Jablonecký záložník Lukáš Zoubele

Jablonecký záložník Lukáš Zoubele | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Remíza s Příbramí je jenom naše chyba, zoufal si jablonecký Zoubele

• 0
Lukáš Zoubele si naběhl na centr a z deseti metrů parádním halfvolejem pod břevno poslal v prvním poločase fotbalisty Jablonce do vedení nad Příbramí. "Nesmí se nám stávat, abychom neudrželi dvougólový náskok," říká.

Domácí Severočeši v páteční večerní předehrávce 7. kola 1. ligy vedli ještě sedm minut před koncem o dva góly, tříbodový triumf v závěru lehkovážně ztratili a remizovali 2:2.

"Příbram snížila ze standardky, potom šla hodně do risku, nakopávala míče a podařilo se jí srovnat. je to naše jednoznačná chyba. Abychom dvougólový náskok neudrželi, to se nám prostě nesmí stávat, jestli chceme hrát v tabulce nahoře," litoval 26letý ofenzivní záložník Lukáš Zoubele, letní posila Jablonce z Teplic.

Body v závěru zápasů jste předtím ztratili v Hradci Králové i doma se Spartou. Asi byste potřebovali, aby se hrálo jen osmdesát minut...
...to asi jo. Musíme si to pořádně vyříkat.

Drtivou většinu utkání proti Příbrami jste měli pod kontrolou, i když moc střel ani šancí ve hře nebylo vidět. Čím to bylo?
V prvním poločase jsme chtěli od prvních minut na Příbram vlítnout, to se nám, myslím, jakž takž podařilo. Dali jsme vedoucí gól, pak tam bylo z naší strany pár závarů, ale to bylo všechno a ke konci poločasu nás už soupeř začal docela zlobit. O přestávce jsme si řekli, že tu aktivitu musíme zvýšit, což se nám podařilo, dali jsme na dva nula, ale máte pravdu, že těch možností jsme si moc nevytvořili. Přesto jsme měli celý zápas jasně pod kontrolou, ale těch posledních deset minut jsme si nepohlídali. Je to velká škoda a moc nás to mrzí.

Utkání Jablonec versus Příbram ve videoreportáži

Neříkali jste si, že už se nemůže nic stát?
Na to se na hřišti vůbec nemyslí. Zkrátka jsme dostali hloupě gól ze standardky a potom Příbram z risku vytěžila bod. Ale byla to jenom naše chyba, nic jiného.

Přitom v případě výhry, kterou jste měli nadosah, jste mohli jít minimálně na den do čela ligy.
Kromě zbytečné ztráty dvou bodů je to další věc, která nás hrozně štve.

Skóre jste otevřel parádní trefou po přesném centru Kovaříka zprava, máte to nacvičené?
Všichni víme, že Kovy (Kovařík), má fantastickou levou nohu a díky tomu výborné centry. Já mám za úkol takhle tam nabíhat do vápna a povedlo se mi trefit z halfvoleje pod břevno. Myslím, že to byl pěkný gól, ale, bohužel, výhru nepřinesl. Ještě předtím jsem nastřelil břevno, to chybělo pár centimetrů.

Po sedmi kolech má váš Jablonec čtrnáct bodů, co tomu říkáte?
Ty body jsou docela slušné, ale mohlo jich být klidně o hodně víc a byli bychom v tabulce výš. Štve nás to všechny.

Jak jste spokojený s vaším působením v Jablonci po letním příchodu z Teplic?
Jsem hlavně moc rád, že jsem dostal tu šanci do Jablonce vůbec jít, protože vloni ke konci sezony v Teplicích už to nebylo ideální. Nehrál jsem a byl jsem tam často zraněný, takže nabídka z Jablonce byla pro mě velice lákavá. Musím poděkovat trenéru Kotalovi, že si mě sem přivedl. Snažím se makat, zatím je to v Jablonci pro mě moc dobré angažmá. Kluci jsou dobří a parta je bezvadná.

Jednou hrajete v záloze zprava, jednou zleva, nevadí vám to?
Je mi to úplně jedno, kde zrovna nastoupím. Prostřídáváme se na krajích zálohy ve třech s Kovym a Kopim (Kopic), takže je to v pohodě.

Zatím jste vstřelil v lize celkem šest gólů, z čehož jste dal třetinu v Jablonci...
...no a za Jablonec ještě jeden v poháru proti Vltavínu. Ale je fakt, že těch gólů mám málo. Na tom musím pořádně zapracovat, ale jsem moc rád, že jsem dal za Jablonec za tu krátkou dobu aspoň už tři soutěžní góly.