Kapitán Karviné Marek Janečka během utkání proti Zlínu.

Kapitán Karviné Marek Janečka během utkání proti Zlínu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Bohemians - Karviná 0:0, bez větších šancí, hosté na jaře poprvé nevyhráli

• 21
Velice dobrý vstup do jarní části prožívají fotbalisté Karviné, ve třetím duelu však poprvé zaváhali. V nezáživném utkání 23. kola Fortuna ligy na půdě pražských Bohemians remizovali 0:0.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Bohemians mají pět zraněných hráčů, kvůli karetnímu trestu navíc nemohl nastoupit Petr Hronek. V základní sestavě Karviné se opět objevil útočník Taiwo Abdulrahman, ale tentokrát neskóroval.

Poprvé od únorového návratu nastoupil v základní sestavě Pražanů záložník Mosquera. První ligový start od loňského května si připsal Ljovin a do útoku se vrátil uzdravený Pulkrab.

„Nám se během celého utkání nepodařilo dostat Karvinou pod souvislejší tlak, hlavně na útočné polovině, kde nám chyběla větší odvaha,“ litoval Luděk Klusáček, trenér Bohemians.

První poločas nenabídl žádnou gólovou šanci. Ve 20. minutě nastřelil Ndefe ve vápně ruku Hůlky, domácí obránce ji ale měl u těla a rozhodčí Zelinka i přes protesty hostujících hráčů penaltu nenařídil.

Domácí poprvé zahrozili až deset minut před pauzou, jenže Mosquerovu střelu zblokoval Qose. Poté se Bohemians zvedli a několika centrovanými míči hosty pozlobili, k žádnému zakončení se však nedostali.

Až po změně stran si oba týmy vypracovaly velké příležitosti. Nejdříve Qose odvrátil v šestnáctce míč pouze k domácímu Schumacherovi, jehož střelu z první vytěsnil gólman Bolek mimo tři tyče. Na druhé straně zamířil po rychlém brejku Ndefe vedle.

Další velkou šanci měl po téměř hodině hry domácí Puškáč, který po Jindřiškově přihrávce vypálil do boční sítě. Rovněž Slezané se znovu připomněli, jenže Taiwo mířil mimo. Poté se vyznamenal bývalý brankář Karviné Le Giang, který skákavou hlavičku hostujícího Šindeláře vyrazil na roh.

Bohemians v nejvyšší soutěži s Karvinou neprohráli a neinkasovali popáté za sebou a doma nepodlehli Slezanům ani ve čtvrtém ligovém zápase. Třetí z posledních pěti vzájemných duelů skončil bez branek. Karviná venku v lize neskórovala pošesté za sebou, ale po pěti utkáních tam alespoň bodovala.

„Myslím si, že výsledek odpovídá průběhu a remíza je zasloužená pro oba týmy. Chtěli jsme tři body, ale s jedním jsme spokojeni,“ konstatoval karvinský kouč Juraj Jarábek.