Fotbalový stadion v Hradci Králové

Fotbalový stadion v Hradci Králové | foto: Martin Veselý, MAFRA

Marnost v Plzni trvá. Teď už se fotbalový Hradec vrací domů

• 0
Asi by byla vhodnější výsledkově příznivější pozvánka, ale to by se nesmělo hrát v Plzni. Fotbalisté Hradce Králové totiž své fanoušky pozvali na první zápas sezony na opravdu domácím stadionu porážkou 1:4 na hřišti soupeře, kterému právě tento výsledek stačil nejtěsnějším poměrem k posunu na první místo tabulky.

Pro Hradec v prvoligových zápasech nic moc nového, vždyť bilance posledních pěti včetně toho předvčerejšího je výmluvná - Hradec v plzeňských Štruncových sadech všechny prohrál při skóre 2:18.

„Prohráli jsme s týmem, který má jinou kvalitu. Rozdíl byl znatelný,“ připustil po utkání s obhájcem mistrovského titulu Bohuslav Pilný, jeden z trenérů hradeckého týmu.

Hradec se tentokrát zkusil s favoritem poměřit v otevřené partii a chvíli to vypadalo, že by mohl mít šanci na solidní výsledek. Jenomže po půlhodině hry inkasoval po přímém kopu a po dvou dalších brankách šli jeho hráči do kabin na poločasovou přestávku s tím, že o vítězi je prakticky rozhodnuto.

„Nechtěli jsme být zalezlí na vápně, chtěli jsme hrát, protože těmito zápasy se naši kluci učí. První půlhodinu to šlo, ale zbytek první půle jsme uhráli hodně netakticky. Tam se určil celý zápas,“ poznamenal Pilný.

Hradec tak může definitivně bilancovat tu část sezony, v níž musel domácí utkání hrát v mladoboleslavském azylu. Nezbytná rekonstrukce hlavní tribuny hradeckého Všesportovního stadionu je totiž dokončena a další zápas tak může prvoligový nováček hrát v Hradci.

A nebude ledajaký, na východ Čech k němu přijede obrozená pražská Slavia. Hrát se bude v sobotu 15. října a očekává se pěkná návštěva nejen proto, že soupeř zvučného jména v poslední době válí, ale i proto, že také Hradec se mezi elitou drží statečně.

„Sezonu máme nestandardní tím, že jsme hráli v azylu. Deset bodů je ale hodně solidních, co by za to jiná mužstva dala. Teď se vracíme domů a věříme, že tam budeme dělat další body,“ uvedl Pilný.