Liberec poprvé zvítězil, góly dávali útočníci

• 23
Liberec - Liberečtí fotbalisté poprvé v novém ročníku vyhráli. Čekání na tři body trvalo sedm kol. O premiérové vítězství se postarali útočníci Jan Blažek, který po zranění hrál vůbec poprvé, a Jan Nezmar. Liberec odehrál proti Plzni špatný poločas, ale gól Blažka krátce po přestávce mu pomohl. Druhá branka Nezmara už tým uklidnila.

Utkání jsme sledovali
v on-line reportáži

V domácí sestavě se poprvé v sezoně objevil Blažek a byl od první minuty hodně aktivní. Po průniku středem zvolil střelu zdálky, která však branku minula. Poté vystřelil Hodúr, ale plzeňská obrana pokus zblokovala.

Po deseti minutách se osmělila i Plzeň. Z 20 metrů vystřelil Psohlavec, brankář Zlámal však míč směřující k tyči pohodlně chytil. Uspěl i po trestném kopu Šímy, jehož střelu zneškodnil až napodruhé.

Hra domácích po slibném začátku ale rychle upadla sotva do průměru. Akce byly nepřesné a bez nápadu, chyběla jim finální přihrávka, a tak se z tribun začal ozývat pískot. Po půlhodině tečovala domácí obrana střelu Jarolíma z dálky a brankář Zlámal se musel hodně natahovat, aby neinkasoval.

Liberec přitlačil soupeře až v závěru poločasu. Ve 43. minutě Papoušek poslal centr z levé strany, brankář Daněk vyběhl pozdě, ale Nezmar z těžké pozice poslal hlavou míč vedle. Těsně před poločasem upadl ve vápně Nezmar, načež se do něj slovně pustil Zakopal a vyčítal mu simulování. Liberecký útočník do soupeře vrazil, Zakopal se ochotně skácel k zemi, ale rozhodčí nereagoval.

"Poločas byl hodně vyrovnaný, bohužel jsme se nedokázali dostat do tlaku. Málo jsme využívali křídelní prostory. Hlavně tudy jsme chtěli hrát, protože jsme čekali, že soupeř se zaměří na obranu," řekl liberecký trenér Michal Zach.

Střelecké trápení domácích protrhl ve 48. minutě Blažek, který se obtočil kolem Šímy a přízemní střelou k levé tyči poslal Slovan do vedení.

"Bylo důležité, že nám vyšel začátek druhé půle. Dali jsme gól a začali lépe kombinovat. K výhře jistě pomohl příchod Blažka, Frejlacha i střídajícího Dorta. Všichni zkvalitnili ofenzivu. Jsme rádi, že jsme důležitý zápas zvládli a doufám, že v dalších utkáních potvrdíme zlepšenou formu," dodal Zach.

Na druhé straně utekl  alcharek po pravé straně a nabíhající Psohlavec centr minul jen o pár centimetrů. Plzeňský kouč Levý poté posílil ofenzivu o Krbečka.

Vzápětí měl šanci hostující kapitán Jarolím, jehož střelu z 25 metrů musel vyrazit brankář Zlámal na roh. Domácí po gólu převzali iniciativu a zvýšit mohla dvojice Nezmar - Dort, ale akci překombinovala a obrana Plzně míč odvrátila do zámezí. V 75. minutě šel po autovém vhazování Hodúr do souboje s brankářem Daňkem, míč se v rohu malého vápna odrazil k Nezmarovi, který trefil odkrytý kout branky a pojistil první výhru Liberce v soutěži.

"Až na úvodní minuty, kdy jsme zblokovali dvě střely, byl první poločas vyrovnaný, takže poločasová remíza byla zasloužená," řekl plzeňský kouč Stanislav Levý. Hru jeho týmu podle něj hodně ovlivnilo vynucené střídání Smoly. "Tím nám přestala fungovat levá strana obrany, nepokryli jsme dva míče, které nám tam propadly a dvakrát z toho inkasovali a prohráli. Dnes by tu nevyhrála ani Barcelona," řekl Levý a na dotaz, zda to bylo tak dobrým výkonem domácích, jen přitakal. "Přesně tak."

Slovan potvrdil, že se mu proti Plzni daří a neprohrál s ní už posedmé za sebou.

Liberečtí fanoušci se v ligovém utkání proti Plzni dočkali prvního vítězství.

Liberecký fotbalista Jiří Bílek (vpravo) a plzeňský Martin Fillo v utkání první ligy.

Liberecký fotbalista Jiří Liška (vlevo) a plzeňský hráč Martin Psohlavec bojují o míč v utkání první ligy. Domácí Severočeši se v něm dočkali prvního vítězství.

Liberecký Jiří Liška (vpravo) se snaží odkopnout míč před plzeňským Pavlem Malacharkem.

Plzeňský fotbalista Tomáš Rada v utkání proti Liberci.

Liberecký fotbalista Jan Blažek (vpravo) s plzeňským Tomášem Radou; z podzimního zápasu Liberec - Plzeň 2:0.

Fotbalisté Liberce se radují po prvním vstřeleném gólu, který Plzni vstřelil Blažek.

Liberecký Blažek (vlevo) se raduje ze vstřeleného gólu, který vstřelil Plzni.