ilustrační snímek | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Karviná - Olomouc 0:2, zápas přerušilo husté sněžení, rozhodl dvougólový Juliš

• 2
Ani přes půl hodiny trvající poločasová přestávka nezastavila olomoucké fotbalisty, kteří ve Fortuna lize zvítězili poprvé od začátku října. V šestnáctém kole porazili díky dvěma Julišovým gólům 2:0 Karvinou a vystřelili v tabulce na průběžné třetí místo.

„O přestávce jsme neřešili, zda se má pokračovat, nechali jsme to na rozhodčích. Podmínky byly pro oba týmy stejné,“ řekl na tiskové konferenci kouč Slezanů Juraj Jarábek.

„My jsme chtěli v zápase pokračovat. Za sněhového přívalu se změnil charakter duelu, nakopávané míče byly nebezpečné,“ uvedl trenér Sigmy Václav Jílek.

V úvodu ještě na svěžím zeleném trávníku museli hosté odvracet několik nebezpečných centrů, ale pak brzy udeřili. Ventúra poslal ideální dlouhý nákop za karvinskou obranu, míč zpracoval Zmrzlý, přistrčil jej Julišovi a ten měl cestu ke gólu otevřenou.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Děláme moc chyb vzadu, tento gól hodně ovlivnil další vývoj,“ uvedl Jarábek.

Domácím chvíli trvalo, než našli ztracený rytmus. Blízko vyrovnání byli v 19. minutě po tvrdé střele Budínského, kterou Digaňa vyrazil před sebe a s dorážkou pak neuspěl ani Čavoš. Silnou zbraní Hanáků byly brejky, které dělaly karvinské defenzivě spoustu starostí. Rychlým kontrům ovšem chyběla přesnější finální fáze a gólman Holec několikrát zasáhl.

Po půlhodině sice Karviná dostala míč do sítě, ale Memičově trefě předcházel Čavošův faul na gólmana Digaňu a sudí Klíma branku neuznal.

„Podle mě měl gól platit, já tam faul neviděl,“ mínil Jarábek.

Poločasová přestávka se kvůli hustému sněžení a úklidu hrací plochy nezvykle protáhla a trvala 35 minut.

Krátce po ní udeřili opět hosté. Míč se po ose Breite a Zmrzlý dostal k Julišovi, který hned ve 46. minutě zblízka skóroval. Na zasněženém trávníku se Slezané nevzdali a bojovali o šance na korekci výsledku. Na obtížném terénu, kde domácí činovníci očistili jen čáry a malé pokutové území, však bylo těžké kombinovat a prosadit se. Náznaky šancí se rodily spíše po nákopech do vápna.

„Tohle nám více vyhovovalo, navíc jsme spoléhali na brejky. Naše výhra byla podle mě zasloužená,“ dodal Jílek.

Na straně domácích se zblízka neprosadil střídající Doležal, u hostí zase stoper Beneš. Závěr zápasu se odehrával již na hraně regulérnosti. Zorvan mohl v 83. minutě přidat třetí gól Sigmy, pokusy o nápor Karviné ztroskotaly na dalších přívalech sněhu. Slezané v lize s Olomoucí posedmé za sebou prohráli.