Jablonec - Jihlava: Pacholík na zemi

Jablonec - Jihlava: Pacholík na zemi - Jihlavský Pacholík si snaží i na zemi kontrolovat míč. | foto: Bořivoj Černý, MF DNES

Jihlavští trefovali jen břevno

• 10
Jablonec - Jihlavší fotbalisté podesáté za sebou v lize nevyhráli, ale v Jablonci byli k vítězství blízko. Čtvrt hodiny před koncem totiž Lovětínský táhou střelou trefil břevno, míč se odrazil před čáru a dobíhající Perniš z jednoho kroku v tísni hlavičkoval rovněž do horní konstrukce branky. Jihlava tak zůstala poslední.

V prvním poločase měli domácí několik slibných šancí. Jako první se v dobré pozici ocitl Kiša, ale brankář Rzeszoto jeho úmysl vystihl. Ve 14. minutě musel odstoupit pro zranění jablonecký stopper Hrotek, na hřiště přišel Kordula a Hušek se stáhl ze zálohy do obrany.

Pak po Kišově přihrávce zakončoval Baranek, ale Rzeszoto byl připraven.  Jihlavský brankář byl pozorný i ve 28. minutě po Kordulově hlavičce. Kordula měl šanci také po prvním jabloneckém rohu, po němž se dostal nekrytý ke střele hlavou, ale mířil těsně vedle šibenice.

Hosté v první půli zahrozili jen jednou, když ve 40. minutě Vácha vypálil se slibné pozice mimo.

Největší šanci poločasu ale měli ještě Jablonečtí ve 45. minutě. Lafatova hlavička zřejmě směřovala do sítě, avšak jihlavský Vojtíšek míč zasáhl a střela v síti neskončila. Na střely na branku vyhrál Jablonec v první půli 6:0.

"Jihlava, i když je poslední v tabulce, je sice nepříjemným soupeřem, ale remíza na domácím hřišti je prostě ztrátou. Měli jsme šance rozhodnout zápas, zejména v závěru prvního poločasu. Zřejmě jsme ale v minulých zápasech urazili štěstí a teď se nám to vymstilo," poznamenal jablonecký kouč Petr Rada.

Po přestávce se však domácí hráči netrefili mezi tyče ani jednou. Při vší snaze nenacházeli zbraň na zodpovědnou defenzivu Jihlavy. Příležitosti naopak přicházely na straně hostů. V 57. minutě zahrál Hušek malou domů k brankáři Špitovi, který před dobíhajícím protihráčem chytil míč do ruky a Jihlava zahrávala nepřímý kop v pokutovém území. Rozehraný míč však napálil Kadlec do hráče ve zdi.

Pak mohl zahrozit Jablonec, ale po Weberově centru a Barankově hlavičce skončil míč na horní části sítě Rzeszotovy branky. Nejblíže gólu byla Jihlava v 74. minutě. Nejprve Lovětínský z 25 metrů trefil břevno a odražený míč napálil taktéž do břevna Perniš.  Další šanci zmařil Špit  Pacholíkovi, jenž se dostal blízko od branky k odraženému  míči.

Poslední příležitost v zápasu měl Jablonec: Lafata vysunul Baranka, ten však nestačil nabrat potřebnou rychlost a jeho šance skončila jen rohovým kopem.

"My jsme byli v tom prvním strašně pasivní a vlastní zbabělostí jsme téměř žádali Jablonec, aby nás potrestal. Po přestávce a po dvojím střídání se to zlepšilo, začali jsme zlobit a měli jsme šance," poznamenal jihalvský kouč Karel Večeřa. "Jakkoliv jsme si ale vybrali štěstí v prvním poločase, tak při nás nestálo v tom druhém."

JABLONEC - JIHLAVA 0:0 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Sestavy: M. Špit - V. Pončák, R. Hrotek (14. M. Kordula), J. Svojtka, T. Glos - R. Kiša (81. P. Musil), L. Hušek, M. Baranek, J. Weber - P. Smíšek (89. D. Nulíček), D. Lafata
Sestavy: B. Rzeszoto - O. Šourek, P. Vojtíšek, M. Kadlec, M. Kopic - M. Veselý (54. J. Malínek), M. Pacholík (82. T. Kaplan), M. Lovětínský, P. Vladyka, I. Svoboda - V. Vácha (54. L. Perniš)
Náhradníci: J. Bobok, J. Laciga, J. Jindřišek, J. Svátek
Náhradníci: P. Tulis, J. Liška, V. Peška
Žluté karty: 34. M. Kordula
Žluté karty: 20. M. Lovětínský, 52. M. Kopic, 70. J. Malínek, 81. P. Vladyka, 84. P. Vojtíšek
Rozhodčí: Handlíř - Goňa, Drastík
Počet diváků: 3021 (94% z kapacity 3 188 diváků)