Slavia - Pardubice 7:0, kanonádu ozdobil Teclův hattrick, gólů mohlo být deset

• 344
Slávističtí fotbalisté zvládli domácí utkání 4. kola Fortuna ligy proti Pardubicím hladce i díky třetímu ligovému hattricku útočníka Stanislava Tecla. Ten mohl proti oslabenému a odevzdanému soupeři vstřelit gólů klidně i víc, ale nebylo to nutné. Konečný výsledek? 7:0!

Suverénní domácí vedli díky ukázkové spolupráci dvou krajních beků, kteří celých devadesát minut patřili k nejlepším na trávníku. Skvělý centr do šestnáctky poslal David Jurásek a Douděra, s kterým se nechytil žádný z bránících hráčů, situaci dohrál a zakončil u vzdálenější tyče.

Pak už se tleskalo hlavně Teclovi, kterému na dva góly přihrál parťák Masopust.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Nejdřív kombinace, na jejímž konci Tecl pálil ze sedmi metrů levačkou do poloodkryté brány. Po pauze další rychlá akce, kterou domácí jedenáctka tentokrát zakončila přesvědčivě do protipohybu brankáře. Třetí gól Tecl vstřelil zblízka po předchozím přiklepnutí míče od stopera Ousoua. A to ještě další příležitosti neproměnil...

Jednu třeba i po dalším skvělém centru obránce Juráska, hlavičkoval ale do připraveného Budinského, který v bráně nahradil obvyklou jedničku Markoviče. Ten coby host ze Slavie proti svému mateřskému klubu nastoupil nemohl, ze stejného důvodu nemohl hrát ani stoper Vlček.

Oslavte titul Sparty na Letné! Vstupenky na poslední zápasy sezony zdarma

Slávisté se na klíčovou domácí odvetu o postup do skupiny Konferenční ligy s Rakówem Čenstochová, proti kterému budou dohánět jednobrankové manko z úvodního duelu, naladili náramně. Byť sestava, jež v Edenu ve čtvrtek večer vyběhně, bude ve srovnání s nedělním utkáním patrně značně rozdílná. Nebo nikoli?

Trenér Jindřich Trpišovský udělal po poslední porážce 1:2 v Polsku sedm změn.

Od začátku dostal šanci právě útočník Tecl, levý kraj patřil oběma Juráskům, do stoperské dvojice se vrátil Kačaraba a vpravo za Masopustem nastoupil od první minuty Douděra, autor první branky.

Právě vedoucí trefa po půl hodině slávisty rozparádila. Chytili se i fanoušci na tribunách a domácí rázem pečlivě ušitou pardubickou taktiku rozpárali na kusy. Předvedli například ukázkovou kombinaci na jeden dotek, jenže Holeš se ve finále v pokutovém území ukvapil a místo střely pouze nepřesně přihrával.

Červenobílí si to však mnohokrát vynahradili.

Pardubičtí nestačili v ničem.

S veteránem Černým byli vpředu neškodní a sílu prosadit se neměli ani ostatní hráči. Vždyť hosté se za celý zápas pořádně nepřiblížili k Mandousobě bráně, vůbec ji neohrozili. A těsně před přestávkou ještě přišli o stopera Hranáče, který po druhém hloupém faulu a dvou žlutých kartách musel předčasně ze hřiště.

Na sudího Radinu se sice hodně hněval, možná mu i s trenéry a spoluhráči připomínal, že podobný faul slávisty Ševčíka v samotném úvodu hlavní rozhodčí řešil pouze domluvou.

Konečný verdikt však hosté nezměnili a domácí si pak oslabeného protivníka ve druhém poločase solidně vychutnávali.

Tecl už s hattrickem na kontě v pádu trefil tyč, nebezpečně do pokutového území centroval pro změnu Matěj Jurásek a z úhlu střílel například i Ševčík. Prosadil se až Lingr, který z první umístil do sítě přesný pas od Douděry. V závěru upravil na konečných 7:0 dvěma góly další střídající hráč Usor.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37