Aldin Čajič z Dukly (vlevo) a Tomáš Čížek z Bohemians v ligovém utkání

Aldin Čajič z Dukly (vlevo) a Tomáš Čížek z Bohemians v ligovém utkání | foto: ČTK

Dukla - Bohemians 2:2, v poslední minutě vyrovnal brankář Zlámal

• 38
Nevídaná událost rozhodla první pražské derby nové sezony. Brankář Zdeněk Zlámal z Bohemians vyrovnal v poslední minutě zápasu 4. ligového kola na Dukle na konečných 2:2.

Poslední útok, poslední možnost na vyrovnání. Bohemians prohrávali 1:2 a v závěru získali výhodu rohového kopu.

Do pokutového území Dukly běžel i brankář Zlámal. Obránci si ho vůbec nevšímali, a tak právě on si na centr vyskočil. A míč se od země odrazil do brány!

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Zkušený gólman radostí svlékl dres a vyskočil na tribunu. Prožíval euforii. Nejen z gólu, ale i z výsledku. Vždyť Bohemians po dvou gólech Tomáše Bergera v prvním poločase prohrávali už o dva góly...

Do první velké šance se na Julisce v jedenácté minutě dostali Bohemians. Pauschek se po kombinaci s Bartkem prodral do zakončení, ale ve skluzu trefil jenom tyčku.

Radovu branku o chvíli později ohrozil také Čížek, který zase těsně přestřelil.

Domácí po dvaceti minutách dostali míč do sítě, jenže gól nebyl uznán kvůli ofsajdu francouzského útočníka Beauguela. Od té chvíle nicméně Dukla začala dominovat. Berger nejprve ještě napálil břevno, ale ve 43. minutě už z dorážky překonal gólmana Zlámala.

Domácí útočník navíc už za minutu zvýšil na 2:0, když dostal balon za obranu a pohotovou ranou z voleje si připsal pátý ligový zásah v sezoně. Těsně před pauzou pak ještě Zlámal vychytal Marešův pokus z úhlu.

Třetí zásah Dukly odmítl na začátku druhého poločasu přidat Beauguel, který tváří v tvář ztroskotal na výborném Zlámalovi.

Bohemians sice za soupeřem zaostávali, ale v 72. minutě z ničeho nic zápas zdramatizovali. Štetina zahrál v šestnáctce rukou a následnou penaltu proměnil kapitán hostů Jindřišek.

Domácí náhradník Néstor si ve dvou případech nepřišel na pozorného Zlámala. Naopak vyrovnání měl na kopačce Jirásek, jehož tvrdou ránu v 79. minutě zastavilo břevno.

Ve druhé minutě nastavení se stal nečekaným hrdinou Zlámal, který si naskočil na roh a hlavou překonal Radu. Dukla tak se svým rivalem nevyhrála v lize popáté za sebou.