Petr Galuška

Petr Galuška | foto: ČTK

Gól po třech minutách. Premiéra jako ze snu, řekl karvinský Galuška

• 0
To byla premiéra! Poprvé nastoupil za Karvinou v první lize, na hřišti byl tři minuty a dal gól... Petr Galuška, který před sezonou přišel ze Slovácka, si připsal první ligovou branku. A vítěznou.

„Byla to premiéra jako ze snu, ale doufal jsem, že ten gól vstřelím. Jsem rád, že jsem týmu pomohl,“ usmál se dvacetiletý záložník po výhře nad Duklou Praha 2:1.

V tom sobotním utkání odehrál devět minut, celkem i se starty za Slovácko dosud stihl v nejvyšší domácí soutěži čtyři zápasy. A k nim nyní přidal i jeden gól.

Po přihrávce Tomáše Okleštěka ale mohl dát ještě jeden. „Nečekal jsem, že Palo (Jurčo) míč netrefí. Balon se dostal ke mně, chtěl jsem střílet na zadní tyč, ale sjelo mi to. Škoda,“ uvedl Galuška, který pochází z Blatnice.

Proběhlo utkání podle vašich představ?
V první půli bylo dobře, že jsme nedostali gól. Ve druhé jsme po trefě Pavla Dreksy přebrali iniciativu a bylo super, že jsme přidali druhou branku. Škoda, že jsem zahodil tu šanci na tři nula.

Nebáli jste se ke konci o výsledek, když Dukla v nastaveném čase snížila?
Už to bylo trochu takové nahoru dolů. Je ale pravda, že kdybych dal ten další gól, tak by to bylo klidnější. Ale důležité jsou tři body.

Máte ze čtyř zápasů sedm bodů. Takže je to pro Karvinou vydařený vstup do ligy?
To je super, ani jsme v to nedoufali. Jsme strašně rádi za každý bod. Lidé fandí, táhneme za jeden provaz.

Pomáhá vám atmosféra v hledišti?
Ano, nový stadion je i nový impulz. Je to fantastické.

Čím to, že se start tak vydařil?
Těžko říct. Ale zdejší tým zůstal téměř pohromadě, což je nejdůležitější. K tomu přišlo několik nových hráčů a zatím vše funguje.

Vy jste do Karviné přišel coby perspektivní hráč pomoci zatím hlavně juniorce. Překvapilo vás, že jste už nastoupil v lize?
Za to jsem moc rád. Člověk musí pořád trénovat na sto procent, je to o té práci, ale konkurence je velká. Ale tak tomu je v každém týmu, tady i jinde.

Může vám gól pomoci třeba i do základní sestavy?
Sestavu určuje trenér a hodně záleží i na tom, jak pracujete na tréninku. Jsem mladý, pracuji na sobě a navíc jsem byl dlouho zraněný, takže jsem rád za každou šanci. Každý start v lize pro mě hodně znamená.