Bedlivý dohled plzeňského kouče Karla Krejčího

Bedlivý dohled plzeňského kouče Karla Krejčího | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Krejčího potěšily body i hra. A Hubník předvedl repre výkon, chválil

• 14
Bylo znát, jak je spokojený. Trenér plzeňských fotbalistů Karel Krejčí měl po vítězství 2:0 nad Bohemians 1905 radost ze tří bodů, které minimálně do neděle zvýšily plzeňský náskok v čele tabulky, ale i z výkonu. „Byl kvalitní,“ pochvaloval si.

Plzeň skutečně hosty doma jasně přehrála, vítězství mohlo být i výraznější. Přitom Bohemians až do sobotního večera v lize devětkrát za sebou neprohráli.

„Věděli jsme o té jejich sérii, měli jsme respekt. Ale dobře jsme se připravili,“ těšilo Krejčího.

Co podle vás zápas rozhodlo?
Pomohl nám vedoucí gól, pak jsme to už hlavně ve druhé půli měli celkem pod kontrolou a z brejku pojistili vedení. Škoda, že jsme ho pak ještě nezvýraznili, ale jsem spokojený, výkony jdou nahoru. A mám radost, že to tam napadalo Ďurišovi. Lepší se trénink od tréninku, tohle mu pomůže.

Jen jednou vám asi zatrnulo: když Limberský v prvním poločase namazal míč do šance Schickovi. Byl to důvod, proč zůstal o půli v kabině?
Nebyl. Den dva před zápasem měl problémy s přitahovačem, nechal jsem to na něm, jestli se bude cítit. Fyzioterapeuti na něm zapracovali, říkal, že je připravený, ale bohužel si to trochu obnovil, tak jsem ho po půli vyndal. Snad to není nic vážného.

Opět jste trochu zamíchal složením obrany. Proč hrál tentokrát Hejda místo Baránka?
Máme tři vyrovnané stopery. Ať se rozhodnu tak, nebo tak, vždycky sehrají slušný zápas. Hubník, to byl tentokrát skoro repre výkon. To, co on zvládá, nám trochu chybělo: umí organizovat, mluvit, je to velitel na hřišti. A vedle něj jsem se rozhodl pro Lukáše, sehrál to taky dobře. Jsem rád, že podávají takové výkony.

Hubník je tedy pro vás teď jasná jednička?
Neřekl bych, že je jednička. Při skládání sestavy koukám na soupeře, na typologii hráčů. Všichni tři by si zasloužili hrát, tentokrát jsem se rozhodl nasadit Lukáše a Honzovi Baránkovi jsem to vysvětlil.

Do konce ligy zbývá devět kol. Začíná teprve teď pravý boj o titul?
Koukám jen na nejbližší zápas, i hráčům to zdůrazňuju. Když budeme zvládat své zápasy, dostaneme trochu pod tlak i soupeře pod námi. Teď nás čeká Liberec, doma je výborný. Očekávám těžký terén, bude to asi na hlíně, bojovné utkání. Máme taky v týdnu odvetu poháru v Olomouci, i tu chceme zvládnout.

Jsou souboje o titul pro Plzeň rok od roku náročnější?
Abych pravdu řekl, vůbec nesleduju nějaké série - kolik jsme měli touhle dobou bodů loni, předloni... Snažím se mít čistou hlavu, dělat maximum, aby byl tým připravený. Chci mít dobrý pocit, že jsem udělal všechno, co se dalo. Ale vždycky je samozřejmě těžší něco obhájit, navíc Sparta má taky výborný tým a je znát, že titul je pro ni hodně důležitý. Ještě to bude strašně těžké. Výkony s Příbramí a Bohemkou snesly přísnější měřítka, rádi bychom na to navázali.

Blíží se nominace na přátelské zápasy reprezentace. Už víte, koho ze svých hráčů Pavlu Vrbovi doporučíte?
S Pavlem jsem se bavil v pátek. Je jasné, že to hlavní rozhodnutí je na něm. Nějakou trojici stoperů má určitě v hlavě, na pozici čtvrtého jsou Roman Hubník i Honza Baránek v širší nominaci. Pavel asi na náš zápas koukal, zítra uvidí i Spartu, jmen je tam víc.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37