Ligové týmy v přípravě nadělovaly

P r a h a - I ve třetím zápase zimní přípravy na jarní část první fotbalové ligy byli hráči pražské Slavie úspěšní. V Nymburku zdolal podzimní mistr druhý celek slovenské soutěže 1. FC Košice 3:1. V prvním přípravném utkání na soustředění v Blšanech porazily Drnovice druholigový MUS Most 3:0 a hráči Boby Brno porazili na zimním turnaji v domácím prostředí tým Prostějova 5:1.

Za silného mrazu a na sněhu byli slávisté v utkání s Košicemi jasně lepším mužstvem. V prvním poločase prakticky nepustili soupeře za polovinu hřiště, ale vedoucí branku dal Dostálek po přihrávce Zelenky až po půlhodině hry. Do té doby nastřelil Horváth z bezprostřední blízkosti košického brankáře a vyloženou šanci neproměnil ani Tomáš Došek. Ještě do přestávky si dali hosté druhý gól sami, když Špilár srazil centrovaný míč
za záda Semana.

Po změně stran se hra vyrovnala, ale Slavia si nadále udržovala převahu. Její hráči se lépe pohybovali i kombinovali, ale přesto skóroval košický tým. Po rohovém kopu překonal gólmana Černého hlavou Dzurik. Definitivní podobu dal výsledku dvě minuty před koncem Vágner gólem na 3:1.

Drnovičtí porazili na soustředění v Blšanech druholigový MUS Most 3:0. Dvě branky vítězů vstřelil Valnoha, třetí přidal Cupák. "Velmi dobrý terén umožňoval i technickou hru, s výsledkem i výkonem našeho týmu jsem spokojen, neboť se nám dařilo proměňovat brankové příležitosti," dodal trenér vítězů Karel Večeřa.

V zimním turnaji o Pohár Radegastu na umělém trávníku v Brně porazili domácí tým Boby druholigový Prostějov vysoko 5:1. Střelecky se dařilo Patriku Holomkovi a Zbončákovi, kteří zaznamenali po dvou brankách, pátý gól přidal v poslední minutě z pokutového kopu Maroši.

Ve druhém utkání dne vedoucí tým druhé ligy Synot Staré Město rozdrtil třetiligový Zeman Brno vysoko 10:0.

Robert Vágner ze Slavie (vpravo) bojuje o míč s Radoslavem Králem z 1. FC Košice.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37