PROTI PŘESILE. V tom souboji měl ostravský útočník Tomáš Poznar proti sobě dva...

PROTI PŘESILE. V tom souboji měl ostravský útočník Tomáš Poznar proti sobě dva soupeře ze Slovácka, v průběhu utkání se ovšem nakonec prosadil. Jenže jeden gól jeho týmu nestačil, prohrál 1:2 a klesl na poslední místo tabulky. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Je to zlé. Moc nás to mrzí, litoval ostravský útočník Poznar

• 11
Pojďte k nám! Pojďte k nám! Ostravský kotel si po prohře fotbalistů Baníku se Slováckem 1:2 vyžádal, aby domácí hráči před něj předstoupili a zodpovídali se z další ztráty v boji o záchranu.

„Rozčiluje mě chodit před fanoušky, když prohráváme a neužívat si s nimi radost,“ povzdechl si ostravský útočník Tomáš Poznar. „Diváci byli zase fantastičtí. Fandili. O to víc ta porážka mrzí.“

Dostali jste se do ještě svízelnější situace, než jste byli, že?
Je to zlé, je to velké zklamání, protože Slovácko je náš přímý konkurent v tabulce a tři body nám utekly. Takže nic moc.

V základní sestavě jste měli sedm zimních posil. Byla znát nesehranost?
Těžko říct. Nevím, ale v určitých pasážích zápasu jsme hráli slušně, v jiných hodně špatně.

Proč? I pro to, že před branku hostů prošlo jen málo centrů?
Chtěli jsme kombinovat po krajích. A většinou, když jsme měli něco nebezpečného, tak to bylo po centrech. Ale jak říkáte, někdy jsme to nevyhodnotili dobře.

V utkání bylo také málo akcí, jako ta, z níž jste dal gól, kdy jste uplatnil rvavost, důraz.
V poločase jsme si říkali, že ve vápně máme málo lidí, že musíme útok více podpořit. To jsme ve druhém poločase chtěli zlepšit, ale nic víc jsme si nevytvořili. Jen jsme snížili. Moc nás to mrzí.

Nehráli jste až moc opatrně a zezadu?
Těžko říct, ale ve druhém poločase jsme chtěli něco dělat s výsledkem, jenže jsme dostali druhý gól, což s námi trochu otřáslo. Nemám z toho dobrý pocit.

Takže druhý gól brzy po přestávce vás dorazil?
Byl vítězný... Zase nám to tam nějak propadlo.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37