Brno udrželo vedení jen deset minut

• 7
Brno - Jen deset minut se radovali z vedení brněnští fotbalisté v utkání 26. ligového kola se Zlínem. Na Holkův gól z 61. minuty hosté odpověděli rychlým vyrovnáním a výsledek 1:1 zůstal až do konce zápasu. Diváci neviděli pohledný souboj, za první poločas se dočkali jediné střely na branku.

Domácím chyběl distancovaný Siegl, hostující Blaha nemohl vedle brankáře Baránka použít ani Janíčka a Vidličku. Oba trenéři také nechali na lavičce některé hráče, kteří se v základní sestavě objevovali často. Nejvíc to překvapilo v případě domácího kanonýra Zelenky.

Zlínští přijeli s otevřený fotbalem, ale ve vyrovnaném prvním poločase se k přímé střele na Lejsala nedostali. Domácí tým si postupně získal územní převahu a několikrát to před Novákem vřelo. V 21. minutě musel zlínský gólman vyrážet prudkou střelu Chlupa z dvaceti metrů.

V téže minutě se zrodila největší šance první půle. Mezlík poslal po křídla Holka, na jeho přízemní centr si zezadu naběhl Večeřa, ale zblízka netrefil branku.

V závěru poločasu srazila zlínská obrana na roh dělovku Pavlíka po rozehraném přímém kopu a pak vyhlavičkovával za Nováka z branky míč Švach po technické hlavičce Schustera.

Svého kanonýra vyslal Mazura na trávník v 55. minutě a Zelenka se už po třech minutách málem dostal do šance po centru Chlupa. S jeho příchodem se hra vrátila na polovinu hostů. V 61. brankář Novák sice ve výskoku v tvrdém souboji s útočníky míč vyboxoval, ale zcela volný Holek poslal míč do sítě. Stejná minuta přinesla neobvyklé střídání rozhodčího, zraněného Kordulu na čáře nahradil čtvrtý sudí Moláček.

Hosté znervózněli, ale domácí se naopak uklidnili až moc. V 71. minutě si Švach naskočil na dlouhý centr Dobeše a hlavičkou trefil zblízka růžek Lejsalovy branky. Brňané se v závěru snažili o tlak, Simrovi sebral míč pádem pod nohy brankář Novák a pak vyřešil ještě dva závary před svojí brankou. Rozhodnutí nepřineslo ani sedm minut dlouhé nastavení.

"Věděli jsme o nabitém programu Brna a tak trochu jsme počítali s tím, že bude unavené. Proto jsem postavil hodně běhavé hráče, kteří měli domácí utahat," přiznalů zlínský kouč Lubomír Blaha. "Získali jsme bod, takže jsem spokojen," dodal.

Opačné pocity měl domácí kouč Josef Mazura. "Chybí nám klid v koncovce, nevyužíváme šance," řekl rozčíleným hlasem. Ještě víc ho vytočila otázka na inkasovaný gól. "To je naše hloupost. Každý hráč přesně víc, co má dělat při soupeřově standardce," hromoval Mazura.

BRNO - ZLÍN 1:1 (0:0) podrobnosti
Góly: 61. M. Holek
Góly: 71. J. Švach
Sestavy: M. Lejsal - A. Schuster, D. Horejš, J. Trousil, P. Pavlík - M. Holek, K. Večeřa (80. L. Baláž), F. Chlup, J. Černý (55. L. Zelenka) - A. Besta, P. Mezlík
Sestavy: O. Novák - I. Zbožínek, Z. Kroča, J. Švach, B. Červenka - V. Zapletal (58. J. Lukaštík, 77. J. Kraus), V. Vrtělka, R. Dobeš, T. Dujka - M. Bača, J. Škripec (65. V. Činčala)
Náhradníci: P. Brezovan, T. Ineman, Z. Partyš, P. Simr, M. Střeštík
Náhradníci: J. Tobolík, J. Žemlík
Žluté karty: 5. P. Mezlík, 81. F. Chlup, 90. M. Holek
Žluté karty: 2. V. Zapletal, 62. O. Novák, 69. M. Bača, 73. T. Dujka, 79. J. Kraus, 90. V. Vrtělka