Jiří Sabou se raduje z branky. | foto: MF DNES

Domácí Sabou vyrovnal až v nastaveném čase: Žižkov - Zlín 1:1

• 31
V úvodním utkání 17. kola fotbalové ligy remizoval Zlín na Žižkově 1:1. Hosté vedli gólem Kroči ze 41. minuty, Žižkov vyrovnal v nastaveném čase díky Sabouovi, který brankou zachránil svůj tým před pádem na poslední pozici tabulky, kde zůstal Zlín.

"Z mého pohledu je bod zlatý, ani jsme si ho nezasloužili. Nehráli jsme dobře, zápas se nám vůbec nepovedl," přiznal domácí trenér Zdeněk Ščasný.

Jarní ligová premiéra začala s desetiminutovým zpožděním, když rozhodčí Adam nechal hráče přezouvat. Do první šance se dostal pronikající Kroupa již ve čtvrté minutě, ale namířil vedle. Žižkovští se snažili více útočit, ale nebezpečnější byl soupeř.

Po deseti minutách prošel Rýdel přes tři obránce Žižkova a jeho jasnou šanci včasným vyběhnutím zmařil až gólman Bartalský. Po dalším rohu a závaru před žižkovskou brankou se obráncům podařilo střelu Dostálka odvrátit.

Domácí vsadili na tvrdost a za čtvrt hodiny viděli žluté karty Gabriel a Sabou. Další ostrý zákrok Straceného se stal osudný jemu samotnému. Zatímco zlínský hráč vstal a pokračoval v zápase, Straceného v 21. minutě odnesli z trávníku na nosítkách.

Do první šance se dostali domácí ve 25. minutě, kdy se Straka obešel i brankáře Baránka, ale míč směřující za brankovou času zbrzdil měkký terén a Kroča je stačil odkopnout na roh.

Na druhé straně po rychlém brejku šel Bača na domácí branku, Bartalský proti němu vyrazil, ale ve skluzu na hranici pokutového území míč jen lehce tečoval. Pilař však už Baču zakončit nenechal.

Do poločasu se ale hosté gólu dočkali. Ve 41. minutě Šmahajův centr po rohu našel u přední tyče Kroču a zlínský dlouhán hlavou skóroval.

Na stále se zhoršujícím trávníku moc prostoru ke kombinaci nebylo. Střela domácího Kučery z dvaceti metrů těsně minula branku, jinak zlínská obrana pracovala spolehlivě a domácí do vážnější šance nepustila.

Naopak Čelůstka po hodině hry pronikl po pravé straně, na jeho centr si naběhl Bača, ale tísněn obráncem střílel těsně vedle. Když už se zdálo, že si hosté odvezou tři body, tak ve třetí minutě nastavení vyrovnal hlavičkou Sabou.

"Před zápasem bychom bod brali, ale za průběh utkání jsme si zasloužili výhru. Inkasovali jsme až v nastaveném čase, proto jsem zklamán. Odvedli jsme dobrý výkon, ale nekoncentrovaností v závěru jsme přišli o výhru," poznamenal zlínský kouč Ladislav Minář.