SOUBOJ VETERÁNŮ. Hradecký MIlan Fukal hlavičkuje na branku přes odpor mladoboleslavského obránce Petra Johany. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hradec - Boleslav 2:2, hosté po pauze smazali dvougólové manko

• 3
V poločase fotbalisté Mladé Boleslavi prohrávali v Hradci Králové o dva góly, ale po přestávce se vzchopili a dokázali vyrovnat na 2:2. Bod vystřelil hostům minutu před koncem záložník Ščuk, i po 22. kole tak zůstávají na šestém místě o skóre za Libercem.

Hradec přišel o cenné body v boji o záchranu. Nyní má na sestupové pozice jen dvoubodový náskok. Boleslav se dělí o páté místo s Libercem.

Boleslavského kouče Ladislava Mináře potěšilo, že jeho svěřenci dokázali dohnat dvougólovou ztrátu. "Za to hráče chválím," řekl Minář, kterého ale mrzelo, že k dohánění manka vůbec došlo. "Kluci se teď poplácávají v kabině, jak to zvládli vyrovnat, ale já jsem zklamaný. Takhle zkušené mužstvo v obraně nemůže dostat dva góly ze standardních situací."

Utkání Mladá Boleslav versus Hradec Králové ve videoreportáži

Mladá Boleslav je pro Hradec po jeho návratu do ligy před třemi lety příjemným soupeřem. Východočeši s ní neprohráli pětkrát v řadě, do dnešního zápasu nedala Boleslav v Hradci ani jeden gól. A i dnes to vypadalo, že Hradec bude šťastnějším týmem.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Začátek duelu sice patřil hostům, když se činil především levý záložník Štohanzl, který předvedl dva zajímavé pokusy. První střelu ale namířil vedle a druhou vyrazil perfektním zákrokem nad bránu Lindr.

Po uplynutí čtvrtiny střetnutí se ale role vyměnily a Hradec se stal aktivnějším mužstvem. Jeho nápor začal střelou z rohu pokutového území Harba, gólman Miller však míč vyrazil.

Hradecký tlak byl do konce prvního poločasu velmi výrazný. Domácí například zahrávali tři rohy během tří minut. Nakonec se Hradečtí prosadili také gólově - soupeře zaskočili dvěma trefami v posledních čtyřech minutách poločasu.

Pomohly jim k tomu standardní situace. Ve 42. minutě trefil z přímého kopu Štěpán břevno a odražený míč poslal prudkou střelou do sítě důrazný Šisler.

V poslední minutě úvodní části pak skóroval Plašil. Centr po rohovém kopu vrátil před bránu kapitán Fukal a Plašil se prosadil zblízka.

Do druhé půle tak měla Boleslav jasný povel útočit a snažit se vyrovnat.

Byla lepší, pro Hradec navíc přišly dva nepříjemné momenty. Jedním byla úvodní branka. Skóroval vysoký útočník Magera, jemuž z levé strany perfektně přihrál krajní obránce Bořil.

Druhým se stalo vyloučení kapitána. Stoper Fukal zfauloval pronikajícího Nešpora a bez protestů přijal druhou žlutou kartu. Oslabení domácí se dostali pod ještě větší tlak, navíc se jim nedařilo dotažení brejků.

A tak se minutu před koncem dočkala Boleslav vyrovnání. Obránce Dosoudil prošel s míčem přes půl hřiště, rozehrál do pravé strany, odkud přilétl centr na záložníka Ščuka a jeho hlavička skončila v horním rohu brány.

"Po prvním poločase jsme měli zápas ve svých rukách, ale vítězství jsme mezi prsty propustili," litoval hradecký trenér Jiří Plíšek. "Velkým zásahem bylo, že jsme přišli o vyloučeného kapitána Milana Fukala. Změnila se organizace defenzivy, navíc odešel velmi dobrý hlavičkář. Proto se stalo, že Ščuk dal ve třetím zápase po sobě gól ze stejné situace."