POZOR NA ŠLAPÁK. V utkání Jablonec - Brno bojují o míč Luděk Pernica (vlevo) z

POZOR NA ŠLAPÁK. V utkání Jablonec - Brno bojují o míč Luděk Pernica (vlevo) z Jablonce a Miroslav Markovič z Brna. | foto: ČTK

Jablonec - Brno 2:0, vítězství trefil Čížek, potvrdil ho Pospíšil

• 4
Posílený fotbalový Jablonec zahájil nový ročník Synot ligy vítězně. Na domácím hřišti porazil Zbrojovku Brno 2:0. Před přestávkou se trefil Tomáš Čížek a před koncem zápasu výhru stvrdil Martin Pospíšil.

„Musím poděkovat klukům, nebylo to jednoduché. Ze strany vedení, fanoušků i médií bylo velké očekávání a vnímali jsme poměrně velký tlak. Měli jsme určité zdravotní problémy, ale jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ uvedl jablonecký trenér Šilhavý.

Jablonec vyhrál v prvním kole sedmý rok za sebou.

K zápasu nastoupil bez obou největších letních posil. Záložníka Hübschmana nepustilo do hry zranění, útočník Jun zůstal jen mezi náhradníky.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácím to však nevadilo a od první minuty plnili roli favorita. Diktovali tempo hry, ale do šancí se nedostávali. A tak první branka padla po nenápadné akci Čížka, jehož střela zpoza pokutového území přeletěla brněnského gólmana Hladkého.

Po přestávce se tempo nezlepšilo, přesto mohl Jablonec zvýšit vedení. Po špatném odkopu Hladkého se do brejku dostal Doležal, ale míč si příliš předkopl a brněnský gólman včas vyběhl. Vzápětí se do úniku řítil Čížek, ale ani on neuspěl.

Po necelé hodině hry se první střely dočkali hosté a hra dostala náboj. Nejprve za Jablonec, za který v 61. minutě přišel na hřiště Jun a v české lize se představil po šesti letech, mířil těsně vedle Doležal a hned z protiútoku bylo Brno blízko vyrovnání, jenže Pašek poslal míč jen do břevna.

Aktivní fotbal se hrál i nadále a Brno se čím dál víc tlačilo za vyrovnáním. Tři minuty před koncem na to však doplatilo, když Doležal prostrčil míč na Pospíšila a ten pojistil vítěznou premiéru trenéra Šilhavého na severočeské lavičce.

Brno si naopak prodloužilo černou sérii v Jablonci na sedm zápasů bez vítězství. Ani v jednom navíc nedokázalo skórovat.

„Nepodařilo se nám skórovat. Situace jsme špatně řešili, hlavně v závěru, kdy jsme šli dva na dva a Jablonec z protiútoku výsledek kosmeticky upravil. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ hodnotil brněnský kouč Kotal.