Jihlavský kanonýr Haris Harba lituje zahozené šance.

Jihlavský kanonýr Haris Harba lituje zahozené šance. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jestli brzy nevyhrajeme, bude to kritické, tuší jihlavský kanonýr Harba

• 5
Čtyři prohrané zápasy v lize a k tomu teď i vyřazení z Poháru FAČR už ve 2. kole (!). Vysočina Jihlava prožívá krizi, k níž se vyjádřil útočník Haris Harba. Bosenský hráč se v úterním pohárovém duelu po dlouhé době zase střelecky prosadil, nic to však nezměnilo na tom, že Jihlavští prohráli s Viktorií Žižkov 1:2.

Vidím na vás velký smutek.
Ano, jsme strašně smutní... První poločas jsme hráli dobře, napadali jsme, měli jsme šance. Ale pak jsme vstoupili do druhého poločasu a přestali hrát.

To se pořád opakuje, že hrajete dobře jen jednu půli. Proč?
Vůbec netuším.

A opakuje se i to, že inkasujete ze standardních situací nebo kvůli nedůrazu před vápnem.
Je to tak. Jsou to chyby, my neustále pracujeme na jejich odstraňování, abychom nedostávali zbytečné góly. Na Žižkově jsem byl u jednoho gólu já. Měl jsem to ubránit.

Jaká je aktuálně atmosféra v klubu?
Jsme smutní. Když pořád prohráváte, tak jde nálada v klubu dolů. Ale je začátek ligy, sami se z toho musíme dostat.

Je něco, co se změnilo? Vypadá to, jako kdyby během léta někdo mávl proutkem a na hřiště začali chodit jiní hráči.
Nezměnilo se nic. Kádr zůstal stejný, tréninky jsou stejné, jenom jsme se změnili my na hřišti. Je to v nás a my si musíme uvědomit, že musíme bojovat a získávat body.