo rozhodující.

Před prvním gólem šli Navrátil s Ordošem proti pěti soupeřům, ukázalo se však, že i z takové akce může padnout gól.
Šel jsem do útoku jen na půl plynu, protože jsem myslel, že akci zakončí Navrátil. Ale naštěstí se ke mně míč odrazil, já jsem si ho s ním narazil a z toho plynul gól.

Na 3:0 jste pak zvyšoval hlavičkou, předcházely jí však zmatky a soupeř jako by přestal hrát.
Taky jsem si toho všiml. Myslel jsem si, že se bude pískat ofsajd, takže jsem do míče jen tak trknul. Pak už jsem jen viděl, jak se kutálí za čáru, tak jsem se začal radovat. Blažek to asi podcenil.

Nejen vy jste mohl přidat i další góly, ale už to nevyšlo. Proč?
Ne že by nám došly síly, ale zápas už jsme jen dohrávali a užívali si ho.

Užívat si můžete i devět jarních bodů ze tří kol.
Máme formu, ale soustředíme se na každý zápas a cíl jsou poháry. Zatím si za nimi jdeme.

Pořád šlapete na paty vedoucí trojici. Může už cítit tlak?
Nahoře jsou všichni pod tlakem a všichni chtějí vyhrávat. My se chceme hlavně odpoutat od Boleslavi. Doufám, že nám to vyjde.

Vy zažíváte po vydařené přípravě dobré časy i v lize. Přenesl jste si střeleckou formu i do soutěže?
Doufám, že to tak bude. Příprava mi vždycky vyjde a v lize to pak nebývá nic moc. Zatím dostávám důvěru, splácím ji a doufám, že mi to bude padat dál.

V příštím kole hostíte Baník. Vystrašil vás Milan Baroš hattrickem proti Hradci Králové?
Jeden hráč Baník nedělá. Bude to otevřené a věřím, že vyhrajeme. Doufám, že přijdou diváci nejen z Ostravy a bude to hodně slušné derby.