Momentka z přípravného duelu Olomouc (bílá) vs. Trnava

Momentka z přípravného duelu Olomouc (bílá) vs. Trnava | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Olomouc v generálce na ligu prohrála, Boleslav a Opava uspěly

• 24
I v neděli se hrály generálky na první fotbalovou ligu, jež začíná už v pátek. Olomouc podlehla na rakouském soustředění belgickému Mouscronu 0:2, Mladá Boleslav si poradila s druholigovým Sokolovem 2:0 a Opava stejným výsledkem porazila druholigový slovenský Poprad.

Olomouc na soustředění jednou prohrála a remizovala a v posledních třech přípravných zápasech nezvítězila. „Dnešní zápas měl kvalitu, hrál se rychlý, důrazný fotbal a to se mi líbilo. Naše první velká šance přišla v prvním poločase, kdy jsme netrefili prázdnou bránu. Potom jsme při jejich presinku dostali gól po špatné rozehrávce,“ uvedl pro klubový web olomoucký trenér Radoslav Látal.

„Další gól jsme si dali víceméně sami. Někteří hráči ukázali, že je s nimi ještě potřeba pracovat. Ta dvě utkání tady v Rakousku mi určitě otevřela oči v tom, s kým můžu počítat do mistrovských utkání a s kým ne,“ dodal Látal.

Opava si před startem ligy spravila chuť po předchozích dvou porážkách. Skóre otevřel po standardní situaci dorážkou Jan Žídek a pojistku přidala v 50. minutě jedna z letních posil, střídající Karol Mondek.

Také Mladá Boleslav zvítězila po předchozích dvou prohrách, které utrpěla ještě na soustředění v Rakousku. Ve 42. minutě nejprve Muris Mešanovič nedal penaltu, ale ještě do poločasu z dorážky přece jen otevřel skóre. V 71. minutě se pak z voleje prosadila jedna z nových tváří, mladík Jonas Auer. Kvůli zranění nehrál nejlepší střelec minulé ligové sezony, mladoboleslavský útočník Nikolaj Komličenko.