Body zůstaly v hanácké metropoli

O l o m o u c - Fotbalisté Olomouce porazili v dnešní předehrávce 9. ligového kola Drnovice 2:0 brankami Muchy a Kobylíka. Sigma hostující tým zejména v druhé půli poměrně jasně přehrála, tlakem dokázala Drnovice donutit k chybám a dvou z nich brankově využila. Olomouc začala obvyklým náporem a s výjimkou Cupákova střeleckého pokusu se hrálo stále na půli Drnovic. V 13. minutě vystihl Hapal chybnou přihrávku Formánka, vyslal po levé straně dopředu Kobylíka a jeho přihrávku umístil do odkryté branky hostů Mucha.

Po obdrženém gólu se Drnovice ve snaze vyrovnat vrhly do útoku. Po Holeňákově pokusu se v 19. minutě objevil Gomes sám před Kameschem, ale olomoucký gólman jeho střelu vyrazil. V 33. minutě se po rychlé akci Vlčka s Kobylíkem blýskl pohotovým zákrokem hostující brankář Vaniak a podobně byl úspěšný i v poslední minutě při střele Vlčka.

Sedm minut po přestávce unikl obraně hostů Kobylík, ale po kličce na Vaniaka podle rozhodčího Hlaváče nafilmoval pád a dostal žlutou kartu. Kobylík si však hned v další minutě akci zopakoval, tentokrát zvolil sám před Vaniakem místo kličky střelu a zvýšil na 2:0. Za tohoto stavu poslal hostující trenér Večeřa do hry po Perglovi ještě Tumu a Zavadila ve snaze přivodit zvrat.

Domácí už jen vyčkávali na vlastní polovině a snažili se vyslat do brejků rychlonohého Vlčka. Ten se několikrát ocitl v ofsajdu, ale v 83. minutě obraně hostí unikl a Červenka po faulu metr před šestnáctkou spatřil červenou kartu. V závěrečné přesilovce mohli domácí po rychlých protiútocích ještě zvýšit, ale třetí gól se jim dát už nepodařilo.

Hlasy trenérů po utkání
Leoš Kalvoda
(Olomouc): "Vstup do utkání byl dobrý, soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Pak jsme však za stavu 1:0 začali hrát rozpačitě a jakoby ospale. Za výkon předvedený ve druhém poločase jsme si vítězství zasloužili."
Karel Večeřa (Drnovice): "Z naší strany nebudu zápas hodnotit. Blahopřeji soupeři k zaslouženému vítězství - mohlo být ještě vyšší, ale ve druhém poločase nás několikrát podržel brankář Vaniak. Pokud nedáme šance, nemůžeme uspět. Po neproměněné tutovce Gomese hráči jako by přestali věřit, že mohou vůbec dát gól."

Sigma Olomouc - FK Drnovice 2:0 (1:0)

13. Mucha, 53. Kobylík. Rozhodčí: Hlaváč - Gulajev, Jiřík. ŽK: Kovář, Kobylík, Vlček - Formánek, Vaniak. ČK: 83. Červenka. Diváci: 4512.
Olomouc: Kamesch - Kovář, Machala, Ujfaluši, Kučera - Zbožínek (84. Špiláček), Mucha, Kováč, Kobylík (74. Barbořík) - Vlček, Hapal (67. Urbánek).
Drnovice: Vaniak - Schindler - Müller, Formánek (55. Pergl), Červenka - Kubica (62. Tuma), Sninský, Holeňák, Valnoha (62. Zavadil) - Gomez, Cupák.

Stanislav Vlček ze Sigmy Olomouc střílí na bránu Drnovic.