Nový slávistický trenér Jaroslav Šilhavý sleduje zápas v Teplicích.

Nový slávistický trenér Jaroslav Šilhavý sleduje zápas v Teplicích. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Šilhavý po premiéře ve Slavii: Klidně van Kessela posadím na lavičku

• 85
Šťastná střídání Jaroslava Šilhavého při debutu na lavičce fotbalové Slavie. Trenér poslal v Teplicích na hřiště Mešanoviče a Mihalíka, kteří skóre otočili na 1:2. Šilhavý také stáhl po hodině hry Nizozemce van Kessela, kterého sešívaní koupili za víc než 30 milionů korun z Trenčína.

„Nedělám závěry z jednoho zápasu, ale nebudu mít problém van Kessela vystřídat nebo nepostavit,“ řekl Šilhavý. Slavia nakonec remizovala 2:2.

Van Kessel tedy musí přidat?
Když přijde taková hvězda za veliké peníze, očekáváte nějaký výkon. Možná si musí trochu zvyknout. Sázel gól za gólem ve slovenské lize, jenže ta je níž než naše soutěž. Ve Slavii nejsme za sebe, ale za klub. Ten je na prvním místě, pak až van Kessel, trenér, kdokoli jiný. Chceme být úspěšní, ať už s někým méně slavným, nebo i drahým. To nehraje roli.

Budete stavět hráčích, co se jako žolíci osvědčili?
Každý trénink a každý zápas nám něco ukazuje. Nechci kritizovat střídané hráče, nechci říkat, že příště nemají šanci. Uvidíme, jak budou pracovat na tréninku, zhodnotíme přínos pro tým.

Co vám první zápas na lavičce Slavie ukázal?
Jsme na začátku cesty. Hráče znám fotbalově, ale říkal jsem, že dneska rozhodne charakter. Částečně tam byl. V závěru nám chyběla zkušenost, nebyli jsme kompaktní. Vadilo mi, že to bylo takové rozházené. Věřím, že pokud budou kluci pracovat dál, jak pracují, budeme stoupat.

Nejsou pro vás Teplice prokleté? Už v 1. kole porazily tehdy vaši Duklu, teď vyrovnaly gólem dvě minuty před koncem.
Není standardní, abych jako trenér během šesti kol hrál s jedním týmem dvakrát. Ale musím vyzdvihnout Teplice a vzdát jim kompliment. Rozjely ligu výborně, dostávají málo gólů, mají dobře organizovanou hru.

Co znamená bod ze Stínadel? Sahali jste po třech.
V úvodu jsme dvě tři tutovky neproměnili, od 25. minuty domácí převzali iniciativu a byli protivní tím svým rychlým fotbalem - rychle dopředu, rychle nahoru. Ve 2. půli jsme trošku přeskupili sestavu a rozestavění a vyplatilo se nám to. Po další teči Teplice vyrovnaly, ale bod bereme s pokorou.

Do branky jste vrátil Pavlenku. Obstál?
Dostal dvě nešťastné branky, měl i výborné zákroky. Nepřemýšlíme, že by měla nastat změna.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37