Hráči Slavie se radují z další branky do sítě Pardubic.

Hráči Slavie se radují z další branky do sítě Pardubic. | foto: ČTK

Pardubice - Slavia 0:5, déjà vu v Ďolíčku. Špatná půle, pak střelecký koncert

• 279
Po tuze nevýrazném poločase, který slávisté v Ďolíčku přežili bez újmy, střelecká smršť. Mistr posledních tří let už zase vede fotbalovou ligu: červenobílí porazili ve 14. kole Pardubice 5:0 i díky dvěma trefám Krmenčíka, jenž byl přitom dlouhé minuty zralý na střídání.

Trenér Trpišovský to s ním ale vydržel.

Po bezgólové pětačtyřicetiminutovce, kdy měli ke gólu díky penaltě blíž domácí, nesáhl k poločasovým změnám, jako to udělal v aktuální sezoně už několikrát. A pak prožíval příjemné déjà vu.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Je to měsíc a půl, co slávisté v Ďolíčku proti Bohemians první půli dokonce prohráli, než rozjeli kanonádu a zvítězili 5:1.

Góly tehdy dávali v 56., 63., 65., 72. a 75. minutě. Tentokrát se slávističtí střelci prosazovali v 58., 63., 64. a 75. a v 80. minutě.

Dvakrát doklepával míč do prázdné brány po přihrávkách Baha a Masopusta z pravé strany útočník Krmenčík, jenž svou první trefu v zápase příliš neslavil.

Další dva góly vstřelil Lingr, který v průběhu první půle vystřídal zraněného Plavšiče a hru Slavie výrazně pozvedl. Skóre potom po sólu zvýraznil ještě Ekpai...

Defenziva Pardubic se dočista rozpadla. První tři gólové akce šly přes levého beka Čelůstku, který nestíhal, a od té chvíle to byl průchoďák.

Přitom domácí měli dlouho našlápnuto k důstojnému výsledku.

Byť to podle výsledku nevypadá, slávisté předvedli v Ďolíčku jeden z nejhorších prvních poločasů za poslední dobu. Byli rádi, že proti Pardubicím, které se od začátku sezony trápí, vyhrály jediný zápas a perou se o záchranu, nebyli po pětačtyřiceti minutách pozadu.

Trenér Trpišovský nemohl počítat s Ševčíkem a Samkem, kteří nově rozšířili seznam slávistických marodů. V základní sestavě naopak poprvé od derby na Spartě nastoupil uzdravený Holeš, s ním v záloze Stanciu, Hromada, Masopust a před nimi Krmenčík, který se dlouho trápil.

Před pauzou se čtyřikrát nebo pětkrát zapomněl v ofsajdu, což trenéra v jednom případě rozčílilo natolik, že ho od střídačky od plic seřval. Jako by dlouho vůbec nebyl v zápase, nesoustředěný, bez zápalu.

Krmenčík? Ofsajdy, góly a kulinářský příměr: Blbě to vypadá, ale dobře chutná

Když si v závěru první půle ofsajdovou situaci konečně pohlídal a dostal parádní přihrávku od Baha, v pádu trefil jen brankáře Boháče, který v zápětí vychytal i Stancia.

Byl to jeden z mála světlých momentů v jinak zoufalém slávistickém poločase. V úvodu sice hlavičkující Ousou po rohu trefil tyč, ale potom...

Pardubice vyrovnaly hru, získaly větší sebevědomí a po sérii rohových kopů po půlhodině kopaly penaltu. Velice spornou penaltu.

Kačarabovi v pokutovém území padající míč sice olízl ruku, kterou zvětšil objem těla. Ale letící balon ani nezměnil směr a nebýt zpomalených záběrů, teč byste neodhalili. I proto sudí Petřík původně nepískal a rozhodl až po instrukci videorozhodčí Adámkové a následném zhlédnutí situace na monitoru.

Jeřábek ovšem jedinečnou příležitost zahodil: Mandous vyrazil jak jeho střelu z penaltového puntíku, tak i následnou dorážku dobíhajícího Kostky.

Druhý poločas už se hrál jen na jednu bránu.